1

Temat: Mam 2 uszkodzone Atari

Mam 2 uszkodzone Atari:
- 130 XE - uszkodzona folia klawiatury
- 800 XL - uszkodzona pamięć

czy da się z tych 2 komputerów zrobić jeden sprawny?

2

Odp: Mam 2 uszkodzone Atari

można reanimować w sumie dwa kompy. Wystarczy w zasadzie wybrać się na byle party ;)- Najbliższe w grudniu.

Kontakt: pin@usdk.pl

3

Odp: Mam 2 uszkodzone Atari

no to szkoda byłoby niszczyć któryś jeśli oba mogą żyć. z folią sprawa jest prosta, są w niej przerwy na liniach. Z pamięcią sprawa jest świeża, bo komputer działała, ale nagle po odbytej podróży się już nie uruchamia, po włączeniu pojawia się self-test, który pokazuje na czerwono fragment pamięci.

4

Odp: Mam 2 uszkodzone Atari

pewnie masz pamieci w podstawkach w tym 800xl, wystarczy wszystko podopychac i bedzie ok - w przyszlosci czeka cie wymiana tych podstawek (najlepiej na precyzyjne)

przechodze na tumiwisizm

5

Odp: Mam 2 uszkodzone Atari

to jeszcze pytanie jak się dostać pod obudową płyty głównej 800xl nie uszkadzając niczego

6

Odp: Mam 2 uszkodzone Atari

normalnie. Otwierając nie urwij taśmy od klawiatury, ostrożnie ją odłącz, później (jeśli są) szczypcami poodginaj zaczepy ekranu płyty, zdejmij blaszysko, no i w zasadzie masz dostęp do płyty głównej od góry.

Kontakt: pin@usdk.pl

7

Odp: Mam 2 uszkodzone Atari

dostałem się do środka, nigdy tak mocno atari nie rozkręcałem, co powinienem sprawdzić?

nie mam pomysłu co mógłbym tutaj docisnąć, sprawdzić

Ostatnio edytowany przez mac_z (2010-10-30 22:19:24)

8

Odp: Mam 2 uszkodzone Atari

włącz otwartego kompa (800XL). Nie podłączaj klawiatury. Po lewej stronie masz 8 jednakowych układów - są to pamięci ram. Po np. minucie czasu sprawdź, czy którakolwiek z wspomnianych 8 kości nie grzeje się znacznie bardziej od pozostałych. Jeśli się grzeje, to prawdopodobnie jest zdechnięta. Jeśli się nic nie grzeje, a układy są w podstawkach to wyłącz kompa i dociśnij układy, może coś to pomoże.

Jeśli nie pomoże, to jak masz możliwość przyjedź do Gdańska na najbliższe party. Coś pewnie się temu zaradzi ;)-

Kontakt: pin@usdk.pl

9

Odp: Mam 2 uszkodzone Atari

Tak na badanie palcem to nic się nie grzeje. Self-test zawsze podświetla na czerwono te same "kwadraciki" w 2 rzędzie, z jednym wyjątkiem co 2 kwadracik. Kiedy Atari się uruchamia, na chwile przed seft-testem pojawia się czerwony ekran.

Gdańsk to piękne miasto, ale nigdy na takim spotkaniu typowo Atarowskim ;-) ktoś jest mi w stanie podać linka do jednego miejsce gdzie jest, co, gdzie, kiedy?

10

Odp: Mam 2 uszkodzone Atari

Ja pierwszy raz na party byłem w tym roku w Głuchołazach. Atari zajmuję się od ponad 24 lat. Przyjeżdżaj na party, tam będą ludzie, którzy Ci na pewno pomogą. Jeśli nie masz cierpliwości czekać półtora miesiąca - zajrzyj na stronę dereatari (stopka) do działu serwis.

11

Odp: Mam 2 uszkodzone Atari

W dziale zloty od jakiegoś czasu ma miejsce dyskusja na temat SillyVenture -sprawdź.
Co  do przyjazdu nie ma się co bać - ja na pierwszy zlot przybyłem w 2003 mając lat 14 :)
A jakiś lutowniczy na bank się znajdzie.

grzybson/SSG^NG