Temat: TOMS dla LDW2000

czy Ktoś widział gdzieś opis przeróbki stacji LDW na TOMS multidrive czy jak to się tam fachowo nazywało?

2

Odp: TOMS dla LDW2000

Tak.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

3

Odp: TOMS dla LDW2000

ja ostanio widziałem takiego ldw z tomsem na alledrogo.. i się nie sprzedał..~!

4

Odp: TOMS dla LDW2000

Echhh kolego a Zenon w Seriousach to tak sam dla siebie o tym wszystkim pisal. Szukac, szukac, przy okazji przeczytac.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

5

Odp: TOMS dla LDW2000

Czemu się czepiacie. Z pewnością czytał tylko go nie przekonało.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: TOMS dla LDW2000

ja mam podobne: ca2001 z top drive.

7

Odp: TOMS dla LDW2000

miałem LDW2000 z Karin Turbo Drive (gdańska podróbka Tomsa)...stacja była genialna, potrafiła sama z siebie zrobić znienacka format dyskietki gdy tylko opuściło się dzwignię...:P

gep/lamers^dial

8

Odp: TOMS dla LDW2000

A prawdziwe tomsy są tego całkowicie pozbawiony i ultraspeed/toms turbo  działa w nich wyśmienicie!
Myślałem że to tylko rozszerzenie toms multi w ca2001  potrafiło sobie formatować dyskietki, ale że toms turbo..!?

9

Odp: TOMS dla LDW2000

Mam Tomsa Multi CA2001 (z  naklejką ;) ) i sam z siebie nigdy nie próbował formatować ;) Czytałem gdzieś teorię zresztą , że  ten użyty do testów w "Moim Atari" czy "Atari Magazynie" (nie pamiętam w którym piśmie) egzemplarz mógł być "niepełnosprytny" ;)

10

Odp: TOMS dla LDW2000

jacques: afair stacja wykazuje to zachowanie w obecnosci qmega 3.x. Pecus zna szczegoly, jesli dobrze pamietam chodzilo o nie sprawdzanie czeksumy komendy, przez co qmeg interpretowal czeksum error (tzn to co przyszlo z sio z bledami)  jako format. dosc szkolny blad :) nie przystoi panom inzynierom :)
Ogolnie moje zdanie o panach z toms jest nie za dobre. (jestem po lekturze kodu ich paru 'produktow')

11

Odp: TOMS dla LDW2000

Też mam TOMSa Multi w CA2001. Sprawa "samoformatowania" może mieć miejsce podczas próby zbootowania stacji z QMEG-a przy włączonym Ultraspeed (na pewno QMEG w wersji 3.x, nie wiem jak wyżej). Domyślne "zaprotektowanie" dyskietki pozwalało jednak skutecznie uchronić się przed zgubnymi skutkami tego procederu.

Bodajże Pecuś kiedyś zrobił wersję TOMSa pozbawioną tej przypadłości.

Edit: O - Mikey był szybszy, hehe. ;)

I Ty zostaniesz big endianem...

12

Odp: TOMS dla LDW2000

No może faktycznie te kwiatki dzieją się z QMEG-iem 3 ;) Ja użytkowałem CA2001 z 4.04 w trybie Ultraspeed oczywiście i zawsze grzecznie bootowała. No chyba, że nie zauważyłem przez "PROTECT", ale nie wydaje mi się ;)

@Mikey, wierzę - gdy to był biznes to pewnie liczyło się jak najszybsze sprzedanie produktu i niedociągnięcia olewało - niestety. Pod tym względem obecne czasy dla Atari są lepsze, bo sprzętem zajmują się i fachowcy i pasjonaci :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-03-25 20:40:02)

13

Odp: TOMS dla LDW2000

z tego co wiem toms sam sobie nie pisał "oprogramowania"
http://atariarea.krap.pl/wywiad/jakub-k … idteam)/35

14

Odp: TOMS dla LDW2000

no to tacy z Was mędrcy to pytanie: czy po przerobieniu stacji według opisów Zenona będę miał możliwość formatowania dyskietek na 360kB/720kB?

15

Odp: TOMS dla LDW2000

Mam nieodparte wrażenie że bezrobotny to alter ego któregoś z naszych szacownych kolegów, który ma świetny ubaw zadając te wszystkie pytania. Ujawnij się :) Osobiscie postawię flaszke najprzedniejszej łyski jeśli skończysz już tę maskaradę :)

Jest jeszcze druga opcja, ale w słowniku ludzi kulturalnych nie ma dostatecznie obraźliwych słow na opisanie tej 'słabości umysłu' :)

16

Odp: TOMS dla LDW2000

Pinek, Ty jesteś bezrobotny!!!! I wsadzałeś już kij w szprychy i sypałeś piach w tryby postępu scenowego!!!

Ostatnio edytowany przez jer (2010-03-27 20:39:59)

17

Odp: TOMS dla LDW2000

mikey napisał/a:

Osobiscie postawię flaszke najprzedniejszej łyski jeśli skończysz już tę maskaradę :)

jesteś pewien :)

http://www.scottishhouse.pl/sklep/index … rod_id=224

a to nie jest naprzedniejsza :)