1

Temat: Pożyczę SIDa

Potrzebuję SIDa, chciałbym sprawdzić czy coś się popsiuło w C64 czy tylko SID jest niesprawny. Pożyczę lub kupię.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: Pożyczę SIDa

Mam gdzieś kilka sztuk.... z tego co wiem Seban tez :-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: Pożyczę SIDa

Supcio, adres mój masz?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: Pożyczę SIDa

O który SID chodzi ? ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: Pożyczę SIDa

uscislajac: 6581, czy 8580 (tj. z ktorej wersji c64)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

6

Odp: Pożyczę SIDa

Na jednym z wiodących portali aukcyjnych można nabyć za (na razie) parę złotych takowego....to nie moja aukcja i reklama a tylko informacja dla Kierownictwa :)

7

Odp: Pożyczę SIDa

Dzięki za pomoc. Sprawa już nieaktualna - dzięki uprzejmości jednego z kolegów znowu mogę się cieszyć słysząc BASSS.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

8

Odp: Pożyczę SIDa

Czy 6581 i 8580 można stosować wymiennie? I który jest w 128? Pytam bo słuchałem jednego i drugiego i nie mogę się zdecydować który mi się bardziej podoba :) To bym zainstalował dwa na kanapkę i switcha - o ile tak się da.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

9

Odp: Pożyczę SIDa

Mają różne napięcia zasilania, stary +12V i nowy +9V. Oczywiście oba mają jeszcze +5V.

10

Odp: Pożyczę SIDa

W starszym są głośniejsze (normalne) sample, a nowy ma cichutkie straszliwie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

11

Odp: Pożyczę SIDa

W brzmieniu różnicę znam. Poza samplami basy się jeszcze różnią diametralnie. A skąd C-64 bierze +12? Przetwornica? Ten z nowym SIDem też ją ma? (do czegoś...) Szczerze jeszcze nie grzebałem w komdziu :) Wiem tylko że strasznie z nim trzeba uważać bo wrażliwy jest na wszelkie zwarcia.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

12

Odp: Pożyczę SIDa

wieczor, c64 ma 2 zasilania z psu, 5 stalego i 9 zmiennego,

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

13

Odp: Pożyczę SIDa

jer: yyy, a mi sie wydawalo ze nowy po prostu nie potrzebuje +9V.
12V? do sida?

no i ustalcie czy chodzi o zmienne czy o + ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

14

Odp: Pożyczę SIDa

zaxon napisał/a:

wieczor, c64 ma 2 zasilania z psu, 5 stalego i 9 zmiennego,

Ja wiem :) Dlatego te +12 mnie zaskoczyło :)

Ale znalazłem pinout i:

Secondary voltage. +12V (6581) or +9V (6582, 8580) - czyli jednak:

http://ist.uwaterloo.ca/~schepers/MJK/sid.html

A tu to , czego szukałem:

http://www.nightfallcrew.com/wp-content/gallery/sid_switcher/diagram.png, teraz muszę znaleźć 6581 bo w C128 swoim, którego jeszcze nie słuchałem, pewnikiem jest 8580 :)

A ta głośność sampli przypuszczalnie wprost wynika z różnicy Vdd.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2010-04-05 20:06:28)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

15

Odp: Pożyczę SIDa

Gwoli wyjaśnienia: +12V (i +9V)  bierze się stąd, że 9VAC jest prostowane w podwajaczu napięcia i stabilizowane przez 7812 dla 6581 lub 7809 dla 8580. Podwajacz ten jest włączony ZA bezpiecznikiem z którego korzysta magnetofon. Spalenie bezpiecznika powoduje brak dźwięku.