Temat: Atari 65XE - czerwony ekran

Witam,

Posiadam Atari 65XE z nowszą płytą główną, w której uszkodzone były pamięci i Freddie (układy strasznie się grzały).
Po wymianie stan się trochę polepszył, zamiast czarnego jest czerwony ekran. Jak sądzicie co to może być, co sprawdzić/wymienić?

Z góry dzięki za pomoc.

2

Odp: Atari 65XE - czerwony ekran

sprawdź ROM. Dwukrotnie widywałem przypadek z czerwonym ekranem i np. niewciśniętym do końca w podstawkę romem.

Kontakt: pin@usdk.pl

3

Odp: Atari 65XE - czerwony ekran

zaczalbym od SALLY a pozniej meczyl roma

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

4

Odp: Atari 65XE - czerwony ekran

Mam to samo, czerwony ekran po uruchomieniu atarki 65XE.
Po ok 2-5 min od wlaczenia, SALLY U8 jest mocno cieply, pozostale uklady ledwo cieple badz chlodne.
Gdzie mozna dostac ten scalak ?

Atari 65/130XE + SDrive + SIO2SD +xc12 ; AMIGA 600 2Mb + CF IDE+HxC SD ; AMIGA 500 +512Kb; C64 + 1541 +mag; klon A2600

5

Odp: Atari 65XE - czerwony ekran

u lotharka za piwo na najblizszym zlocie

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

6

Odp: Atari 65XE - czerwony ekran

Pin napisał/a:

sprawdź ROM. Dwukrotnie widywałem przypadek z czerwonym ekranem i np. niewciśniętym do końca w podstawkę romem.

True.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

7

Odp: Atari 65XE - czerwony ekran

Sory za odgrzebywanie starych wątków, ale nie chcę ich mnożyć. Mam problem z 3 Atari 65XE.

Atari nr 1 (na płycie 130 XE, pomięci 4 bit, złącze Exp)
Po włączeniu czarny ekran. Pamięci i Freddy chłodne, reszta tylko ciepła.
Przez przypadek znalazłem sposób na odpalenie czasem kompa (przy włączaniu dotykam śrubokrętem jednej nóżki kwarcu 14.187576 przez ułamek sekundy). Jeżeli za którymś razem się załączy, czasami odpala się BASIC, a czasami SELF-TEST pamięci. W basicu nic napisać nie mogę, bo muszę dolutować złącze klawiatury (ale komp nie jest zawieszony, bo po jakimś czasie zmienia kolory tak, jak sprawne Atari), a w selfteście pamięci ROM i RAM wychodzą ok. Próbowałem odpalić w ten sposób z SIDE (tam da się operować dżojem) i w najlepszym wypadku pokazuje się niebieski ekran z kursorem.

Atari nr 2 (pamięci 1 bit, bez Exp)
Po włączeniu czarny ekran, a w momencie kiedy powinno pojawić się "terkotanie" słychać tylko jedno "pyknięcie". Wszystko oprócz procka (lekko ciepły) chłodne. Po próbie odpalenia ww. metodą pojawiają się różne śmieci.

Atari nr 3 (płyta XEN, pamięci 1 bit, złącze Exp)
Generalnie wszystko ok, poza tym, że obraz przez S-Video jest gorszy niż CVBS. Po prostu jest bardziej zamazany i ciemny. Tak, jakby miał za niski sygnał (?). Sygnał S-Video z tego Atari jest gorszy niż na Atari nr 1 (jak się odpali).

Mam 2 oryginalne zasilacze Atari i na obu jest to samo.

Co z nimi nie tak? Co powinienem w pierwszej kolejności w nich sprawdzać/wymieniać?

Ostatnio edytowany przez ricziricz (2012-06-28 12:50:46)