Temat: Monitor do serii XE ?

Czy seria XE doczekała się kiedykolwiek monitora dopasowanego do niej wzorniczo ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2

Odp: Monitor do serii XE ?

ztcw to firmowego, dedykowanego nie.

3

Odp: Monitor do serii XE ?

Z tego co wiem, seria XL też nie no i seria 400/800 też nie.

pomidor

4

Odp: Monitor do serii XE ?

XC1411, ale raczej nie wyszedł poza fazę prototypu.

I Ty zostaniesz big endianem...

5

Odp: Monitor do serii XE ?

za jakiś miesiąc będzie :-) monitor do Xe :-) bo właśnie przerabiam z ST SM124 czytaj wywalam bebechy i wsadzam do środka zawartość monitora o przekątnej 12"... Ale na razie mam problem ze znalezieniem takiego monitora który zmieści się w tą obudowę... Znalezienie 12 " CRT kolor graniczy obecnie z cudem... A LCD szkoda mi demontować...
W każdym razie niedługo będzie :-)

6

Odp: Monitor do serii XE ?

to jak będzie, to daj znać jak poszło :)

Kontakt: pin@usdk.pl

7

Odp: Monitor do serii XE ?

antek napisał/a:

za jakiś miesiąc będzie :-) monitor do Xe :-) bo właśnie przerabiam z ST SM124 czytaj wywalam bebechy i wsadzam do środka zawartość monitora o przekątnej 12"... Ale na razie mam problem ze znalezieniem takiego monitora który zmieści się w tą obudowę... Znalezienie 12 " CRT kolor graniczy obecnie z cudem... A LCD szkoda mi demontować...
W każdym razie niedługo będzie :-)

Mimo że SM124 jest sporo i są tanie i dla ST łatwo je zastąpić przez VGA, to i tak uważam pomysł za barbarzyństwo. Ale skoro już się zdecydowałeś to może monitor od Apple IIGS ci się nada? Choć znów prucie tegoż to też barbarzyństwo, bo tych tak wiele nie zostało.
Poza tym SM124 i tak nie jest wzorniczo dopasowany do serii XE (EDIT: musiałby mieć skośnego grilla :) ) więc moim zdaniem to sztuka dla sztuki, dodatkowo z dewastacją sm124. No chyba że ten ostatni zepsuty, ale w sumie w takim wypadku 'szlachetniej' byłoby go naprawić :)

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2011-01-12 15:01:19)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

8

Odp: Monitor do serii XE ?

Może lepiej pomalować np. Philipsa bądź 1084s na szaro :D

9

Odp: Monitor do serii XE ?

informuję, że SM 124 MIAŁ PĘKNIĘTY KINESKOP...
amen :-)
a tak a pro po apple jakby ten monitorek był kolorowy to by się nadał na przełożenie :-) Jak oczywiście jest dostępny :-)bo nie stety w tej przekątnej znalazłem jak na razie monitor mono i stąd moje polowanie na LCDka...

Ostatnio edytowany przez antek (2011-01-12 21:19:06)

10

Odp: Monitor do serii XE ?

Monitor do IIGS jest kolorowy, ale ja nie napisałem że oddam swój - nigdy w życiu :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

11

Odp: Monitor do serii XE ?

mowny: jak można takie coś pisać na ataroskim forum :-) nie oddam apple ?!
Czymże jest apple wobec atari :-) czyz to nie szczytny cel uratować obudowę monitora atari kosztem apple ?;-)

12

Odp: Monitor do serii XE ?

Monitor do Apple IIGS jest słaby niestety ponieważ gdyż:

1. tylko 12 cali,
2. ma wyjątkowo wypukły kineskop (może to tylko moje odczucie)
3. jest ich w .pl pewnie sporo mniej niż takich SC1224.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

13

Odp: Monitor do serii XE ?

Monitor Apple IIGS ma wejście RGB, więc można go wykorzystać tylko z VBXE. Chyba, że dorobić dekoder.

14

Odp: Monitor do serii XE ?

dely <--ale antek właśnie pytał o 12"

antek <-- jest nas tu kilku z Apple IIGS, w tym jedna bardzo wpływowa osoba ;) więc tak, można tak pisać ;) A czymże jest Apple wobec Atari? No przecież "bratem w procesorze" :) IIGS jest na 65816. A poważniej, w obudowie po zbitym sm124 możesz zrobić małe akwarium. Kiedyś był tu nawet mały konkurs jak nazwać taki wynalazek - bo w przypadku macintosha to wiadomo - macquarium :) (poszukaj w sieci fotek) No ale offtopikujemy, gRzEnIu dostał już odpowiedź na swoje pytanie.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2011-01-13 19:36:04)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

15

Odp: Monitor do serii XE ?

oooo - RGB? - to chyba sobie go do STe przygarnę :)

Kontakt: pin@usdk.pl

16

Odp: Monitor do serii XE ?

A czymże jest Apple wobec Atari? No przecież "bratem w procesorze"

Zaraz dojdziemy do niepokojącego mnie pokrewieństwa z C64... :(

17

Odp: Monitor do serii XE ?

Pinokio - lepiej weź 1084S/8833-II. Ten monitor do GS jest naprawdę słaby.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

18

Odp: Monitor do serii XE ?

Zgadza się, ja zamówiłem i dostałem wysyłkowo kabel ST->monitor IIGS, ale niestety nie działa, problemy z synchronizacją, nie dające się usunąć w zakresie regulacji potencjometrem na tylnej obudowie monitora. Wykonawca kabla nie miał dostępu do takiego monitora i zrobił go w ciemno na podst. dokumentacji. Dostałem poradę co tam ew. pozmieniać ale nie zabrałem się za to jeszcze, a poza tym kupiłem 1084s. co prawda z kablem do niego też miałem problem, ale nie aż taki jak do apple. No i ten apple'owy monitor nie ma głośników, więc dźwięk z ST trzeba wyprowadzić osobno. W STe oczywiście nie ma problemu.
Gdybyś Pinokiu jednak spróbował i udało Ci się zrobić to bym się uśmiechnął o opis.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

19

Odp: Monitor do serii XE ?

Mówny : proponuję nazwę ARTARIUM :-) takie miłe i smypatyczne akwarium w obudowie SM124
koniec dywagacji zabieram się do pracy :-)

20

Odp: Monitor do serii XE ?

Vasco/Tristesse napisał/a:

A czymże jest Apple wobec Atari? No przecież "bratem w procesorze"

Zaraz dojdziemy do niepokojącego mnie pokrewieństwa z C64... :(

PunBB bbcode test

antek <-- tylko nie mówny! A skoro zbierasz się do pracy, to jakie rybki planujesz? :D

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2011-01-14 14:15:16)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

21

Odp: Monitor do serii XE ?

Hahaha, to zdjęcie ma obrazować różnice? To się udało ;)

22

Odp: Monitor do serii XE ?

mowny napisał/a:
Vasco/Tristesse napisał/a:

A czymże jest Apple wobec Atari? No przecież "bratem w procesorze"

Zaraz dojdziemy do niepokojącego mnie pokrewieństwa z C64... :(

PunBB bbcode test

antek <-- tylko nie mówny! A skoro zbierasz się do pracy, to jakie rybki planujesz? :D


Profanacja.
Gzynio na pewno nie wiedział co czyni :)