26

Odp: Mydos 4.53/4

Jak Cię interesują formaty pecetowe to może popytaj na forum MS DOSa, a nie Atari? Żadna stacja Atari nie obsługuje tych formatów bez specjalnych przeróbek hardware'u. No jeszcze Falcon, ale co to ma do topicu o Mydos?

Ostatnio edytowany przez jer (2010-03-27 20:28:47)

27

Odp: Mydos 4.53/4

bezrobotny napisał/a:

wszystkim działa, a nikt nie wie jak działa

Przeciwnie, dość dobrze wiadomo "jak działa".

bezrobotny napisał/a:

aktualnie do SDX 4.42 podłączyłem stację CA2001 i efektem są cztery dostępne formaty 90k, 130k, 180k i 180k z 512b/sektor - niby skąd ten ostatni format skoro stacja go nie obsługuje?

Nie jest prawdą, że po podłączeniu CA2001 w menu formattera stają się dostępne tylko cztery formaty.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2010-03-27 22:15:59)

KMK
? HEX$(6670358)

28

Odp: Mydos 4.53/4

no u mnie pokazują się tylko te cztery wymienione, może ja coś źle robię? może nie znam jakiejś kombinacji klawiszy? jak odpalić większe formaty? mam SDX 4.42

pytanie o formaty PC nadal aktualne - sam bym sprawdził, ale u mnie inne się nie pokazują... nie wiem może zrobię sobie na pająku jakiś "auto potwierdzacz" bloku peercom i może wtedy się pojawią? ;) ale to dużo zachodzu wolałbym, żeby mi Ktoś powiedział.

P.S. nie chcę już mieszać z nowym wątkiem, dlatego piszę w tym, ale chodzi o SDX 4.42

29

Odp: Mydos 4.53/4

bezrobotny napisał/a:

ale to dużo zachodzu wolałbym, żeby mi Ktoś powiedział.

I tu mamy kwintesencję.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

30

Odp: Mydos 4.53/4

Co do percomu i sposobu traktowania go przez rozne stacje i rozne oprogramowanie/dosy, to jest to temat na conajmniej dlugi artykul w atariki. Sposob w jaki jest on traktowany nijak ma sie do tego do czego zostal stworzony :) a ilosc 'dokumentacji' jest zerowa. Poza oczywiscie wszystkim znanym opisem 12 bajtow percoma.