Temat: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

Yo! Ostatnia edycja QuaST'a zmusza mnie do smutnych refleksji panowie... mimo iż polska scena ST/Falcon NIGDY nie dorastała wielkością do pięt tej z XL/XE czy też innych platform, to te 15 (czyt. PIĘTNAŚCIE) osób, które przyjechały na party jest dowodem na agonię tej sceny :( Gdzie te czasy, kiedy QuaST odwiedzało ponad 100 osób z eSTekami i flaszkami... :( Zabrakło na party ludzi z Luzak Team (ST/Falcon), Syntax (ST), reszty chłopałów z Mystic Bytes (ST/Falcon) oraz The Votion (ST)... Szkoda, naprawdę szkoda. Nasza scena tak naprawdę umarła zaraz po narodzinach. Nadzieję pokładałem w takich grupach jak Shadows, Cobra, Pandemonium czy No Future. Ludzie, ZRÓBMY Z TYM COŚ! Spójrzcie na scenę małej atarki! Nigdy nie jest zapóźno aby coś zmienić, ruszyć tyłki i do roboty! Aż żal dupę ściska, że Gepard był jedyną osobą, która wystawiła coś w gfxcompo... :(

Szkoda, że nikt z organizatorów nie pokusił się, aby podpiąć oryginalnego Falcon'a do bigscreen'a i pokazać kilka ostatnich produkcji... (ponoć nie było odpowiedniego kabla...). O demkach na STka puszczanych pod emu na PieCa nie wspomnę, bo to po prostu profanacja tego sprzętu.   
   
QuaST party było niewątpliwie potrzebne i chwała Eijkowi za to! Szkoda tylko, że duch większych atarek po prostu zaginął... Jeszcze raz gratuluję małoatarowskiej scenie za tak liczne przybycie - jesteście róló!!! :)

grtx!

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

2

Odp: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

grey przerzuc sie na male Atari, nie bedziesz mial takiego doła :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

a winio jakby jakis cienszy taki :) :)

4

Odp: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

TeBe: małą atarkę z flop'em mam już od 16 lat :) nigdy jednak nie byłem na scenie malucha bo w międzyczasie kupiłem eSTeka a później flaszkę... na scenie ST/Falcon jestem już dobrych kilka lat, poznałem sporo zajebiSTych ludzi i właściwe to trzyma mnie przy tej scenie (sceny XL/XE właściwe nie znam, poza drobnymi wyjątkami).

Mikey: hehehe... fakt ;) Scena już nie ta, ludzie jakby inni :)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

5

Odp: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

Grey nie jest tak zle tak naprawde - te 15 osob jak na moj gust to i tak calkiem ok. Jak obserwuje ruch na scenie duzego Atari to czasami odnosze wrazenie, ze jest tam 5-8 osob (w Polsce oczywiscie). Jezeli wogole mozna mowic o istnieniu sceny.
Obecnosc na zlocie jest i tak dobra w porownaniu z aktywnoscia - uwierz mi, prowadzac stronke z serwisem cos o tym wiem.
Dlaczego ja nie bylem? 1600km w jedna strone to juz nie 500km i nawet autem to jest niezla jazda :(

Pozdrawiam

Rafal Kawecki

6

Odp: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

RafalK: wow, nice to see ya Alive! :) Mimo wszystko uważam, że te kilka osób to porażka... nie dopisali ludzie z zagranicy, ale to tak naprawdę nie ich wina - invitka po angielsku ukazała się 3 tygodnie przed party, to ZDECYDOWANIE za późno... :( Byłaby szansa na jakieś 30 osób i zapewne jakieś prody! (jeden z koderów zza miedzy chciał mi nawet wysłać nowe demko na flaszkę... zabrakło mu czasu). Mam nadzieję, że następnym razem będzie lepiej...

Przydałaby się małą konsolidacja naszej sceny Rafale, może na Laście pod koniec roq? (miałbyś o wiele bliżej :) Co Ty na to?

Sqward, Moonie: Wystawiamy coś na Laście na F030 lub STka? :)

pozdro!

p.s. Vasco - chętnie poprowadzę compoty na ST/Falcon i załatwię jakieś prace :) Co Ty na to?

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

7

Odp: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

Grey, trzeba byc dobrej mysli stary. Gdyby mi ktos powiedzial 2 lata ze w Ornecie bedzie znowu party atarowskie (i na dodatek tak zajebiste) stwierdzilbym: chce adres do twojego dealera, tez chce miec tak piekne wizje. Wydawalo mi sie, ze scena malego atari padla po roku 1997, a ci ktorzy pozostali, to tylko niedobitki. Dopiero LL 2002 to zmienilo - stalo sie cos, co mozna okreslic: "niemozliwe, a jednak prawdziwe" - przybyli ludzie, o ktorych myslalem, ze na dobre dali sobie spokoj ze scena - odzyl duch starych imprez, powrocily stare klimaty, powrocila nadzieja, pozorna smierc okazala sie tylko letargiem. 
Badz dobrej mysli - zycie bywa zaskakujace (w pozytywnym tego slowa znaczeniu), a Orneta 2003 udowadnia, ze rzeczywistosc moze byc jeszcze wspanialsza, niz najbardziej smiale marzenia. Bedzie dobrze. A jak mowie, ze bedzie, to bedzie ;)

8

Odp: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

hehehehehe.....niedługo doczekam sie tego,czego wypatruje od lat z łezką w oku....a mianowicie czasów gdy scena na malucha,bedzie wieksza od tej commodorowskiej.....a wtedy pojade do Warszawki czy w inne miejsce jego ukrycia (jego czyli Jetboya....) i zajebie mu z buta w czaszke....(jakby kto nie wiedzial to za pewne zdanie w Top Secrecie sprzed lat...DRC-Ty wiesz o co chodzi!)

co do flaszki i steka,to zamierzam nabyc ten sprzęt i grzebac w nim az bedzie huczało........

gep/lamers^dial

9

Odp: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

Mac, masz całkowitą rację! Nie spodziewałem aż takiej "frekwencji" po latach... :) Stare klimaty powróciły, wiele rzeczy zmieniło się też na lepsze - brak w ludziach zawiści, opluwania etc. dużo osób wydoroślało. jednym słowem FRIENDSHIP (rulez!). Mam nadzieję, że zakupisz flaszkę (albo poskładasz swoją jeśli jest to możliwe!) i zobaczymy jakieś intro/dentro/demo... whatever na następnego QuaST'a! :) Falcon to bardzo zajebisty komp, jeden z najbardziej udanych sprzęciorów zaraz po XL/XE ;) (nie wliczając Jag'a, ale to zupełnie inna bajka...).

Gep, zakup flaka i bierz się za grafę stary! Być może doczekamy się prawdziwego gfx compo z min. 3-ma pracami (namówię Moonwalker'a aby coś zrobił).

Hamtech, jeśli to możliwe - liczę także na Ciebie! :))

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

10

Odp: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

Mam nadzieję, że zakupisz flaszkę (albo poskładasz swoją jeśli jest to możliwe!) i zobaczymy jakieś intro/dentro/demo... whatever na następnego QuaST'a! :)

Ewentualny zakup Falcon-a nie oznaczalby od razu produkcji (co oczywiscie ich nie wyklucza), na razie mam zbyt duzo zaleglych projektow, ktore chcialbym dokonczyc na Atari 8-bit.

Falcon to bardzo zajebisty komp, jeden z najbardziej udanych sprzęciorów zaraz po XL/XE

Wiem, ze jest zajebisty (dlatego raz juz go kupilem ;>) - nie porwnujmy Atari 8-bit i Flaka - kazde z nich jest rewelacyjne i genialne w swoim rodzaju.

11

Odp: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

genialny to jest ALAMBIK....mam nadzieje ze wiecie w czym rzecz....hehehehe
mana mana....

gep/lamers^dial

12

Odp: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

Witam
No odnosnie frekwencji "duzej" sceny na Quascie to nieco chyba nie dopisalismy. The Votion reprezentowałem z Elbląga tylko ja i Andrzej. Po Costka bylismy nawet osobiscie ale dostalismy baty od jego kobiety i wrocilismy z niczym znow na party place. Znaczy sie z duza iloscia pivka;) Wydaje mi sie za Ste-ka mieli ludzie duzo starsi wiekowo i teraz zycie ich dorwało czyt. praca, kobieta, dzieci;) (niepotrzebne skreślic). Ja jednak ze swej strony zapewniam ze jak sie znajdzie jakis sensowny koder na steka to chetnie przyloze sie do zrobienia jakiegos dema, giery czekokolwiek co nada sens memu istnieniu razem z mym kochanym kompem;)
ps. Grey mam nadzieje ze nie opchnales komus jeszcze tego CPC6128? No i kiedy to zapowiadane spotkanie przy pivku i kompach?
ps. Do Pana Mayoneza/Cobra mam nadzieje ze uda Ci sie znalezc chwile czasu na koda Steka?
Stare The Votion wiecznie żywe;)
Hospes/aka HamTech

bzzzz...bzzzzz..... o wgrało się !!!!

13

Odp: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

Yo, Hospes! Fajnie było spotkać Cię po latach w nieco "rozbudowanym konfigu"! :) No niestety, frekwencja ze strony sceny ST/Falcon nie dopisała, mam nadzieję, że next time będzie lepiej... Co do bibki to of coz będzie, chociażby po to, aby W KOŃCU USTALIĆ DATĘ kolejnej edycji SillyVenture i podać jš do publiki! Nie ukrywam, że zrobię to głównie po to, aby "obudzić" œpišcš scenę ST/Falcon i pokazać co poniektórym co wyprawia małoatarowska scena :) Być może uda się zaszczepić ludkom  nieco więcej entuzjazmu i w przyszłym roq zjawimy się większš paczkš  na Quaœcie?

CPC6128 nie opchnšłem :)

grtx!

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

14

Odp: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

> p.s. Vasco - chętnie poprowadzę compoty na ST/Falcon i załatwię jakieś prace  Co Ty na to?

A ja Cie trzymam za slowo!

Last stal sie glownie 8bitowy ze wzgl. wlasnie na brak duzych atarowcow. Kiedys to nawet Paskud i Monsoft przyjechali, a teraz to chyba tylko Marek 'bez ksywy' Pajak :) Chociaz Squard powiedzial mi na Ornecie, ze przyjedzie w tym roku.

Nawiasem mowiac, czy jest jakas szansa, aby przyjechali jacys duzi atarowcy zza granicy?

15

Odp: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

O, no proszę... :) Słuchaj, troszkę późno przeczytałeś tego posta :( Kiedyś już rzuciłem podobny temat na forum, ale pozostał bez odpowiedzi. Ludzi z zagranicy nie uda się ściągnąć do opalenicy, a przynajmniej Szwedów - mają bezpośrednie połączenia promowe. Postaram się zjawić na Laście, ale nic obiecać nie mogę, sorki. Dzisiaj nie wiem nawet czy SV2+4 wypali, bo muszę zebrać grupkę osób min 30-40 osób...

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

16

Odp: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

> O, no proszę...  Słuchaj, troszkę późno przeczytałeś tego posta 

Bo rzadko zagladam na forum ST :(

> Kiedyś już rzuciłem podobny temat na forum, ale pozostał bez odpowiedzi.

j.w.

> Ludzi z zagranicy nie uda się ściągnąć do opalenicy, a przynajmniej Szwedów - mają bezpośrednie połączenia promowe.

rozumiem

> Postaram się zjawić na Laście, ale nic obiecać nie mogę, sorki.

Ok. No i prace obiecales ;)

17

Odp: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

Vasco, jak będę na Laście, to na pewno nie z pustymi rękoma :) Aby nie być gołosłownym to na QuaST'a 97 załatwiłem 3 zajebiSTe (jak na tamte czasy) interka 4KB na Falcon'a + other stuff...

Kalendarz imprez jest dosyć napięty:   Wrzesień "Unconventional" w niemczech, na jesieni "IMPonance" party w Szwecji, Grudzień - "Last", w międzyczasie może East, a na początku przyszłego roku "Alternative" party w Finlandii... heh, ciężko się tu wstrzelić :/ Czas pokaże co z tego wyjdzie...

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

18

Odp: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

Vasco, jak będę na Laście, to na pewno nie z pustymi rękoma :) Aby nie być gołosłownym to na QuaST'a 97 załatwiłem 3 zajebiSTe (jak na tamte czasy) interka 4KB na Falcon'a + other stuff...

To bylo obfite party - 3 intra 4k, 3 intra 128k (96k ;]), jedno demo - jak na pierwsze Compo na Falcona w Polsce, to bilans calkiem nienajgorszy. Chociaz rok pozniej na QP98 odbylo sie Demo Compo z prawdziwego zdarzenia - juz nie trzeba bylo skladac fake-ow ala Crock ;)

19

Odp: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

mac, liczę na come-back Klamot Design'u, croc roach (czy jakoś tak) rulez! :)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

20

Odp: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

A nie lepiej cos w stylu: Havoc + Baggio ? ;)

21

Odp: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

o tak...Havoc dobrze pchał....mozna by nakręcic remake..tyle że ja poprosze miejsce za kamerą a nie przed.....

gep/lamers^dial

22

Odp: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

Wiesz co Gepciu ? Nie obraz sie, ale gdyby zamiast Havoca i Baggio wziasc (z racji podobienstwa) np. Pinokia i Ciebie i rzucic komentarzem - "polska scena maloatarowska wchodzac do Unii Europejskiej bierze przyklad ze swoich unijnych kolegow ze sceny duzego Atari i bawi sie podobnie do nich" to przypuszczam, ze "duzoatarowcom" bardzo by sie to spodobalo :) A i przybyli na party malo-atarowcy mieliby zabawe rozpoznajac znajome twarze - pamietasz jaka byla reakcja ludzi na QP97 jak w intrze na Falcona zobaczyli twarze Winia i Erosa (aczkolwiek w innych okolicznosciach niz Havoc i Baggio) ? :)

23

Odp: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

nie no...zaPINać mnie mają???.....NIE ZGADZAM....hehehehe
zassij sobie Mc ten filmik z EIL-a o którym Ci opowiadałem,że beke z polskiej sceny wytoczyli...hehehe...był kiedys gdzies na scene.org-owym ftpie i na stronie DHS-ów tysz widziałem kiedys...chyba z ok 50 mb wazył,czy jakos tak....

gep/lamers^dial

24

Odp: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

Masz jakiegos linka albo nazwe tej produkcji ?

25

Odp: polska scena ST/Falcon - czyli coś, czego nie ma?

niestety nie moge chwilowo znalezc linka:(bylo to kiedys na stronce DHS-ow  a teraz nie moge tego namierzyc.Nazywalo sie to: EIL'99 in the five minutes.

gep/lamers^dial