1

Temat: Pomysł na uniwersalny cartridge

Witam.
Wpadłem na pomysł zbudowania uniwersalnego carta (jak naprawię swojego 65XE lub dorwę drugiego), na który można by załadować pliki .rom z komputera a następnie uruchamiać je na Atari. Cel - jak zwykle, naukowy ;-).

ROMy były by przechowywane na flashu/karcie pamięc. Przy starcie ładowany byłby program GUI pozwalający wybrać ROMa, następnie mikrokontroler ładował by go do pamięci i po resecie by się uruchamiał. Oprócz tego możnaby użyć carta jako dodatkowy RAM. Myślę nad wykorzystaniem pamięci typu 62256.
Co o tym sądzicie?

2

Odp: Pomysł na uniwersalny cartridge

Nastepny?? Lo jesuu.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

3

Odp: Pomysł na uniwersalny cartridge

zaxon - nie nadazasz?  :lol: :D
W sumie gdyby takie rozszerzenia pojawialy sie ok. 10-15 lat temu to fucktycznie znalezlo by
sie wiecej chetnych uzytkownikow (a nie  tak jak sie to teraz dzieje chocby z VBXE - sztuka dla sztuki). ;)

Odp: Pomysł na uniwersalny cartridge

SileNT : yes you can " wiec czemu nie

Darcan : VBXE dla elity :) , co z tym robic jezeli jeses " simply user ? "  & +/-  zero software

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

5

Odp: Pomysł na uniwersalny cartridge

Na dniach wybiorę się do elektronika, a po egzaminach zacznę coś majstrować.
Próbował już ktoś budować karty na tych pamięciach? Mają identyczny interfejs jak EEPROM 27C* - nie mylę się, prawda?

Programowanie pod Atari to będzie dla mnie nowość. Czy mogę liczyć na Waszą pomoc w razie problemów?

6

Odp: Pomysł na uniwersalny cartridge

Poczytaj SERIOUSy tam to jest rozpracowane, co prawda na pamięci SRAM
Niewielka różnica dla EEPROM
Idea jest, zmienisz tylko przypisanie bitów by było po ludzku, akceptowalne przez interfejs EEPROM i gotowe
10 lat już leży.....