26

Odp: Magnetiofon XC12 nie wczytuje

dziś w pracy nagrałem jeszcze raz Riveraid z formatu cas na vaw potem na cd z cd na kasetę na nowiutkim magnetofonie i zaczynam -kasetę wkładam do atari start option wczytuje... aż do samego końca gry i na samym końcu-load error:(((

Magnetofon jest na starym pasku nie na gumce- na gumce w ogóle nie czytał muszę podjechać na wolumen po paski.



a słuchajcie w pracy odpaliłem Altirra wersje 1.9 jest niebieski ekran i taki napis jak w zdjęciu i mam pytanie czy ten emulator trzeba konfigurować jakoś czy czegoś w nim brakuje rom-ów?jak chce wczytać casa to nic sie nie dzieje ( na na na na)


edit- dziś byłem na wolumenie o 15:20 pojechałem do firmy Bajan ( w rozmowie telefonicznej usłyszałem ze sklep czynny do 15:30)  i o 15:20 pocałowałem k&$%(*&^ klamkę.

Ostatnio edytowany przez Lampart_28 (2011-05-25 17:04:51)

Post's attachments

aaa.JPG 37.99 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
i co z tego że magnetofon to przeżytek dla wielu  z Was-Nas  ,podobno konie to też przeżytki a ludzie się nimi zachwycają."koń więcej kosztuje niż waży" a magnetofon ?......ma większą duszę niż SD....

27

Odp: Magnetiofon XC12 nie wczytuje

no więc kolejny dzień walki z magnetofonem:
zakupiłem adapter kasetowy włożyłem go w magnetofon( z wyjętymi paskami napędowymi) i podłączyłem go pod PC ustawiłem by gry się wgrywały i BINGO! - Rive Raid się wgrał zadowolony z takiego obrotu sprawą wczytuje kolejną gre- zonk , kolejną -zonk, kolejna zonk i tak na 10 wgranych gier żadna nie weszła ( po za rive raidem) wróciłem do mojego rive raida- i zonk i zonk i zonk kiszka juz nie wczytało nic.

więc oco kaman? napęd w magnetofonie był odłączony bo nie było pasków plej wciśniety - podczas wygrywania gier intro się pokazywały, przy road race pokazywało ile jeszcze bloków zostało do wgrania ( i przy ninja master tez) i nagle load error i teraz zastanawiam się po 1:
czy to może być spowodowane ze silniczek chodził sobie tak bez pasków napędowych
2:
to nie paski są tu winne nie wgrywania gier z normalnych kaset tylko coś innego w magnetofonie nie wiem głowice docisk kabel czy cokolwiek.

liczę na Wasze podpowiedzi
Dodam ze gry wgrywane przez adapter kasetowy sam przerabiałem ściągając je ze strony Cas Archive i poprzez program Cas2vaw przetwarzałem na plik łejwowski.

i co z tego że magnetofon to przeżytek dla wielu  z Was-Nas  ,podobno konie to też przeżytki a ludzie się nimi zachwycają."koń więcej kosztuje niż waży" a magnetofon ?......ma większą duszę niż SD....

28

Odp: Magnetiofon XC12 nie wczytuje

http://www.dereatari.republika.pl/serw.htm#Magnetofon

29

Odp: Magnetiofon XC12 nie wczytuje

Jer przeczytałem to jednak powiem szczerze nic z tego nie rozumiem:(

i co z tego że magnetofon to przeżytek dla wielu  z Was-Nas  ,podobno konie to też przeżytki a ludzie się nimi zachwycają."koń więcej kosztuje niż waży" a magnetofon ?......ma większą duszę niż SD....

30

Odp: Magnetiofon XC12 nie wczytuje

A skąd jesteś? Bo w profilu nie podałeś...

31

Odp: Magnetiofon XC12 nie wczytuje

Warszawa niedalko Modlina:)

Ostatnio edytowany przez Lampart_28 (2011-05-27 14:13:41)

i co z tego że magnetofon to przeżytek dla wielu  z Was-Nas  ,podobno konie to też przeżytki a ludzie się nimi zachwycają."koń więcej kosztuje niż waży" a magnetofon ?......ma większą duszę niż SD....

32

Odp: Magnetiofon XC12 nie wczytuje

A ja pracuję w Warszawie na Młynarskiej (Wola). Daj na PW jakiś numer, to się umówimy.

33

Odp: Magnetiofon XC12 nie wczytuje

dziś połowiczny sukces- założyłem stare paski włożyłem adapter kasetowy który podłączyłem do PC- 80 % gier wczytało riveraid pole position misja tapper pitfall działają.kilka innych niestety nie zadziałało ale rozumiem ze casy ktore przerabiałem na vaw były jakies lipne:(

i co z tego że magnetofon to przeżytek dla wielu  z Was-Nas  ,podobno konie to też przeżytki a ludzie się nimi zachwycają."koń więcej kosztuje niż waży" a magnetofon ?......ma większą duszę niż SD....

34

Odp: Magnetiofon XC12 nie wczytuje

No toz ci wujku juz radzili, zainwestuj te 100 pln w sio2sd i masz wtedy do dyspozycji 8 stacji, albo daj magnet Jerowi, ktory ci go wyremontuje na wysoki polysk, albo dolutuj tego chincha i wgrywaj z mp3 jak ja pokazywalem. Co innego mozna zdalnie poradzic? Co maja paski do adaptera kasetowego????

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

35

Odp: Magnetiofon XC12 nie wczytuje

nie wiem co mają paski ale- bez pasków wgrał się riveraid tylko raz a potem kiszka, a z paskami jest znacznie lepiej( ze starymi paskami) zobaczymy co mi JEr powie to nie chodzi o 100 zł i sio2sd- bo to tez raczej zakupię ale generalnie chodzi mi o sprawny sprzęt taki jak był sprzed laty- atari + magnetofon(kiedyś jeszcze stacja dyskietek)  plus gry na kaseciaku a potem sio2sd i gry na kartach sd ja jestem cholernie sentymentalny a szczególnie gdy sobie wypije:)
jeszcze 2 lata temu miałem komputer PC 286 XT 8 Mhz - części sprowadzałem nawet z Hiszpanii  tylko po to by sobie pograć na oryginalnym sprzęcie.
tak to już jest ze są komputery których się nie zapomina i nie da się tak zastąpić nowinkami typu sio2sd
to tak jak z kobietami- jednych nie chcemy zapomnieć ,. innych nie możemy


no to chlup bo się ściemnia.

i co z tego że magnetofon to przeżytek dla wielu  z Was-Nas  ,podobno konie to też przeżytki a ludzie się nimi zachwycają."koń więcej kosztuje niż waży" a magnetofon ?......ma większą duszę niż SD....