Temat: Kości pamięci

W jednej z płyt XE oszabrowanej i przeznaczonej na dawcę części mam 8 kostek LH2164-15 (sharpa). Ponieważ mam problem ze znalezieniem datasheetu (tylko jakaś skąpa notka) chciałem się zapytać czy jest to odpowiednik 4164 i ilobitowy ma to cykl odświeżania?...

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

2

Odp: Kości pamięci

hmm 15 sugeruje 150ns, no i to jest odpowiednik 4164 1bit

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

3

Odp: Kości pamięci

To że 150ns to znalazłem :)

Sęk w tym że szukam 4164, 3764, 4564, 8264 lub 4864 (koniecznie z 7-bitowym cyklem odświeżania) - i zastanawiałem się czy mi się to nada :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

4

Odp: Kości pamięci

A gdzie chcesz tego użyć?

5

Odp: Kości pamięci

Hehe, wiedziałem że padnie to pytanie :)

No więc, wieczor, odwagi... huh:

http://www.spectrum.8bit.pl/spectrum48/zx4880k.htm

:)))

Ja znalazłem te kostki i w handlu (4164 od -100 do -300 ) po kilka złotych, pytanie tylko czy są wersje z różnym odświeżaniem i jak to odróżnić...

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

6

Odp: Kości pamięci

Echhh i po co ja robie divide plus z mapram? a schemacik pamietam, z bajtka jakiegos zrysowany. Poza tym w zx48 mozesz spokojnie dac pamieci z atarki. W 48 i plusie byl trik ze wstawiali tam wybrakowane pamieci 64 kilo ktore odpadly w fabryce a nadal mialy sprawne 32 kilo, potem byly parowane do 8 szt  i byly inaczej oznaczane, a na plycie ZX sa zworki ktore uruchamiaja ten ram, czy to gorny czy dolny.Kwestia ustawien zworek. Pza tym to rozszerzenie i tak jest w zasadzie po nic.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2010-03-06 14:54:30)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

7

Odp: Kości pamięci

No jest kwestia softu, który wykorzystuje dodatkowe banki, żeby trzymać tam muzykę dla AY na 128. Po to to było. Wystarczyło zrobić patcha do gry - inne przełączanie banku. Jest jeszcze na sieci 80Kb Wonder - podpięte te banki dokładnie jak w 128 - nawet patcha nie trzeba robić. Wszystko nie pójdzie, ale to co wykorzystuje 1-2 banki dodatkowe - jak najbardziej. A ten mapram jak działa?..

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

8

Odp: Kości pamięci

pogadaj z Yerzzem, poza tym co to za granie na wewnetrznym AY greku skoro on jest mono ? Kazde przyzwoite demo i wiekszosc gier na ZX juz jest dawno przerobiona na prawidlowe wykorzystanie zewnetrznego AY  stereo.  A roznica jest potezna. Ot probka

http://www.youtube.com/watch?v=egPw160DiRs

tu sa zgrane muzyczki przez audo in: http://www.carpentry.republika.pl/

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

9

Odp: Kości pamięci

Przecież to czy jest mono czy stereo to kwestia połączonych wyjść... :) Ok, ale sza już myślę bo pytałem o pamięci z Atari a my znowu o Spectrumie i zaraz nam el moderatore przyłoży przez plery :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

10

Odp: Kości pamięci

moze nie, jestesmy milutcy, no milutcy jestesmy prosze opa  ,poza tym szkoda zebys wywazal otwarte drzwi w walce z zx.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

11

Odp: Kości pamięci

Czyli co, nie bawić się w te 80? Wiesz ja na te divIde+ mam chrapkę, ale drogie to to (żeby nie było - ja to rozumiem) a jeszcze blizn nie wyleczyłem po VBXE + SS + IO :) I ultrasatana bym chciał... I jeszcze to... i tamto :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2010-03-06 19:36:58)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

12

Odp: Kości pamięci

Monster Elektronik z Krakowa ma w ciągłej sprzedaży 4164-12.

Zresztą mają dużo innych fajnych układów, których podobno już niemożna kupić :)

Takich dwóch jak nas trzech to niema ani jednego.

13

Odp: Kości pamięci

Aprovi z Gdańska też ma - a tu mam 20 minut tramwajem :) Zresztą mają też np. różne scalaczki do C64 i Amig z tego co widziałem. No i te wtyczki rozmaite (DB15, DIN4 itp.)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

14

Odp: Kości pamięci

Może i mają ale z tego co widzę na stronie to 14zł netto za sztukę.
Wole pamięci z Krakowa po 1.35zł :D

Takich dwóch jak nas trzech to niema ani jednego.