Temat: JIL-sio2pc-ausus P5b

Witam

temat moze nie konca hard 8 bit, ale warto wspomnieć - ja straciłem tydzień i zęby dojść co się dzieje.

Mailem problem :

nie dzialao mi sio2pc w trybie ultra - na żadnej atarce (12) i na żadnym sio2pc (zbudowałem z 4 sztuki - 2 na maxie, 2 na 1489).

Ogólnie kaszana.  wszystkie atarki z qmegami i z osami z HS dla sio.

po tygodniu bojów - myślę skrócę kabel do 2m - mam taki przedłużacz coma. efekt - brak efektów.

skróciłem do 30 cm -- bez efektów.

coz...szybki bieg do sąsiada - pożycz laptopa z comem - i co ?? moja konsternacja sięga zenitu . wszystko w dowolnej konfiguracji działa jak złoto.

mysle - płyta spalona czy cos ?? ale jakby com padl to by nie dziala w trybei normal *1 ??

wszedłem do biosu i odkręciłem procka ( e5300 - 2,6ghz - defaultowo 13*200 ), byl ustawiony na 11*333, pciE=100, pci=33, ddr=1066 -  zaznaczam wszytsko mi w kompie śmigało bez zwisów. Orthos szedł 2 godziny bez błędów.


EFEKT :

in plus :
- SIO2pC gada z ATARKAMI trzykrotnie szybciej
- nizsza temp o 7*C

in minus:
- tylko 2,60 ghz
- Arkham Azylum mi przycina



i teraz sedno : przyczyna tego zjawiska jest :

- warstwa sprzetowa : chu...wa płyta (asus p5b)??, com na płycie wariuje ??
- wartswa soft - WinAPE szaleje powyzej pewnej predkosci procka ?? ( pytam serio, programator jdm pod winpicem musze zwalaniac zeby mi 18f4620 programowal)

Czy ktos ma podobne doswiadczenia ?

pozdro

Ostatnio edytowany przez lotharek (2010-06-28 06:54:16)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

2

Odp: JIL-sio2pc-ausus P5b

podkrecajac pci (bo pewnie nadtaktowywales ze standardowych 33MHz) podkrecales tez uklady na niej pracujace, w tym kosc obslugujaca rs... mysz/klawiatura dalej beda dzialac, bo z ps/2 wychodzi tez sygnal zegarowy (ztcp).
czyli podkrecajac pci zmieniales timingi i na rs232

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

3

Odp: JIL-sio2pc-ausus P5b

Napisal przeciez ze pci=33 poza tym twoja teoria nie trzyma sie kupy gdyz predkosc PCI nie ma wplywu na takty UARTU

Edit: skasowalem niepotrzebna osobista wycieczke - sorry ;)

Ostatnio edytowany przez mikey (2010-06-28 10:10:37)

4

Odp: JIL-sio2pc-ausus P5b

czytanie ze zrozumieniem boli... tj. przeczytalem ze bylo przetaktowane pci i odkrecil do 33MHz.

sorry ale ma wplyw bo nie masz uartow jako odrebnych kostek 16550 jak kiedys - to teraz w mostkach siedzi, a skoro mostek spodziewa sie 33MHz a dostaje np. 40MHz to musi byc kicha (sam taki fail mialem).

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

5

Odp: JIL-sio2pc-ausus P5b

Jell-ONKU napisalem, moj  Misiu Pysiu ze taktowania pci-e i pci na sztywno na standartowych wartosciach, niezmiennch od czasow 486DX (pci )

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

6

Odp: JIL-sio2pc-ausus P5b

no przeciez w ostatnim poscie sie kajalem ze zle to odczytalem...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep