76

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Simius napisał/a:

To może zdefiniuj ten problem, bo mnie nic o nim nie wiadomo. Wiadomo, że nie powinno się łączyć ze sobą styków złoconych z cynowanymi. Ale co jest złego w łączeniu niklu ze złotem?

Z grubsza to samo - tylko jeszcze gorzej ;)


Cyna ze złotem się "nie lubi", bo jest od niego dużo na "lewo" w szeregu elektrochemicznym(napięciowym) metali, rzecz w tym że nikiel jest trochę na "lewo" od cyny...


Więc po co w takim wypadku pchać się w złoto?

Seria XE chyba nic złoconego nie ma jak XL?



Ja tam bym chętnie dopłacił za niklowanie albo pozostawienie wyłącznie pocynowanych.

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2011-03-22 21:47:14)

wszystkie trzy strony świata

77

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

To nie jest to samo. Niewłaściwość łączenia styków złoconych z cynowanymi nie wynika z różnicy ich potencjałów elektrochemicznych, tylko z korozji ciernej. Elektrokorozji nie ma się co obawiać, bo w suchym środowisku nie występuje. Chyba, że ktoś używa Atarki na morzu. :) Podejrzewam, że sama firma Atari w ogóle się tym nie przejmowała. W serii XL złącze kartridża było z całą pewnością złocone. Nie wiem, jakie pokrycie mają styki w oryginalnych kartridżach, ale jeśli są złocone, to jakoś nie powstrzymało to firmy przed zastosowaniem złącza kartridża w serii XE z innym pokryciem. Jeśli zaś styki w kartridżach są cynowane, to zignorowano korozję cierną na styku złota i cyny w serii XL. Osobną kwestią jest ustalenie, czy aby na pewno styki w XE są niklowane, bo przeglądając katalogi złącz krawędziowych widzę tylko dwa rodzaje powłok - albo złoto, albo cyna. Skąd wiadomo, że w XE styki są niklowane? To informacja z jakiegoś poważnego źródła?
Jest jeszcze inna sprawa - styki PBI w XL są cynowane, a złącza krawędziowe z pokryciem z cyny, choć w ogóle w naturze występują, to są praktycznie niedostępne. Wobec tego siłą rzeczy trzeba będzie użyć gniazd złoconych i pogodzić się z niekorzystnymi zjawiskami na stykach.

Ceterum censeo Germaniam esse delendam.

78

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

sory, Ty sprzedajesz zmontowany interfejs jak na focie, ze wszystkimi gniazdami? jaka ostatecznie cena?

79

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Niezupełnie, jak na focie, bo z gniazdami wprawdzie, ale za to bez dysku.

Ceterum censeo Germaniam esse delendam.

80

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

To ja bym sie zglosil do aukcji prototypow jesli jest jeszcze aktualna , 200 zl plus przesylka 1 sztuka. Moze a nawet lepiej bez zlacz Atari.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2011-03-23 14:30:48)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

81

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

A nie dało się złącza PBI zrobić też poziomo? Taki trochę będzie sterczał... Jeszcze z dyskiem to waży trochę

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

82

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

da sie.. tylko wymaga to rzezbienia

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

83

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Tam zaraz rzeźbienia. Złącze kątowe załatwi sprawę.

84

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

a gdzie Wy te złącza zdobyliście? ;)?

no i w końcu jaka cena? i co wchodzi w skład bo wszyscy piszą, ale nie na temat...

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2011-03-23 18:49:24)

85

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

http://1.bp.blogspot.com/_Tzzo1M73hYM/TMHDTwQu1vI/AAAAAAAABuE/2Wkf_p7xtQk/s1600/GodzillaFacePalm.jpg

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

86

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Zgadzam się z przedmówcą.... Pierwszą stronę wątku przeczytaj

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

87

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

zaxon napisał/a:

To ja bym sie zglosil do aukcji prototypow jesli jest jeszcze aktualna , 200 zl plus przesylka 1 sztuka. Moze a nawet lepiej bez zlacz Atari.

To ja też policytuje (jeśli wygram to proszę o skreślenie z listy zapisów do seryjnych egzemplarzy ;)).

200zł 1gr + przesyłka.

wszystkie trzy strony świata

88

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Jer : podaj mi prosze info gdzie mozna kupic katowe krawedziowe ? (ISA SLOT)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

89

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Chyba już w wątku z zamawianiem nazbierała się odpowiednia ilość chętnych??

90

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Ale było powiedziane że 3 tygodnie, chyba że przekroczy setkę. 25 to minimum.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2011-03-24 10:23:29)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

91

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

oki doki :)

92

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Simius napisał/a:

Cena wywoławcza taka, jak podana dla płytek seryjnych. Koniec, powiedzmy, o północy z 24 na 25 marca. Trzy najwyższe oferty wygrywają. Wszyscy płacą cenę najniższej z tych trzech.


Jest już po północy, oferty dwie (trzy jeśli wliczyć cenę wywoławczą ;)).
Ile i na jakie konto wpłacić?

wszystkie trzy strony świata

93

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Słowo się rzekło. Najniższa jest wywoławcza i ta obowiązuje. Zanim podam konto, chcę najpierw ustalić, co się dzieje z Atarką Dely'ego. Muszę mieć absolutną pewność, że nie ma żadnych potencjalnych problemów. Mam nadzieję, że w ten weekend mi się to uda.

Ceterum censeo Germaniam esse delendam.

94

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Lotharek: http://www.edac.net/product.html?cid=30&sid=73

Albo kupić proste z długimi wyprowadzeniami i zagiąć, ale to już kombinowanie.

Ostatnio edytowany przez jer (2011-03-25 07:10:15)

95

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Simius napisał/a:

chcę najpierw ustalić, co się dzieje z Atarką Dely'ego.

W razie czego wystawię ją na Allegro, jako JEDYNE NA ŚWIECIE ATARI, KTÓRE NIE JEST KOMPATYBILNE. OD 1 ZŁ!!!11@@ :)

Ale tak na serio to trzymam kciuki :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

96

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

po tym co widzialem jak za pomoca przyslowiowego spinacza i gumki recepturki Simius naprawil GTIA (GTIA Fix) jestem pewny ze to atari ruszy :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

97

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Dely nie zarobi na sprzedaży unikatowej Atarki na Allegro. Przyczyna problemów jest, jak się zdaje, ustalona i usunięta. Będę jeszcze przez jakiś czas całość testował, ale prawdopodobieństwo, że się mylę, jest niewielkie. Na Φ2 występowały krótkie, kilkunasto-nanosekundowe szpilki, indukowane w długim przewodzie podającym niebuforowaną wersję tego sygnału do płytki ze Spartą i OS ROM. Przewód skróciłem, przelutowałem na sygnał buforowany, a na wszelki wypadek, gdyby autorowi rozszerzenia chodziło o uniknięcie opóźnienia wprowadzanego przez bufor, zmieniłem go z serii LS na szybką serię F. Szpilki zniknęły i zniknęły zarazem problemy z dyskiem. Podłączanie się do niebuforowanego Φ2 to nie jest najlepszy pomysł i, jeśli można, lepiej tego unikać.

Ostatnio edytowany przez Simius (2011-03-26 00:19:04)

Ceterum censeo Germaniam esse delendam.

98

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Cholera, cały misterny plan dorobienia się na stare lata poszedł... Damn you Jacek ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

99

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Proszę natychmiast popsuć komputer Dely'ego z powrotem! Albo Ty zapłacisz te miliony, które miał zgarnąć :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

100

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Cool, naszykowalem 4 atarki do testow , bedzie zabawa.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993