26

Odp: Podłaczanie CTPCI i portow PCi i Radeona

jury napisał/a:

Używam MiNT 1.16.3, ten 1.17 z rok temu próbowałem to mi coś nie szło, muszę do niego w końcu przysiąść na poważnie. BOOT też mam 2.0 z 24 września. A takie małe pytanko, czy bez Radeona ten MiNT Tobie normalnie startuje ?

Tak uruchamia mi sie juz bez zadnych klopotow czystym TOSie, laduje tylko extendosa, pol_font.prg i itp podstawowe prg

Uruchomilem juz Calamusa. CHcialem Papyrusa ale brak fontow. Pod TOSem ten fvdi cos ladowal bo uzuwalem czcionki MONACO.fnt w assign.sys i mialem takze polskie znaki.

Uzywasz GG albo Skype

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

27

Odp: Podłaczanie CTPCI i portow PCi i Radeona

Kroll napisał/a:
jury napisał/a:

Używam MiNT 1.16.3, ten 1.17 z rok temu próbowałem to mi coś nie szło, muszę do niego w końcu przysiąść na poważnie. BOOT też mam 2.0 z 24 września. A takie małe pytanko, czy bez Radeona ten MiNT Tobie normalnie startuje ?

Tak uruchamia mi sie juz bez zadnych klopotow czystym TOSie, laduje tylko extendosa, pol_font.prg i itp podstawowe prg

Uruchomilem juz Calamusa. CHcialem Papyrusa ale brak fontow. Pod TOSem ten fvdi cos ladowal bo uzuwalem czcionki MONACO.fnt w assign.sys i mialem takze polskie znaki.

Uzywasz GG albo Skype

Pozdrawiam
Kroll

Czesc Jury,

Dzisiaj udalo mi sie uruchomic podobna konfiguracje jak twoja MiNT 1.16.3 + XAAES + Jinnee nie wiem tylko jesli w fvdi.sys skopiowalem taka linie ze jest 1024x768x16@60 oznacza ze to jest 16 kolorow czy cos innego co mam ustawic aby byc w trybie 16  Milionow
Przy tych ustawieniach jest klopot z paleta kolorow strasznie duzo niebieskiego jest i ikony sa prawie cale niebieskie.

MOglbys mi napisac co ty ladujesz u siebie w auto, cpx i acc ?

Jak tam proby z nvdi czytalem co mozna przeczytac na forum dhs ale nic kompletnie z tego nie rozumiem a ty ?

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

28

Odp: Podłaczanie CTPCI i portow PCi i Radeona

kroll: te 16 to jest 16 bitów, a nie kolorów. Ikony są niebieskie z winy Didiera, w 24 bitach powinno być wszystko ok, więc wstaw albo 24 albo 32. Z 32 powinno być ok.

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

29

Odp: Podłaczanie CTPCI i portow PCi i Radeona

saulot napisał/a:

kroll: te 16 to jest 16 bitów, a nie kolorów. Ikony są niebieskie z winy Didiera, w 24 bitach powinno być wszystko ok, więc wstaw albo 24 albo 32. Z 32 powinno być ok.

Dzieki miales racje z 32 jest prawie OK, teraz probuje przywrocic do zycia Eiffla zresetowal go tak jak mi napisal Didier owszem mam jakas wladze nad eifflem nie zawsze wszystko chce dzialac, myszka dziala klawiatura nie zawsze probuje z wersja 1.10 tam sa dwa pliki hex eiffel.hex eiffel_i.hex ktorego powinein uzyc przed awaria mialem nawet aktywne rollbar w swojej myszce to na razie nie chce dzialac teraz dalej nad tym walcze

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

30

Odp: Podłaczanie CTPCI i portow PCi i Radeona

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM napisał/a:

Tylko nie pomyl kabelków.
http://www.daviddylanthomas.com/wp-content/uploads/blog/atop50action/lw2toilet.jpg

No i pomylił na SV :D :D :D
A właśnie Kroll, sprawny sprzęt już masz? :) Co było?

Ostatnio edytowany przez jury (2011-01-09 23:46:55)

31

Odp: Podłaczanie CTPCI i portow PCi i Radeona

OK, robię podejście nr 2 do CTPCI :) Zauważyłem jednak że od pierwszego podejścia ( z listopada ) pojawiły się nowe flash'e do CT6x i CTPCI. Poczytałem ich readme i nie do końca zrozumiałem. Jak ktoś wie to pomocy, bo się gubię co mam z'flahs'ować. W CT6x oczywistym jest że ( no chyba że nie ) to ct60tos.bin. CTPCI domyślam się że to drivers.hex, co znaczy w takim razie boot.hex? A poniższy tekst już kompletnie mnie zbił z tropu:

For update drivers load drivers\drivers.hex with FLASH060 from the 
TOS060 archive at [url]http://ct60conf.atari.org[/url]
If you reload ct60tos.bin, you must reload drivers.hex, else you can 
use only boot.hex and drivers.hex for update each part.
There are a driver for fVDI: drivers\radeon.sys

32

Odp: Podłaczanie CTPCI i portow PCi i Radeona

musisz zflashować tosa a potem doflashować stery ctpci.(są dwa archiwa)

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

33

Odp: Podłaczanie CTPCI i portow PCi i Radeona

Zflashowałem grudniowy ct60tos.bin i drivers.hex i coś nie do końca chyba zadziałało. MiNT 1.16 uruchamia sie ale ikony są skaszanione totalnie, 1.17 w ogóle się nie uruchamia, w momencie ładownia desktopu robi się kaszana na ekrania i zwis. Flashowałem w trybie CT z załadowanym NVDI. Jestem pewien że kiedyś gdzieś czytałem ( choć może mi się to tylko przyśniło :) )e flashowanie z nvdi lub bez zależy od trybu w ktorym się flashuje czyli w F030 lub CT. Nie pamiętam tylko w jakim to trybie należało użyć nvdi a przeczesałem readme'y i nic nie znalazłem. Kojarzy ktoś coś takiego czy tylko mi się ubzdurało? :)

Ostatnio edytowany przez jury (2011-01-28 19:54:19)

34

Odp: Podłaczanie CTPCI i portow PCi i Radeona

jury napisał/a:

Zflashowałem grudniowy ct60tos.bin i drivers.hex i coś nie do końca chyba zadziałało. MiNT 1.16 uruchamia sie ale ikony są skaszanione totalnie, 1.17 w ogóle się nie uruchamia, w momencie ładownia desktopu robi się kaszana na ekrania i zwis. Flashowałem w trybie CT z załadowanym NVDI. Jestem pewien że kiedyś gdzieś czytałem ( choć może mi się to tylko przyśniło :) )e flashowanie z nvdi lub bez zależy od trybu w ktorym się flashuje czyli w F030 lub CT. Nie pamiętam tylko w jakim to trybie należało użyć nvdi a przeczesałem readme'y i nic nie znalazłem. Kojarzy ktoś coś takiego czy tylko mi się ubzdurało? :)

Jesli chodzi o ikony to wydaje mi sie jak uruchomisz w trybie 32 bity (kolory) 17 mln to powinno byc OK
Teraz nie moge CI dokladnie opisac co jak z mintem bo nadal nie mam swojego CT63 jest w naprawie u Czuby jak bede cos wiedzial to sie odezwe, narzie wymienia uklad w moim CT

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

35

Odp: Podłaczanie CTPCI i portow PCi i Radeona

Zwykłego Videla w trybie 32bity? Chyba bym go usmażył piekielnie :) Może niezbyt jasno napisałem.  Radeon jeszcze nie podpięty, na razie to był tylko CT63 flashowany ct60tos.bin'em i driver.hex'em z 12 grudnia w trybie turbo ( czyli CT ). Tyle że po tej operacji coś nie bardzo. Stąd pytanie czy podczas flashowania w trybie turbo należy mieć nvdi załadowane?

Ostatnio edytowany przez jury (2011-01-29 08:11:24)

36

Odp: Podłaczanie CTPCI i portow PCi i Radeona

jury napisał/a:

Zwykłego Videla w trybie 32bity? Chyba bym go usmażył piekielnie :) Może niezbyt jasno napisałem.  Radeon jeszcze nie podpięty, na razie to był tylko CT63 flashowany ct60tos.bin'em i driver.hex'em z 12 grudnia w trybie turbo ( czyli CT ). Tyle że po tej operacji coś nie bardzo. Stąd pytanie czy podczas flashowania w trybie turbo należy mieć nvdi załadowane?

Aha bez Radeon ale wylacz nvdi

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Podłaczanie CTPCI i portow PCi i Radeona

Nvdi do flshowania nic nie ma.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

38

Odp: Podłaczanie CTPCI i portow PCi i Radeona

Ma :) Np z readme do flash.prg :

In this case the blitter must not be  used (NVDI must be installed). 

Powyższe dotyczy flashowania CPLD w CTPCI, natomiast nie pamiętam czy do flashowania tos'a i drivers w CT6x też był jakiś "myk" z nvdi czy nie, a nie mogę znaleźć w readme'ach. Cóż, jak nikt nic nie kojarzy to popróbuję różne opcje flasha z i bez nvdi w trybach turbo i F030, najwyżej CT będzie musiało być reanimowane przez Czubę :)

Ostatnio edytowany przez jury (2011-01-29 15:16:13)

Odp: Podłaczanie CTPCI i portow PCi i Radeona

Jury: to się odnosi do podkręcania szyny. Blitter nie daje sie kręcić i wtedy trzeba używać innego VDI, które nie używa blittera, tak jak NVDI.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

40

Odp: Podłaczanie CTPCI i portow PCi i Radeona

...

Ostatnio edytowany przez jury (2011-01-29 23:28:44)

41

Odp: Podłaczanie CTPCI i portow PCi i Radeona

tak dla uscislenia to blitter daje się kręcić :)
działa stabilnie przetaktowany o 25% czyli na 20MHz i z tego co słyszałem na 24Mhz również. Przy 25MHz działa niestabilnie więc trzeba go wyłączyć. TOS 4.X intensywnie używa blittera więc trzeba zastosować NVDI które go nie używa

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

42

Odp: Podłaczanie CTPCI i portow PCi i Radeona

A najśmieszniejsze jest to, że blitter i tak jest wolniejszy niż software :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

43

Odp: Podłaczanie CTPCI i portow PCi i Radeona

to samo tyczy się A1200, tam też blitter jest znacznie wolniejszy od procesora.

blitter bardzo przydaje się w niemodyfikowanym Falkonie. Gdy blitter kopiuje dane, procesor może robić obliczenia w pamięci Cache.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org