Temat: Monitor z PIP

Witka,

coz, problem jest krotki - kupilem samsunga fx2490hd ktory sie chlubi tym, ze ma PIPa.

zamierzenie jest takie - monitor LCD na biureczku, ktory pozwoli :

- podlaczyc pc via hdmi (dvi)
- wyswietlac obraz ze scarta w okienku PIP (amstrad,zx, amiga, atari..)

okazalo sie ze ww monitor ma PIPa, ale tylko moze w okienku podac obraz z tunera TV ( antena) czyli kupa.. Monitor okazal sie miec wade fabryczna tak wiec zwrocilem go do sklepu dla idiotow ( z zalozenia nie kupuje nic na na necie z RTV/agd).

Czytalem opis 940mg na atarionline.pl i widzialem ze samsungi maja to o co mi chodzi.

czekam na info od kolesi z MM - maja mi zaproponowac cos innego :


tak wiec moje pytanie :

- jaki lcd ma ww ficzery ?
- ktos ma / testuje ???


budzet - do 1600 netto

pozdro

Ostatnio edytowany przez lotharek (2010-10-24 12:13:38)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

2

Odp: Monitor z PIP

Tez mialem samsunga i tez dalem sie nabrac na PIPe. Po stwierdzeniu, ze cos nie halo zerknalem do manuala a tam w wielkiej tabeli na pol strony z kombinacjami co mozna na czym PIPowac stoja moze dwa-trzy smutne 'ptaszki'. Od tego czasu 1) nigdy nie kupie samsunga (dla zasady; nie lubie jak mnie ktos oszukuje - przy napisie PIP nie bylo zadnej gwiazdki itp), 2) przed kupnem czegokolwiek drozszego studiuje sciagnieta z sieci dokumentacje. Co do telewizora niestety nie pomoge -- nie jestem w temacie ostatnio.

3

Odp: Monitor z PIP

z tego co się o uszy obiło, to dla HDMI trzeba zmienić nazwę na PC i wtedy przełącza się w tryb PC i coś tam inne ustawienia pozwala wybierać

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

4

Odp: Monitor z PIP

Nawet przy ekranie dzielonym nie będziesz zadowolony (55% PC / 45% TV).
Taniej i lepiej to dwa LCD.

5

Odp: Monitor z PIP

jak do tej pory  nie mialem na lcd od samsunga stabilnego obrazu z atarki, wiec koniec koncow moglo by sie to wraz skonczyc kupa
moje lg moze podac sygnal na pipowe okienko albo z drugiej glowicy w.cz. albo z cvbs/svhs/vga, ale juz nie z rgb czy componenta
oczywiscie zawsze mozna w druga strone, albo na ekranie dzielonym
tak czy owak szukaj raczej lg/philips nizli samsung

przechodze na tumiwisizm

6

Odp: Monitor z PIP

Panowie, dzieki za odpowiedzi.. Moze jakas podpowiedz co do modelu ?? Candle ?

ps.  czy teretycznie istnije mozliwosc zrobienia "customa lcd" ? sporo paneli lcd, elektronik jest na necie ??

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

7

Odp: Monitor z PIP

wkur...ilem sie i kupilem 27cali samsunga do pieca i grundiga davio 15lcd do 8/16bit. koniec koncow mam 2 monity - jeden na ścianę, drugi mobilny ze pełnym scartem


ps. obraz z compoista na samsunga mnie rozwalil. nie widzialem jeszcze na zadnym monicie takiego miodku :-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

8

Odp: Monitor z PIP

Grunding - a to ci, co robili takie podłe magnetofony?

Będziesz przejazdem, to weź to coś mobilne. Jestem ciekaw.


UPDATE do foty poniżej:  a podaj symbol tudzież link do allegro.

Ostatnio edytowany przez pajero (2010-10-31 07:06:42)

9

Odp: Monitor z PIP

caly czas sie lamie jesli chodzi sillyventure2010.. chyba szybciej dojade tam niz do swarzedza ;-)


a to monitorek:

http://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/12/94/95/37/1294953797

Ostatnio edytowany przez lotharek (2010-10-30 07:15:45)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

10

Odp: Monitor z PIP

lotharek napisał/a:

Czytalem opis 940mg na atarionline.pl i widzialem ze samsungi maja to o co mi chodzi.

Jeżeli to jeszcze aktualne, to mam 940MG i potwierdzam, do PiPa można puścić obraz z s-video, composite lub SCART. PiPa można umieścić w jednym z czterech rogów ekranu.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.