Temat: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

Co to jest ? (Nazwa ,model i do czego) http://stryker.pigwa.net/aaa/
Stacja domyslam sie ze 3 cale ?

Nie ma na zdjęciu ale czy "Monitor Amstrad GT 65" sie do czegoś nada ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

Stacja to raczej do Speca/Timexa, sądząc po interfejsie, a monit można podłączyć do Atari ST, gdzieś na siecie był opis przejściówki/innej wtyczki.

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

Może to jest FDD 3, albo jakaś dodatkowa stacja do FDD 3000.

4

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

GT 65 nada się do ST ale tylko Low i Med Res. Ja kiedyś podłączyłem do 800XL z drobną modyfikacją, bo w GT jest osobno synchronizacja. Obraz trzeba wtedy wyregulować bo jest za szeroki.

5

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

To jest tzw zestaw FDD. Na zdjęciu masz floppy disk drive, dodatkowo do zestawu dołączano Timex Controller i Timex Power Supply. Wszystkie 3 pudełka wyglądały identycznie. A kabel to Timex RS232, ten sam niezbędnik co w przypadku Spectrum.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

6

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

http://stryker.pigwa.net/amstrad/im267.jpg
http://stryker.pigwa.net/amstrad/im268.jpg
Dorwałem jeszcze 4 sztuki tego co widać na foto... warto się tym bawić czy puścić na alle(tanio)gro ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

Ja bym się bawił!!! Sprawne toto?

8

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

Nie włączałem :-) Musze toto przytargać z pracy :-)
Co bym potrzebował do odpalenia ? Zeby "coś" zobaczyc ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

646? Tylko dostać dziś dyskietki do tego to masakra.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

10

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

No ale bez dyskietki to chyab sie coś zgłosi na ekranie ? ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

11

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

Oj, z chęcią skusiłbym się na jeden egzemplarz... W przeciwieństwie do Stryjka mam dyskietki (parę lat temu za 6 PLN od menela w okolicach Mostu Grunwaldzkiego we Wrocławiu), ale brak sprzętu do odpalenia. :P

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

12

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

stryker napisał/a:

No ale bez dyskietki to chyab sie coś zgłosi na ekranie ? ;-)

BASIC powinien być jak na 8 bit atari. Kiedys pisałem w Basic-u na tym i pamiętam, że to ma chyba z 8 kolorów na raz. Przy czym ja miałem CPC 6128 i dyskietki 180 kb :-P

A gierka Fruity Frank to był chicior i Cybernoid - rewelacja!

Ostatnio edytowany przez dynamike2010 (2011-09-08 17:14:24)

/l\tari

13

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

Basic. Piękny, żółty napis na niebieściutkim tle. Wszystkie egzemplarze to 6128. Były jeszcze 464 z magnetofonem i 664 z flopem. Flopy niestety 3", ale można podłączyć 3,5" lub 5,25" z tyłu do złącza. Trzeba tylko dorobić przełącznik swapujący.

Ostatnio edytowany przez jer (2011-09-08 17:14:32)

14

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

To jakby to było na sprzedaż to ja też chętnie bym jeden zanabył :]

stryker napisał/a:

Co bym potrzebował do odpalenia ? Zeby "coś" zobaczyc ?

Nie znam się ( jeszcze :) ) na Amstradach, ale po pierwsze to trzeba chyba jakiś specjalny monitor.

Ostatnio edytowany przez jury (2011-09-08 17:22:31)

15

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

No teoretycznie trzeba mieć bo robi jako zasilacz chyba (?)

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

16

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

Mam w ofercie kable Scart do CPC i małe, impulsowe zasilacze, jakby ktoś chciał tego używać bez firmowego monitora. A sprzęt jest bardzo fajny, najczęściej ma jednak sparciałe paski w napędach. Przy wymianie trzeba uważać na floppy z oznaczeniem EME-156, bo mają mechaniczną detekcję Write-Protect, składającą się z maleńkiej ośki metalowej, która przy niezachowaniu ostrożności wypada, leci w najdalszy kąt pokoju i... tyle ją widzieli. EME-155 mają optyczną, tam nie ma tego problemu.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

17

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

Tam zaraz specjalny monitor. Zwykły RGB. Zasilacz może być osobny +5V i +12V, może być pecetowy, tylko trzeba zrobić kabelek - przejściówkę.

18

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

Witam,

właściwie to głupio tak zaczynać w tym temacie, ale co tam.. chętnie bym przygarnął jedną sztukę za browarki jak koledze nie potrzebne. A jak już się witam, to rozwijając temat, powiem że zaglądam na forum od dawna, bo to chyba jedyne miejsce w PLnecie gdzie o ZX Spectrum coś ktoś czasami w Bałaganie napisze, a to są bliższe memu sercu klimaty ;] Aaaa.. no i mam też 2600 które czasami z river raid z przyjemnością ujeżdżam. Tak więc witam ;]

19

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

Jeśli się załapię na jakiś sprawny, to ja tez bym reflektował..kwestia ilości browarków.

20

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

W ramach licytacji do browarków dokładam cycki ;] A tak serio to nawet niesprawnego chętnie przygarnę - może się uda coś reanimować z kawałków które posiadam. No i jeśli w TriCity to się stawić osobiście mogę ;]

21

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

Znalazlem jeszcze dziś w miejscu gdzie lezaly te jednostki centralne :-) ... ksiazke CPC6128 Benutzerhanbuch :-) ... byly tez dwa monitory... ale niestety ktos rozpie...dzielił kineskopy i powycinał kable ... tak więc mam bude do jednego i dwie elektroniki ... z GT65 i GT65-2 ....

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

uwaga na flopy , najczescies sa martwe ( ale wystarczy tylko zmienic pasek klinowy i jest ok )
zasilacz do tych komputerow znajduje sie w ekranie CPC Amstrad
ale latwo mozna przerobic zasilacz od atarynki 5v potrzebuje komputer 12 v floppy
do calosci potrzebny kabelek wideo RGB DIN6 komputer > Scart

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

23

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

Amstrady/Schneidery CPC to naprawdę udane komputerki. Zobaczcie w googlach jakie dema powstają na te maszynki ! Miód !
Np.:
http://www.youtube.com/watch?v=YJosZfm560Q&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=5ImoF4CoA_M&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=-08_v_HPhm8&feature=related

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-09-09 20:17:05)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

24

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

Giery też mi się bardzo podobają:

http://www.youtube.com/watch?v=y2EqX3rpJ6M

25

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

Moja ulubiona: Three weeks in Paradise