26

Odp: SpartaDOS X 4.43

Zepsuło się. Już naprawiamy.

KMK
? HEX$(6670358)

27

Odp: SpartaDOS X 4.43

zaxon: zassij nową paczkę (zipa) z sdx.atari8.info

KMK
? HEX$(6670358)

28

Odp: SpartaDOS X 4.43

no , przeflashowane i teraz jest ok. Kopiowanie leci.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

Odp: SpartaDOS X 4.43

To super dzieki za ta kompatybilnosc z secam
Szkoda ze jestem na wakacjach ale wszystko
przetestuje pod koniec tygodnia Thx

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

30

Odp: SpartaDOS X 4.43

Zapraszamy do nowej witryny http://sdx.atari8.info.

Ostatnio edytowany przez trub (2011-04-12 21:42:28)

31

Odp: SpartaDOS X 4.43

bezrobotny napisał/a:

o co chodzi z tym config.sys? czyżby to było wysłuchanie naszych błagań i sparta inicjuje się z configa w romie? a jeśli nie to jak to działa?

Jeśli SDX nie znajdzie na bootdisk pliku config sys, to wrzuca w to miejsce swój default :) - bodajże robi tak od 22 lat. Coś przeoczyłeś ;)-

Kontakt: pin@usdk.pl

32

Odp: SpartaDOS X 4.43

trub napisał/a:

Zapraszamy do nowej witryny http://sdx.atari8.info.


nie dziala. wchodzi na truba strone...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

33

Odp: SpartaDOS X 4.43

Działa. Tyle tylko, że język polski jakoś lepiej do mnie przemawiał.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

34

Odp: SpartaDOS X 4.43

@lotharek: skasuj cache w przeglądarce.

KMK
? HEX$(6670358)

35

Odp: SpartaDOS X 4.43

byłby duzy problem gdybym poprosił o dodanie  linka do mojej www z intSDX ?

ps. 1000 post !

Ostatnio edytowany przez lotharek (2011-04-13 18:30:37)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

36

Odp: SpartaDOS X 4.43

melduję, że nie działa... to znaczy działa, ale nie działa... czy coś da się z tym zrobić?

www nie działa, pojawia się strona truba...

a mi o co innego chodzi, ten soft pod windę do edycji romdysku nie potrafi chyba pracować na pliku atraxa...

czyli jak zmienię sobie config.sys w romdysku to bez stacji sparta odpali mi się z tego pliku?

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2011-04-13 18:48:40)

37

Odp: SpartaDOS X 4.43

@innuendo: Poprzednio były 2 wersje językowe. Teraz zaczęliśmy od angielskiej bo flagcounter pokazywał spory odsetek zagranicznych wizytatorów. Na razie zdecydowaliśmy z Drakiem, że przy niej pozostaniemy ze względu na niedobory czasowe (konieczność synchronizacji itp.). Natomiast dużo łatwiej się teraz modyfikuje zawartość strony (dzięki!), przez co będzie częściej uaktualniana. :)

@bezrobotny: 1. Zrób co każą w poście #34. 2. Zmodyfikuj SDX Imagerem obraz intSDX128 wg uznania. 3. Zaszyfruj go programem SDX2Atrax (do ściągnięcia w dziale Add-ons). 4. Nagraj na Atraxa 5. I tak nie za bardzo wiem po co chcesz koniecznie modyfikować ROM...

38

Odp: SpartaDOS X 4.43

ja chcę zmienić config.sys żeby ładował mi domyślne sterowniki - czy to jest do osiągnięcia?

39

Odp: SpartaDOS X 4.43

No toz po to to jest, miedzy innymi, mozesz sobie zaladowac  sterowniki na CAR: ,mozesz zaladowac swoj config.sys na CAR: .

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

40

Odp: SpartaDOS X 4.43

Wielkie dzięki za nowy kawał dobrego softu :) Jak przyjdę do domu, to sobie sflashuję.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

41

Odp: SpartaDOS X 4.43

"Kawał dobrego softu" wymagał małego service-packa. Teraz jest na stronie aktualna wersja.

@lotharek: byłby, bo sekcja "linki" chwilowo straciła poparcie mas.

KMK
? HEX$(6670358)

42

Odp: SpartaDOS X 4.43

mialem na mysli podobne rozwiazanie jak jest z ATARIMAXEM

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

43

Odp: SpartaDOS X 4.43

coś jest zwalone, ta strona raz się pokazuje, a później znów nie... coś źle pokonfigurowane.

44

Odp: SpartaDOS X 4.43

czy ktoś może potwierdzić powyższy post ?

45

Odp: SpartaDOS X 4.43

trub, strona zawsze się pokazuje. Nie miałam z nią jeszcze żadnych problemów.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

46

Odp: SpartaDOS X 4.43

mi też działa kiedy tam wchodzę :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-04-15 11:20:22)

47

Odp: SpartaDOS X 4.43

lotharek napisał/a:

mialem na mysli podobne rozwiazanie jak jest z ATARIMAXEM

Dodałem poniżej "manufacturers websites" z linkami.

BTW. U Ciebie na stronie intSDX też by się przydał link do nas. I szybko podlinkuj się z manualami na naszą stronę zamiast samemu hostować (póki GoodByteXL się nie dowiedział) :/

48

Odp: SpartaDOS X 4.43

@lotharek: cytat z Twojej stronki:

"The SpartaDOS X has the most powerful database ever developed for the Atari. It rivals dBASE III in search speed!"

Nie wydaje mi się, żeby ta baza danych ujrzała kiedykolwiek światło dzienne. Zdaje się, że była tylko w planach, które najwyraźniej nie wyszły już po wypuszczeniu jakichś materiałów reklamowych (i stąd to zdanie, które też już gdzieś widziałem).

Po drugie, akapit znajdujący się poniżej (czyli trzeci) jest żywcem przepisany ode mnie: http://drac030.krap.pl/en-sparta-info.php Mógłbyś przynajmniej zaznaczyć, skąd wszystkie trzy akapity pochodzą.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2011-04-15 16:14:14)

KMK
? HEX$(6670358)

49

Odp: SpartaDOS X 4.43

Wielka prośba

SDX upgrade flasher - czy nie można zapętlić programowania banku?

Bank 14: Read....Flash...Veryfy...
Bank 15: Read....Flash...

ERROR: Programing failed!

Przerabiałem już updater wersje 4.42 więc wiem, że to możliwe.


----------------------------------

Z cartem SIC - programuję wersję "SDX443_siccart.atr" dla flasha SIC_256k.

Jak zbootować atarkę by uruchomił się SDX ?

UPDATE: już wiem, nie ruszy z QMEGiem :( a po zbootowaniu z AtariOS i przełączeniu na QMEG zwiecha pod Reset :(


.

Ostatnio edytowany przez pajero (2011-04-16 08:52:04)

Post's attachments

SDX442_in128flashLOOP.zip 173.87 kb, liczba pobrań: 2 (od 2011-04-16) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

50

Odp: SpartaDOS X 4.43

pajero napisał/a:

SDX upgrade flasher - czy nie można zapętlić programowania banku?

Dodamy, ale raczej to będzie zrobione jako "retry/cancel"

Jak zbootować atarkę by uruchomił się SDX ?

Pod QMEGiem tradycyjnie należy użyć INIDOS.SYS (najnowszej wersji).