26

Odp: R-Time 8

bezrobotny napisał/a:

to Ty mi odpowiedz na bitrate w WD279x...

5x ci już na to odpowiadali, ale jeśli nie przyjmujesz tej odpowiedzi do wiadomości, to jest, kolego, twoje zmartwienie.

PS. jellonek, faktycznie, pytanie było za trudne. Albo po prostu za długie.

PS2. Moim zdaniem jest to troll.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2009-12-16 12:02:44)

KMK
? HEX$(6670358)

27

Odp: R-Time 8

musze na sobotę opracować w locie temacik "Ślady polskiej heraldyki szlacheckiej we współczesnej heraldyce miejskiej Białorusi"...nie chce mi się, zapoda ktoś jakieś wykłady/odczyty w mp3 na ten temat, tylko bez żadnych manuali i innych pdf-ów bo nie mam czasu na takie bzdety?

gep/lamers^dial

28

Odp: R-Time 8

ok to do momentu spajączenia ARC zamilkę...

29

Odp: R-Time 8

czy w ARC sygnał !CCTL dostępny na złączu kartridża to sygnał D5xx na schemacie ARC? bo CCTL na aktywny niski, a D5xx wysoki jakby wynikało ze schematu... czy Ktoś może mnie oświecić?

30

Odp: R-Time 8

/CCTL i D5XX to to samo, tylko na schemacie pasia nie ma 'bara'  nad D5xx. Jednakowoż gdybys doczytal dalej ...

"Nie zamierzam opisywać po kolei, jak podłączyć układ z magistralą Atarki, bo jest to bardzo proste. Wszystkie potrzebne sygnały (D0-D3, A0-A7, RW, O2, D5XX=CCTL, zasilanie) występują na gnieździe kartridża"

Cytat by pasiu, podkreslenie moje.

31

Odp: R-Time 8

N I E    D Z I A Ł A!

Pomocy! Kto pomoże mi odpalić ARC na SpartaDOS X 4.42 Upgrade? Mam kartridż Sparty przerobiony na 4.42, domontowałem do niego ARC dokładnie według schematu Pasia... Włączam go, ale niestety dalej wypisuje mi R-Time not installed... O błedzie w schemacie nie ma mowy, sprawdzałem z 10 razy. Mam kilka pytań bo może zabieram się od d... strony.

Czy SpartaDOS X 4.42 powinien wykrywać automatycznie ARC, czy może trzeba instalować sterownik?
Czy Ktoś zna się na Sparcie i mógłby mi napisać jak wyedytować pliki konfiguracyjne w Sparcie, żeby zainstalować sterownik od ARC?
Może Ktoś mógłby mi powiedzieć jak zrobić, a jakby jeszcze mógł przygotować to byłoby ekstra, dyskietkę ATR z tym plikiem sterownika i konfiguracją - chodzi o podpięcie do SIO2PC? bo jak się domyślam, Sparta przy inicjalizacji odczytuje konfigurację z dyskietki?
Może istnieje jakiś programik do testowania czy ARC jest poprawnie zmontowany?

Będę wdzięczny za każdą informację.

32

Odp: R-Time 8

Jak nic nie pomoze to mo9ze przeczytaj instrukcje? Cytat z Pasia strony :

"Dodatkowo napisany został handler autorstwa Qcyka/Dial umożliwiający współpracę ARC ze SpartaDOS X. Handlerek jest oczywiście do ściągnięcia (arclock.zip)."

Masz ty wogole konfig do sparty napisany? Skad ta biedna atarka ma wiedziec ze ma zegarek?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

33

Odp: R-Time 8

Zagadkowe jest to słowo "dodatkowo", czyli jakby niekoniecznie ;o)...

No właśnie nie mam żadnego konfigu, nie wiem jak go stworzyć, dodatkowo mam ten problem, że nie mam stacji tylko sio2pc...

34

Odp: R-Time 8

SIO2PC nie powinno być problemem.
Odpal SDX na Atari po czym utwórz po stronie PC (APEm, lub SIO2BSDm odpowiednio do tego czego tam używasz do obsługi SIO2PC) dysk sdxboot.atr. Zamontuj go (APEm lub SIO2BSDm) w stacji D1:. Sformatuj ten dysk z poziomu sdx (poleceniem FORMAT). Odpal ED i wyedytuj configa wg informacji zawartych w manualu do sdx. Po stworzeniu configa SDX odpalasz na Atari z zamontowaną w D1: dyskietką startową i ładuje się config.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

35

Odp: R-Time 8

a niemógłby mi Ktoś zrobić gotowca? ja naprawdę jestem jeszcze cienki z konfiguracji SDX...

swoją drogą głupota, żeby trzeba było odpalać spartę z kartridża z dyskietką w stacji, powinien sam wykrywać ARC bez żadnej dyskieteki - moglibyście to poprawić w następnej wersji ;o)...

na początek może jednak Ktoś mi powie czy istnieje jakiś program do testowania ARC zanim jeszcze zacznę konfigurować Spartę?

36

Odp: R-Time 8

Bez konfiguracji możesz próbować ładować sterownik ARCLOCK.SYS jako zwykłe polecenie po czym sprawdzić/ustawić datę/czas za pomocą poleceń DATE/TIME.

Edit: Naprawdę warto poświęcić 1 wieczór na przeczytanie i przećwiczenie tego, co pisze w podanym manualu...

Edit 2: Mogą Ci się przydać też polecenia: TD ON i TD OFF.

Ostatnio edytowany przez mono (2010-01-16 16:20:09)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

37

Odp: R-Time 8

OT: nie wiecie czemu jak próbuję wgrywać do Chaos Music Composera muzyczki pod Spartą 4.42 to wyskakuje mi błąd 135? coś słyszałem, że Sparta nie jest do końca kompatybilna z formatami Atari może to przez to? dyskietka OK.

38

Odp: R-Time 8

znalazłem informację, że ATRy można edytować w Total Commanderze, ale za cholerę nie mogę zainstalować tej wtyczki wcxEmu_ATR_1[1].6 na 7.0, Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał?

39

Odp: R-Time 8

no dobra, sprawdziłem... NIE DZIAŁA!
załadowałem sterownik z SIO2PC i niestety nie zapamiętuje ustawień...
czy Ktoś tu podjął by się odpłatnie napisać mi program sprawdzający rejestry zegarka?

40

Odp: R-Time 8

moze pokaz jakas fote, ciezko zgadywac zdalnie czemu nie dziala. Bateryjka w porzadku? Jaki uklad?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

41

Odp: R-Time 8

trochę potestowałem... czy adres bazowy ARC to 54560? jeśli tak to wpisałem tam 10 i odczytałem... też 10.

podpiąłem się oscyloskopem, nie chce mi się wzbudzić generator na kwarcu 32kHz, może przez to nie chce mi działać? ma Ktoś pomysł jak uruchomić ten generator? schemat taki jak na stronie Pasia tylko nie mogłem dostać trymera i wsadziłem 6-50pF...

42

Odp: R-Time 8

nie ze mną te numery ;o)...

czy Ktoś kto MA ARC i mu działa może zmierzyć dla mnie rezystancję między pinami generatora scalaka RTC72x? chodzi o zmierzenie rezystancji przy wyłączonym zasilaniu oczywiście między pinami 16 i 17 tego scalaka... będę zobowiązany.

43

Odp: R-Time 8

proszę jeszcze o pomiar napięcia (przy działającym ARC) na końcówce 16 i 17 scalaka RTC72... z góry dzieki.

44

Odp: R-Time 8

bezrobotny napisał/a:

swoją drogą głupota, żeby trzeba było odpalać spartę z kartridża z dyskietką w stacji, powinien sam wykrywać ARC bez żadnej dyskieteki - moglibyście to poprawić w następnej wersji

O ile mi wiadomo, to ARC, w przeciwieństwie do R-Time 8, nie da się wykryć automatycznie, dlatego musisz stworzyć własny config.sys i wpisać do niego odpowiednią linijkę (wg manuala).

Co do "głupoty", to doprawdy nie widzę związku. Chcesz używać DOS-u BEZ podpięcia żadnej stacji?

Ostatnio edytowany przez drac030 (2010-01-16 21:23:06)

KMK
? HEX$(6670358)

45

Odp: R-Time 8

no dobra, grzebałem, dłubałem, ARC wstał... napisałem sobie programik który odczytuje sekundy z zegara i to chodzi... pewnie coś z generatorem, że się nie chce wzbudzić, naprawa tego nie będzie łatwa...

próbuję uruchomić ARC spod Sparty i SIO2PC...
stworzyłem plik CONFIG.SYS:
DEVICE A:\RTC.COM
i
jak sformatuję plik ATR (spod Sparty) w formacie Atari to to nie działa, jakby nie wykrywał zegara...
jak sformatuję plik ATR (spod Sparty) w formacie Sparty to się zawiesza przy uruchamianiu...

pliki do ATRa dodaję Total Commanderem...

czy Ktoś ma jakiś pomysł?

46

Odp: R-Time 8

Przyszło ci może do głowy, że driver do ARC jest na kartridżu? Poczytaj manuala uważniej.

KMK
? HEX$(6670358)

47

Odp: R-Time 8

zmieniłem CONFIG.SYS na DEVICE CAR:\ARCLOCK.SYS, ale dajej nie wykrywa...

czy Ktoś może mi powiedzieć jak załadować ręcznie sterownik z uruchomionej już sparty?

48

Odp: R-Time 8

Możesz zacytować cały CONFIG.SYS?

KMK
? HEX$(6670358)

49

Odp: R-Time 8

bezrobotny napisał/a:

no dobra, grzebałem, dłubałem, ARC wstał... napisałem sobie programik który odczytuje sekundy z zegara i to chodzi... pewnie coś z generatorem, że się nie chce wzbudzić, naprawa tego nie będzie łatwa...

próbuję uruchomić ARC spod Sparty i SIO2PC...
stworzyłem plik CONFIG.SYS:
DEVICE A:\RTC.COM
i
jak sformatuję plik ATR (spod Sparty) w formacie Atari to to nie działa, jakby nie wykrywał zegara...
jak sformatuję plik ATR (spod Sparty) w formacie Sparty to się zawiesza przy uruchamianiu...

pliki do ATRa dodaję Total Commanderem...

czy Ktoś ma jakiś pomysł?

TZN udalo ci sie  w ARC  odpalilc  zegar bez generatora podstawy czasu ????  Kolego , moze najpierw uruchom hardware a potem czepiaj sie softu? Bo jak na razie to piszesz takie bzdury ze az w oczy szczypie.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

50

Odp: R-Time 8

przecież napisałem, że hardware chodzi, zawartość komórki 54560 zmenia się co sekundę...

tylko nie widzi go sparta... jak załadować sterownik po odpaleniu już sparty?