26

Odp: Pytanie o Sparte

cosinus?

27

Odp: Pytanie o Sparte

arcus tangens

przechodze na tumiwisizm

28

Odp: Pytanie o Sparte

Z informacji podanych przez draco.... sparta juz chodzi pod secam...
Testowal ja jakis czas temu na maxflaszu na jednej z Atarek Simiusa..... ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

29

Odp: Pytanie o Sparte

Działa, jak napisał stryker :)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

30

Odp: Pytanie o Sparte

kurde, co tak tajemniczo... wszyscy chcą wiedzieć zapewne co było i czy już jest po problemie... no i kiedy nowa ulepszona wersja - jak nieprędko to może wypuście wersję 4.42B z paczem... ogólnie to co w sprawie sprarty słychać?

Odp: Pytanie o Sparte

no , Madame Drac...  czekamy na pliki ;)
mamy sprzet secam , sparte z podstawka , osprzet do wypalenia eprom's ... itd

jednym slowem jestesmy ready

merci !!!

Ostatnio edytowany przez Bitman'Resurrection (2011-03-04 21:30:05)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

32

Odp: Pytanie o Sparte

Też będę miał kilka uwag do nowej SDX. Od tygodnia testuję około 350 demek zgrywając to na Atarkę a i przy okazji całej tej operacji nasunęło mi się kilka pomysłów :)

Ok, oto kilka pytań w zasadzie skierowane do Draco i Truba :)

1. Czy istnieje możliwość zaimplementowania globalnych ustawień dla CAR:X.COM. Chodzi dokładnie o możliwość zerowania ramu od MemLo do MemTop nie poprzez np. X /C nazwa, tylko określenie w systemie takiego stanu rzeczy w którym jest to domyślnie podejmowana opcja bez podania parametrów. Zgrywając ostatnio demka znalazłem 22 produkcje, które wymagają zerowania - lecz poświęciłem tydzień czasu na testowanie ponad 350 dem. Zmierzam do tego, by zwiększyć zgodność w stosunku do uruchamianych programów, a użytkownik nie zastanawiał się za każdym razem, dlaczego dany program działa nie do końca dobrze :)

problem rozwiązany poprzez RUNEXT ;)-


2. Nie wiem dlaczego, lecz niektóre produkcje używające ext ram uruchamiane pod SDX nie wyświetlają poprawnie grafiki. Albo w całości, albo temat dotyczy poszczególnych obiektów. Wielokrotnie sprawdzałem to by wyeliminować kolizję wykorzystywanego przez SDX banku ext z tym samym wykorzystywanym przez program. Może da się temu zaradzić jakoś :)

3. Czy można rozszerzyć działanie CAR:X.COM tak, by opcjonalnie całkowicie odłączyć moduł SDX, wywalić wszystko z ramu pozostawiając wyłącznie loader. Oczywiście bez możliwości powrotu do dosa. Była by to ostatnia możliwość uruchomienia niektórych niedziałających pod Spartą programów dzięki czemu niekoniecznie trzeba by było korzystać z inicjalizera. Po prostu jeśli użytkownik nie ma 65c816 i DracOS to za każdym razem trzeba gdzebać w FDISK.COM przy podmianie boot partycji dysku twardego. Temat dotyczy po części użytkowników HDD podłączonego poprzez interface na PBI/ECI

4. Kiedy Trub ukończy prace nad sterownikiem do napędów optycznych?? (CD/DVD) - niesamowicie przyspieszyło by to temat kopiowania danych PC->Atari ;)

5. Draco - kiedy finalna wersja Sparta Commander'a? - ehhh, od czasu powstania tego programu praktycznie nie używam Command Procesora :D ...

6. W wyniku oglądnięcia i zgrania przez ostatni tydzień dokładne 390 dem znalazłem 12 niedziałających w środowisku "sparta" dem. Czy ktoś podejmie się analizy dlaczego tak się dzieje? :)

Ostatnio edytowany przez Pin (2011-03-15 14:25:21)

Kontakt: pin@usdk.pl

33

Odp: Pytanie o Sparte

Pin napisał/a:

2. Nie wiem dlaczego, lecz niektóre produkcje używające ext ram uruchamiane pod SDX nie wyświetlają poprawnie grafiki. Albo w całości, albo temat dotyczy poszczególnych obiektów. Wielokrotnie sprawdzałem to by wyeliminować kolizję wykorzystywanego przez SDX banku ext z tym samym wykorzystywanym przez program. Może da się temu zaradzić jakoś :)

Np. które konkretnie produkcje się tak zachowują? Nie to, żeby się dało je od razu uruchomić, ale przyjnajmniej można będzie publicznie napiętnować autora ;)

3. Czy można rozszerzyć działanie CAR:X.COM tak, by opcjonalnie całkowicie odłączyć moduł SDX, wywalić wszystko z ramu pozostawiając wyłącznie loader. Oczywiście bez możliwości powrotu do dosa. Była by to ostatnia możliwość uruchomienia niektórych niedziałających pod Spartą programów dzięki czemu niekoniecznie trzeba by było korzystać z inicjalizera. Po prostu jeśli użytkownik nie ma 65c816 i DracOS to za każdym razem trzeba gdzebać w FDISK.COM przy podmianie boot partycji dysku twardego. Temat dotyczy po części użytkowników HDD podłączonego poprzez interface na PBI/ECI

X.COM to nie, ale SC mógłby robić takie rzeczy. Tylko muszę mieć czas nad tym usiąść.

4. Kiedy Trub ukończy prace nad sterownikiem do napędów optycznych?? (CD/DVD) - niesamowicie przyspieszyło by to temat kopiowania danych PC->Atari ;)

CD/DVD? To tego się jeszcze używa? ;) PCLink is the answer.

5. Draco - kiedy finalna wersja Sparta Commander'a? - ehhh, od czasu powstania tego programu praktycznie nie używam Command Procesora :D ...

No, dobre pytanie. :/ Uczciwie: nie wiem... Jak zrobię to będzie.

6. W wyniku oglądnięcia i zgrania przez ostatni tydzień dokładne 390 dem znalazłem 12 niedziałających w środowisku "sparta" dem. Czy ktoś podejmie się analizy dlaczego tak się dzieje? :)

Może xxl? On chętnie analizuje programy.

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: Pytanie o Sparte

...

Ostatnio edytowany przez Bitman'Resurrection (2011-04-03 21:35:04)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

35

Odp: Pytanie o Sparte

Draco - :D - nie mam pojęcia o jakiej analizie prawisz, gdyż oprogramowanie XXL zwyczajowo nie jest kompatybilne z SDX ;)-

... być może poprzez zasadę użycia pamięci ram jako pustej kartki papieru (w kratkę) ;)-

Kontakt: pin@usdk.pl

36

Odp: Pytanie o Sparte

bitman Kolego, ruszyła Ci ta sparta na secamie?

Odp: Pytanie o Sparte

jutro przetestuje , ktory plik trzeba wypalic ?
( SDX443_siccart256.rom ) tak ?

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

38

Odp: Pytanie o Sparte

a jaki masz hardware ?

Odp: Pytanie o Sparte

o dobre pytanie !!!
mam cartidge od " bezrobotnego " z eprom 27c1001 czyli 128k
czyli plik *256.rom za duzy , pewnie ten jest ok ??? ===>>> ( SDX443_siccart.rom )

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

40

Odp: Pytanie o Sparte

ZTCP będzie to pewnie intsdx128 albo atrax, ale niech się on wypowie.
siccart to plik dla strykerowego SIC! carta

Ostatnio edytowany przez trub (2011-04-23 22:37:35)

Odp: Pytanie o Sparte

dzieki , wiec poczekam na finalowy werdykt

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

42

Odp: Pytanie o Sparte

atrax

Odp: Pytanie o Sparte

wiec bingo , odpala na secam

http://bitman.free.fr/sparta.jpg

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014