1

Temat: VBXE się grzeje

Spotkał się ktoś z tym zjawiskiem? Temperatura Altery jest wysoka, ok 60-70 stopni, palec trudno utrzymać. Objaw na ekranie to chwilowe przygasanie ekranu. Chyba sobie założę wodne chłodzenie ;)

2

Odp: VBXE się grzeje

u mnie tez sie grzeje - miernik pokazuje 50 stopni, ale zadnych objawow ubocznych

coz - Jer, polecam :

http://allegro.pl/wentylator-primecoole … 83407.html ;-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

3

Odp: VBXE się grzeje

Zaczęło się :) Ciekawe kiedy wodne chłodzenie...Ja zamiast wentylatora zacząłbym od pasywnego radiatora

4

Odp: VBXE się grzeje

Przepraszam, że się wtrącę, ale przy 70 stopniach to sam wiatraczek dużo nie da :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: VBXE się grzeje

Ja mam radiator z wentylatorkiem od starego lapka, chyba go odpowiednio przytnę i przykleję na silikon.

6

Odp: VBXE się grzeje

jer napisał/a:

Spotkał się ktoś z tym zjawiskiem? Temperatura Altery jest wysoka, ok 60-70 stopni, palec trudno utrzymać. Objaw na ekranie to chwilowe przygasanie ekranu. Chyba sobie założę wodne chłodzenie ;)

Hmmm. Nie powinno się TAK grzać. nigdy nie widziałem tak grzejącego się VBXE. Ciepła altera to tak ale nie więcej jak 40-50 stopni.

Jaka to wersja VBXE v1.x czy v2.0 ? Bo trzeba najpierw ustalić winnego.

pomidor

7

Odp: VBXE się grzeje

jesli v2 to podgrzewaczem jest glownie antic ;)

przechodze na tumiwisizm

8

Odp: VBXE się grzeje

To dwójeczka. Jedynkę mam w 5200.
Dodam, że atarynka była w tym czasie otwarta, tzn. górna obudowa zdjęta. Opisane objawy pojawiły się po ok. godzinie pod MyDOSem. Męczyłem ruską stację strykera. Zasilacz impulsowy 5V/3A. Pod obciążeniem 130XE z VBXE daje 5,12V (pięć i dwanaście setnych Volta).

9

Odp: VBXE się grzeje

... może to komukolwiek pomoże :) - VBXE 1.1 zjarałem podłączając SC1435, który ma ponoć inną impedancję wejściową w stosunku do Commodore 1084s. Na początek pozmieniały się kolory, później znikały składowe, na koniec tekst był żółty, później padł kontrast no i zjarał się DAC ;)- Tyle wiem, nie znam się na tym.

Kontakt: pin@usdk.pl

10

Odp: VBXE się grzeje

ANTIC wogole sie grzeje?
nie mam skanera, pokazalbym jaki mialem radiator na cyberstormie w amidze :D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

11

Odp: VBXE się grzeje

:) - zwykłe 6502 w Atari potrafi się nieźle grzać. W zeszłym tygodniu bawiłem się 800XL w którym procek się grzał na tyle skutecznie, że nie szło go "trzymać", lecz komp pracował normalnie, stabilnie i bez problemów.

Kontakt: pin@usdk.pl

12

Odp: VBXE się grzeje

Uruchomiłem laba i sprawdziłem temperaturę. Jak byk 65 stopni i wystąpiły opisane objawy, z tym, że dodatkowo czasem ekran zgaśnie na sekundę. DAC też się grzeje porządnie, może to jego sprawka.

13

Odp: VBXE się grzeje

dac zre katalogowo 120mA, wiec sie grzeje - taka uroda

przechodze na tumiwisizm

14

Odp: VBXE się grzeje

Co więc waść polecasz, w sensie jakie rozwiązanie? Na co najlepiej przykleić radiator? Pasywny czy z wiatrakiem? Gdzie zbiorniki z ciekłym azotem?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

15

Odp: VBXE się grzeje

jakies banialuki wasc piszesz
nie ma potrzeby na jakiekolwiek chlodzenie

przechodze na tumiwisizm

16

Odp: VBXE się grzeje

Zbiorniki z ciekłym azotem można znaleźć np. w okolicy budynków przy ul. Reymonta 19 i ul. Kawiory 26a w Krakowie. ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

17

Odp: VBXE się grzeje

65 stopni mu nie zaszkodzi?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem