Temat: szpece od 8051

witam Panowie i Panie!

bawił się tu może Ktoś prockami 8051? nam dziwny problem z moim prockiem AT89C2051, puściłem go na maksa, na 24MHz, a ten głąb generuje coś talkiego:

http://henku.ayz.pl/Szumy_1.jpg

po zwiększeniu podstawy czasu coś takiego:

http://henku.ayz.pl/Szumy_2.jpg

co to może być? niestety nie mam już oscyloskopu i nie mogę zmierzyć na zasilaniu, ale o ile mnie pamięć nie myli to było równo 5V...

2

Odp: szpece od 8051

Co TY znowu kombinujesz...
Pisz ultraspeed 2 do tomsów!!!

3

Odp: szpece od 8051

właśnie chcę sprawdzić jak to działa, bo te opisy które dostałem raczej niczego mi nie wyjaśniły...

dodam, że w moim układzie jest 7805 dołączony przez kondzior 100nF do procka, a z linii danych wyjście na atari, i na tych nogach procka takie cuda...

4

Odp: szpece od 8051

Napisz coś więcej np. na jakiej nodze masz taki przebieg, jak ustawiona jest podstawa czasu. Co chcesz osiągnać ? Jaki w/g ciebie powinien być przebieg.
Masz kondenasator 100u na wyjściu stabilizatora ?

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-01-16 20:05:55)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: szpece od 8051

bezrobotny napisał/a:

właśnie chcę sprawdzić jak to działa, bo te opisy które dostałem raczej niczego mi nie wyjaśniły...

No popatrz, całemu światu wyjaśniają te same opisy wszystko na tyle dokładnie, że powstało w oparciu o nie tony softu a Tobie nie... przykre (na szczęście nie dla mnie, ale dla Twoim bliskim współczuję od dawna).

A pytanie zadałeś jak zwykle "super precyzyjnie", zapewne sądzisz, że wszyscy wiedzą z którego wyjścia pochodzi ten przebieg, w jakiej sytuacji występuje, jaki jest prawidłowy itp...

Podobno nie ma głupich pytań, ale coraz bardziej skłaniam się ku temu, że to kwestia osoby je zadającej.

P.-S. Ten kawałek kodu do SIO2IDE obsługujący tryb UltraSpeed napisaliśmy kiedyś z Pirxem w nocy przez chyba godzinkę, razem z nauczeniem się podstaw programowania tego procka i zrozumieniem kawałka kodu już istniejącego, a obsługującego prędkość standardową. Opisy czytaliśmy wcześniej te same co Ty. A dodam, że nie uważamy się za wybitnie inteligentnych :P

Ostatnio edytowany przez Pecus (2011-01-17 00:21:21)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

6

Odp: szpece od 8051

Eeee tam, ja się uważam (:

http://www.5oft.pl/

7

Odp: szpece od 8051

Ja w sumie też, ale się nie chwalę (:

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

8

Odp: szpece od 8051

jakiś zonk, dołączyłem jeden przewód do masy na 7805, a drugi do masy procka, a tu sinus 0,5V... no nie, co się dzieje? chyba moja sonda zbiera... ;)

9

Odp: szpece od 8051

Masy są na pewno połączone?

10

Odp: szpece od 8051

tak połączone, taką z 5 cm ścieżką... może Ktoś ma jakieś typy czemu na masie mam taki sinus? jak dorwę się do miernika to może jeszcze raz sprawdzę, bo aż niemożliwe... ten sinus z obrazków ma częstotliwość kwarcu, program w uC to mov P1,#00h mov P1,#0FFh ajmp *-4... taki sygnał mam na wszystkich nóżkach P1...

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2011-01-19 17:19:46)

11

Odp: szpece od 8051

Do jakiego miernika masz zamiar się dorwać? Jakie ma końcówki pomiarowe?

12

Odp: szpece od 8051

ruski oscyloskop, końcówki to kawałki przewodów... na razie temat zarzucam, muszę dokładniej pomierzyć ten dziwny przypadek... odezwę się jak coś wydumam...

13

Odp: szpece od 8051

To nic dziwnego, że masz taki przebieg.