1

Temat: Fotka na gwałt poszukiwana...

Mam prośbę do posiadaczy zestawów 130XE + 1050 ewentualnie do tego myszkę ST [???] i monitor SC1224.
Właśnie przystępuję do reduksu Bajtka 3-4/86, gdzie na stronie 20 jest artykuł o wprowadzeniu na rynek polski ATARI 130XE właśnie ilustrowany fotką takiego zestawu (ftp://ftp.pigwa.net/stuff/collections/r … -04/20.jpg).
Of course, nigdzie nie mogę znaleźć zadawalającego materiału foto, który mógłbym wykorzystać stąd prośba o fotkę w zbliżonym ujęciu jak na tej fotografii.  Gdyby się znalazła jakaś dobra dusza byłbym wdzięczny za jpg w minimalnej kompresji (a najlepiej bez) i w rozdziałce powyzej 2048px w poziomie (tylko taka rozdziałka spełnia poligraficzne założenia reduksu)
Nie ma znaczenia co będzie w tle, zdjęcie będzie szparowane. Jeśli mógłbym jeszcze pomarudzić, to proszę o fotkę bez lampy (dłuższy czas ekspozycji, komp nie zając nie ucieknie), ewentualnie fotke z lampą (z zakryciem jej cienką kartką białego papieru).
Będę serdecznie wdzięczny (podpis przy fotce na mus:)).

Mam jeszcze pytanie a pro po fotografii z 21 strony (ftp://ftp.pigwa.net/stuff/collections/r … -04/21.jpg) z prezentacją przejść kolorystycznych 130, jestem pewien, że gdzieś to widziałem albo w jakimś programie pokazowym, ale diagnostycznym i nie mogę sobie przypomnieć, może ktoś z Was pamięta.

Pzdrw.
Krzysztof 'Faust' Karkosza

2

Odp: Fotka na gwałt poszukiwana...

Posiadam atari 130xe oraz myszke od ST jednak brak sc1224 oraz 1050. Posiadam tylko LDW 2000. Jakby ktos chcial sie przylaczyc do polaczenia sprzetu to niech da znac to zrobi sie jakas sesyjke. Chyba, ze ktos posiada naraz wszystko co potrzeba.

P.S. Nie posiadam aparatu fotograficznego. Tylko komore :(

3

Odp: Fotka na gwałt poszukiwana...

W tym artykule występuje inny monitor niż SC1224. Właściwie to jaki ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: Fotka na gwałt poszukiwana...

Taki kod.

10 graphics 9+16
20 for y=0 to 191
21 read c:if c=-1 then c=0:restore
22 color c
30 plot 0,y
40 drawto 79,y
41 next y
42 restore
43 for x=24 to 53
44 read c
45 color c
46 plot x,0
47 drawto x,191
48 next x
50 restore
51 for y=80 to 111
52 read c
53 color c
54 plot 0,y
55 drawto 79,y
56 next y
57 restore
99 goto 99
100 data 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,14,13,12,11,10,9,8,7,6,5,4,3,2,1,-1

Oraz gradient z mieszaniem warstw w ulubionym programie graficznym (nie chciało mi się dopisywać przerwań w DLI z lenistwa) daje taki efekt.

http://img828.imageshack.us/img828/9071/obrazek1cg.png

Atarkę mogę cyknąć w weekend, a monitor to niestety jakaś wariacja XC1411, która nigdy nie wyszła dalej niż deski kreślarskie projektantów Atari, więc będzie go trzeba narysować.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Fotka na gwałt poszukiwana...

SC1224 nie będzie działał z XE. Jeśli zestaw ze zdjęcia jest faktycznie działającą konfiguracją to monitor jest inny.
P.S. Ja mam wszystkie wymienione elementy, ale:
1. z w/w powodów 130XE nie podłącze do SC1224 - mogą sobie tylko stać obok siebie...
2. Sprzęt mam poza miejscem zamieszkania więc zdjęcia mogę zrobić dopiero w połowie kwietnia
3. D..a ze mnie nie fotograf, więc nie wiem czy zrobię te zdjęcia jak należy
Reasumując P.S.: Mam nadzieję, że znajdą się inni którzy zrobią te zdjęcia szybciej/lepiej :-)

6

Odp: Fotka na gwałt poszukiwana...

Hie, hie, Kierownik mnie ubiegł z odpowiedzią o sekundy :-)

7

Odp: Fotka na gwałt poszukiwana...

Bardziej skupiłem uwagę na myszce do XE, co faktycznie spowodowało, że kompletnie pominąłem kwestie monitora - zreszta z monitorami do 8bit było tak, że człowiek cieszył się jak głupi, że ma jednostkę plus osprzęt:) A monitor był sprawą drugorzędną (pierwszy monitor nabyłem dopiero do peceta, wczesniej az do zgonu siedzialem na Neptunie 156D, stad moj, przyznaje calkowity ostracyzm co do orginalnych monitorow).

Nie trzeba miec wszystkich elementów z fotografii, dla mnie jest wazne, zeby były zachowane ustawienia sprzętu, bo tego żaden photoshop nie poprawi:).

Dely czekam na fotki i dzięki za gradienty:)

8

Odp: Fotka na gwałt poszukiwana...

Na tym obrazku monitor jest dorysowany.
W 1985r. na Consumer Electronic Show w Las Vegas Atari przedstawiło dwa monitory do ośmiobitowców:
XM148 - 14" monitor monochromatyczny z wbudowanym 80-kolumnowym interfejsem dla serii XE i modeli poprzednich. Podłączany jest do SERIAL I/O i wyświetla 80 kolumn tekstu. Ten interfejs to późniejszy XEP80.
XC141 - 14" monitor kolorowy z wejściem composite dla komputerów ośmiobitowych Atari.
Obydwa monitory były prototypami i nie trafiły do produkcji. Zresztą konstruowanie monitora kolorowego w tym czasie polegało na zaprojektowaniu obudowy do istniejących TV 14" i usunięcia układów wcz i pcz.

Ostatnio edytowany przez jer (2011-03-26 06:58:16)