276

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Troche głupie pytanie....
Jak IDE+ podlaczyc do 800xl ? , musze uzyc taśmy ? Jak tak to jak ja podlaczyc zeby czegos nie rozwalić ...

"wszystko się kiedyś kończy......."

277

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

...i do 65XEGS?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

278

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Do 800XL można podłączyć bezpośrednio, bez użycia taśmy. Da się to zrobić tylko w jeden sposób, więc zastanawiać się specjalnie nie ma nad czym. A zresztą było już zdjęcie na AtariAge:
http://www.atariage.com/forums/topic/17 … p__2246991
Do 65XEGS bez przeróbek się nie podłączy, bo nie ma tam ani ECI ani PBI. Albo montaż wewnątrz (jeśli się zmieści - nie wiem, bo nie mam), albo dorobienie złącza PBI.

Ceterum censeo Germaniam esse delendam.

279

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Simius ale nic nie piszesz ze trzeba przy podlaczaniu do 800XL uzupelnic PBI o napiecia na pinach 47 i 48 no i zeby cart dzialal trzeba doprowadzic sygnaly do tych pinow na ide ;/

Odpalilem IDE+ na 600XL z rozszerzona pamiecia do 64K no i tam te piny niby sa juz zasilone.....sparta ruszyla ale w kmkdiag wywala mi sie na tescie... co moze byc nie tak ?
http://unimor.info/kmk/ide_600xl.jpg
http://unimor.info/kmk/ide_600xl.png

"wszystko się kiedyś kończy......."

280

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

O zasilaniu faktycznie zapomniałem wspomnieć, ale to ze sprawą taśmy nie ma akurat nic wspólnego. Dlaczego wywala się na teście, jak rozumiem, z adapterem i kartą SD, nie mam pojęcia. Próbowałeś z czymś innym?

Ceterum censeo Germaniam esse delendam.

281

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Wsadzilem przejsciowke z karta CF i ruszyło.... przełożyłem spowrotem odpalilem fdiska usunelem wszystko zrobilem wszystko na nowo sformatowalem i odpalilem kmkdiag i poszlo ;].... próbowałem wcześniej clx ale nic nie wykrylo ...
Szkoda ze w 600xl gniazdo sio jest zasłonięte ;/ ... próbowałem podlaczyc tasma ale mam czarny ekran... tasma trafiona ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

282

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Być może. Spróbuj podłączyć samą taśmę. Jeśli będziesz miał czarny ekran, to będzie wiadomo, że gdzieś jest zwarcie.

Ceterum censeo Germaniam esse delendam.

283

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Tasma jest oki...
Zrobilem jak napisales + sprawdzilem miernikiem przejscia...

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-07-01 15:44:34)

"wszystko się kiedyś kończy......."

284

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Uaktualnienie BIOS-u IDE Plusa do wersji 0.8 jest dostępne u mnie na stronie:

http://drac030.krap.pl/pl-kmkjz-pliki.php

Najważniejsze zmiany:

1) usunięty błąd w obsłudze dysku slave (IDE 1), wg beta testerów już działa

2) dodany loader do binarek

Loaderem jest SD-Load poszerzony o możliwość odczytu dysków Atari DOS i MyDOS. Z powodu wykorzystania ROM-u i RAM-u interfejsu, MEMLO przy ładowaniu bywa np. $092A dla partycji DD512 (albo $82A dla "zwykłego" DD).

Loaderem IDE Plusa można też ładować programy z SIO, oczywiście w turbo, jeśli się włączy "USpeed SIO" w konfigu.

Bomb Jack, jeśli nie liczyć pauzy na obejrzenie obrazka, ładuje się sześć sekund :)

Ostatnio edytowany przez drac030 (2011-07-05 03:04:27)

KMK
? HEX$(6670358)

285

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Wydaje mi sie iz w opisie "IDE Plus 2.0 Configuration Screen Guide" jest blad (albo u mnie to dziala inaczej).

W opisie czytamy:
---------------------------------------------------------------------------------------------------
VI. Cartridge settings
SD[X] cartridge: off
The first one refers to the internal SpartaDOS X cartridge and is only
effective, when the cartridge is physically enabled, i.e. when the switch is in
its rightmost position (on an XE) or, to say this another way, when it is
switched towards the external cartridge port.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

U mnie to akurat jest dokladnie odwrotnie czyli kiedy switch jest w lewo.

Czy ja mam jakas inna wersje kontrolera czy u wszystkich tak jest ??


Zauwazylem tez ciekawa zecz jesli chodzi o prace Sparty Dos X i aspeqt. Jesli zamapuje w aspeqt caly katalog jako dysk to nie da sie wczytac/skopiowac plikow z SIO2PC. Jesli zrobie to samo w Sparcie wczytanej z dyskietki wszystko dziala OK.
Sprawdzalem wersje 4.44 i 4.42 na IDE+ 2 jak i na MAX Flash 1MB.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2011-08-06 23:42:03)

286

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Monsoft napisał/a:

Czy ja mam jakas inna wersje kontrolera czy u wszystkich tak jest ??

U wszystkich, oprócz tych, którzy mają prototypy. Poprawię.

Zauwazylem tez ciekawa zecz jesli chodzi o prace Sparty Dos X i aspeqt. Jesli zamapuje w aspeqt caly katalog jako dysk to nie da sie wczytac/skopiowac plikow z SIO2PC.

Co konkretnie znaczy "nie da się"?

KMK
? HEX$(6670358)

287

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Znaczy sie ze ma problemy z czytaniem (bez wzgledu na to jaka predkosc transmisji jest ustawiona) i jesli sie skopiuje plik, to jest on uszkodzony i dlugosc pliku sie nie zgadza. Probowalem przerzucic plik rwtest.arc no i myslalem cos mam plik uszkodzony na pc. Zrobilem testy z innymi plikami i to samo. Ale to tylko wystepuje w trybie mapowania calego katalogu.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2011-08-07 17:15:47)

288

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Faktycznie, u mnie też nie działa. Ale raczej trzeba poprawić AspeQt, a nie SDX: z objawów sądzę, że AspeQt "podstawia" Sparcie do odczytu cały czas ten sam numer sektora (wypełniając go za każdym razem nowymi danymi, taki hack). Niestety SDX cache'uje sektory, i po pierwszym odczycie sektor o tym numerze już w cache'u jest, więc niby dlaczego miałaby brać dane z dysku a nie z cache'u... Autor kalosz.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2011-08-07 23:13:54)

KMK
? HEX$(6670358)

289

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

A to nie jest ten błąd z sektorami o numerach około 400, o którym było kilka postów ze dwa miesiące temu, tylko już nie pamiętam gdzie? Do wersji 0.6. Pytanie czy będzie następna, bo autora coś nie widać ostatnio.

290

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

U mnie sa to sektory powyzej 600 ale to co Konrad pisze to akurat jest to.
Jak na razie to i tak nie ma co nazekac na AspeQt'a to dziala niezle z przejsciowkami usb2serial.

291

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

FJC się z tym spotkał, ale mu "minęło". W tym poście i kolejnych jest to poruszane. Pytanie kto będzie umiał to poprawić...

292

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Najlepsze, że autor to czytał i miał to poprawić: http://www.atariage.com/forums/topic/15 … p__2102807 Tyle że chyba mu się nad tym zmarło, bo od 28 września 2010 nie logował się na AAge...

Ostatnio edytowany przez drac030 (2011-08-08 22:46:42)

KMK
? HEX$(6670358)

293

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

(Chyba tu lepiej niż w wątku o SIO2BSD, chociaż wpisem mono tamże inspirowane.)

Yyy, już wcześniej mnie to intrygowało, to aż teraz przeczytałem instrukcję do IDE+.

Jak to się dzieje, że procedury obsługi SIO są brane z ROMu interfejsu, jeśli można?
To po prostu funkcjonalność "New Devices" czy jakaś specjalna technika?

294

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Po wywołaniu SIO (jsr $e459) przede wszystkim wywoływane są "new devices". A takowe samo decyduje, czy wywołanie jest do niego i czy je obsłuży czy odrzuci. I stosownie do tego odpowiada systemowi. Jeśli wywołanie newdev przyniesie efekt w postaci odpowiedzi "OK, zrobione, tu jest kod statusu", to OS już nie wywołuje swoich procedur szeregowych, ale wraca po prostu do tzw. "programu użytkownika".

KMK
? HEX$(6670358)

295

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Super. Czyli czysto teoretycznie nawet bootowanie w Synchromeshu z zaprogramowanego Indusa albo XF-551 jeśliby by były odpowiednie procedury obsługi.
Dzięki za wyjaśnienie.

296

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Tak. Aczkolwiek Synchromesh jest kłopotliwy, bo - o ile mnie przynajmniej wiadomo - nie ma rozsądnej metody na ustalenie, z jaką prędkością turbo taka stacja działa i czy w ogóle (w przypadku LDW/CA) jest zaprogramowana.

KMK
? HEX$(6670358)

297

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

No tak, dlatego też w sferze teoretycznych rozważań znalazło się programowanie LDW/CA do obsługi US.

298

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Drac030: Zmontowałem sobie ten interfejs na płytce prototypowej. Jak się zachowa interfejs po włożeniu czystej karty CF? U mnie po włączeniu przez kilka sekund jest ciemność, potem wali szybkie BOOT ERROR. Podobnie zachowuje się 1050 z otwartym kluczem (bez rozszerzeń).

299

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Przypuszczalnie masz stary firmware, któraś wersja miała problem z zainicjowaniem wewnętrznego RAM-u po włączeniu zasilania. Przeflaszuj BIOS do wersji 0.8 (u mnie na stronie, http://drac030.krap.pl), jeśli problem nie ustąpi, daj znać.

KMK
? HEX$(6670358)

300

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Allo.

Szukam adaptera CF-IDE.

W aukcjach są kątowe, równoległych nie ma?

http://allegro.pl/listing.php/search?ca … nge_view=1