Temat: Obudowa carta - czym ciąć ?

Potrzebuje zrobic w carcie ze dwa prostokątne wycięcia patrząc od góry ...
Jakim urzadzeniem , narzędziem najlepiej to zrobic ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: Obudowa carta - czym ciąć ?

Wyfrezować.
Jeśli z jakichś powodów nie wchodzi to w rachubę, to natrasować odrobinę mniejsze prostokąty*, napunktować i powiercić, "znaczek pocztowy" wypiłować do pożądanego kształtu.

Jeśli masz bardzo (ale to bardzo) pewną rękę, a otwory nie są za małe, to możno spróbować jakiejś małej szlifierko-wiertarki (np. takiej jak hobbyści stosują do płytek drukowanych) i odpowiednich tarcz (cy to będzie mini piła tarczowa czy też ściernica zależy od danego tworzywa sztucznego).



*linia którą napunktujesz ma przebiegać o co najmniej połowę grubości wiertła od finalnej krawędzi prostokątów które chcesz uzyskać

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2010-12-19 16:15:31)

wszystkie trzy strony świata

3

Odp: Obudowa carta - czym ciąć ?

a jakas mała wyzynarka ? ;>

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: Obudowa carta - czym ciąć ?

Zależy od wymiarów otworu.

wszystkie trzy strony świata

5

Odp: Obudowa carta - czym ciąć ?

W zalaczniku jest pokazane w jakim miejscu maja sie znajdowac wyciecia (zielone prostokąty).
Sam bawilem sie "cążkami, szczypcami" ale do tego plastiku to sie nie nadaje i za duzo sie usuwa... nie mowiąc o estetyce :-)

Ostatnio edytowany przez stryker (2010-12-19 16:28:09)

Post's attachments

2cart.jpg 74.18 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: Obudowa carta - czym ciąć ?

Nawiercic po rogach, troche ponizej wymiaru, wyciac plastik pilka wlosowa zostawiajac maly zapas a reszte doszlifowac pilnikiem? Jak to jednostkowa produkcja  bo przy wiekszej ilosci to horror.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

7

Odp: Obudowa carta - czym ciąć ?

Chodzi o naście sztuk :-) dla jednej to bym sie poswiecił i smigał pilnikiem ;D

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: Obudowa carta - czym ciąć ?

zamow z dziurom u producenta - sie da

przechodze na tumiwisizm

9

Odp: Obudowa carta - czym ciąć ?

Pilnika nie unikniesz.
Gdyby to była większa produkcja, to można by było praskę/gilotynkę sprokurować, a tak...

wszystkie trzy strony świata

10

Odp: Obudowa carta - czym ciąć ?

Candle napisał/a:

zamow z dziurom u producenta - sie da

Przy 1000 sztuk ? ;D
Tyle ja nie potrzebuje :-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

11

Odp: Obudowa carta - czym ciąć ?

Candle ma recht , obudowy u Maszczyka mozna zamowic od razu z frezowaniem.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

12

Odp: Obudowa carta - czym ciąć ?

hmm, lutownica transformatorowa, ramka z drutu zamiast grotu  i wytopic? Porobia sie buly , dremelem tez rowno nie wyjdzie chyba zeby jakas prowadnice zrobic?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

13

Odp: Obudowa carta - czym ciąć ?

Musisz zrobić formę monterską (oprzyrządowanie) by zamocować w niej obudowę karta. Podstawa formy to min. 50x50cm. Tak aby dało się mocować na czterech ssawkach blatu CNC. Obsługa maszyny napiszę "na kolanie" program.

Wada: frez palcowy nie dojedzie w narożnikach - będą "r"-ki. No i za free też nie będzie.... 

Ja myślę, że wskazania Candle (nawet jakbyś miał wywalić 950szt nadmiarowych obudów) jest całkiem rozsądna....

Odp: Obudowa carta - czym ciąć ?

Ja bym użył piłki włośnicowej i pilnika."W przypadku produkcji wielkoseryjnej" frez palcowy ,wiertarka w stojanie i prowadnice.   
   http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1510996

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

15

Odp: Obudowa carta - czym ciąć ?

Ew. poszukać kogoś kto ma w domu frezareczkę CNC.

16

Odp: Obudowa carta - czym ciąć ?

wg mnie dasz radę zwykłą piłką włosową (dawałem setki razy tak wypiłowywać wszelakie kształty, gdy pracowałem w pracowni jubilerskiej) tylko poszukaj takiej z szybką możliwością wymiany/przełożenia piłki przez nawiercony uprzednio otwór) no i samych piłek kup sobie ze dwa opakowania na zapas ;) choć pewnie przy tworzywie straty będą mniejsze,ale wszystko zależy od ręki.

no chyba, że planujesz strzelić większą serię to lepiej maszynowo, bo zapiłujesz się na śmierć.

Ostatnio edytowany przez gepard (2010-12-20 21:38:13)

gep/lamers^dial

17

Odp: Obudowa carta - czym ciąć ?

Jeszcze jest cięcie laserowe i cięcie strumieniem wody.
http://technologialaserowa.republika.pl … html#wplyw
http://www.jarosik.net/

Ostatnio edytowany przez jer (2010-12-21 07:38:42)