51

Odp: R-Time 8

udało się, hardware chodzi, sparta zobaczyła zegar... uruchomiłem ją z SIO2PC, widzi zegarek na sterowniku z romu sparty.

ale mam teraz inny problem z którym już sobie nie poradzę, proszę o pomoc...

uruchamiam spartę - odczytuje sobie config.sys instaluje zegar... następnie nie "burczy" od razu przechodzi do wyświetlenia informacji o copyright i wyświetla prompt... niestety nie widzi żadnej dyskietki, przy każdej próbie dostępu do dyskietki na przykład DIR wyskakuje komunikat:
132 No device handler installer

z tym to już sobie nie poradzę. HELP!

52

Odp: R-Time 8

Z tym schematem Pasia jest jeszcze jeden problemik :-)
W większości wszystkich dostępnych w internecie opisach, specyfikacjach itp. sygnałów dostępnych na gnieździe cartridge występuje sygnał fi2 natomiast w R-Time 8 wersja Pasia jest on opisywany jako O2 :-)

to powyżej to tylko mała dygresja odnośnie "jednolitości oznaczeń" :-)

Za tydzień jak dostanę kwarc to i moje konstrukcja ruszy i wtedy powiem coś więcej :-)

53

Odp: R-Time 8

bezrobotny napisał/a:

ale mam teraz inny problem z którym już sobie nie poradzę, proszę o pomoc...

uruchamiam spartę - odczytuje sobie config.sys instaluje zegar... następnie nie "burczy" od razu przechodzi do wyświetlenia informacji o copyright i wyświetla prompt... niestety nie widzi żadnej dyskietki, przy każdej próbie dostępu do dyskietki na przykład DIR wyskakuje komunikat:
132 No device handler installer

z tym to już sobie nie poradzę. HELP!

Musisz poczytać manual (rozdział o konfiguracji SDX).

KMK
? HEX$(6670358)

54

Odp: R-Time 8

@antek: wystarczy w wyobraźni dorysować przez O ukośną|pionową kreskę i już będziesz miał ową grecką literę. :P

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

55

Odp: R-Time 8

@voy: jak nie ma greckiego alfabetu to raczej stsuje się zapis fonteyczny :-)
czyli nie o z kreską a FI powinno być ;-)

56

Odp: R-Time 8

i jeszcze pytanko do bezrobotnego:
czy robiłes clocka na M6242B czy na innym scalaku?
i czy kwarc oznaczony KDS1M to ten potrzebny do clocka? boskąd tu wiedzieć ile on ma tych nieszczęsnych MHz jak na nim tylko napisano KDS1M?

Ostatnio edytowany przez antek (2010-01-19 23:47:59)

57

Odp: R-Time 8

bezrobotny. Była propozycja taka: "przepisz tu cały swój CONFIG.SYS" - i problem będzie z głowy :). Co będzie źle - to się poprawi. Opisz też, co masz podłączone do Atarki. Jakieś dyski, kontrolery, czy inne tam SIO :) Ehhhh....

Kontakt: pin@usdk.pl

58

Odp: R-Time 8

już mi działa... ale zauważyłem pewien błąd i nie wiem z czego on wynika... zegar wogóle nie reaguje na ustawienia trymera, napisałem sobie program który liczy ramki przez N sekund i niezależnie jak ustawię trymerek zawsze naliczy mi tą samą wartość... nie wiem czy tak ma być czy może jest gdzieś błąd?

59

Odp: R-Time 8

bo być może zakres regulacji jest na tyle niewielki, że wartość N musiała by być równowartością czasu tygodnia.

Mój ARC z relacji Pasia "opóźnia się" bodajże sekundę na dwa tygodnie :)

Kontakt: pin@usdk.pl

60

Odp: R-Time 8

a jak ustawiałeś? na oko? ;)

61

Odp: R-Time 8

i looking from r-time.. i find some schematics.. can i make it?.. or its normal cartridge..? i dont have SDX

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/