1

Temat: Problem z podłączeniem Atari 800 XL do telewizora.

Witajcie,
wczoraj dostałem 26 letnie Atari 800XL, tkie samo jak miałem w dzieciństwie. Po podłączeniu do zasilacza zapala się czerwona lampka, ale po podłączeniu do TV (LG)  przez wejście antenowe nic się nie wyświetla. Przeszedłem przez wszystkie programy i zrobiłem search, ale nie złapał żadnego sygnału. Kabel łączący Atari z telewizorem ma taką puszeczkę bliżej wejścia do komputera. Nie mam na razie magnetofonu ani joyów, ale chciałem chociaż zobaczyć sel test i zrobić jakiś prosty program z indtrukcji:) Komputer został kupiony przez allegro,podobno jest sprawny. Czy ktoś z Was ma jakieś pomysły co może być nie tak (komputer, telewizor, kabel?), co jest najbardziej prawdopodobne i w jakiej kolejności i w jaki sposób powinienem to sprawdzić? Będę bardzo wdzięczny za pomoc, Pozdrawiam

2

Odp: Problem z podłączeniem Atari 800 XL do telewizora.

najczęściej korzysta się z wyjścia monitorowego (kabel z przejściówką na chinche), wyjście TV na 100% będzie mało zadowalające

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: Problem z podłączeniem Atari 800 XL do telewizora.

proponuje podłączyć kablem po niskiej - composite. odpowiednie piny masz opisane w ATARIKI.

potrzebujesz przejściówki din na 2 chinche.

możesz miec modulator uwalony albo tez sama atarke... a najlepiej napisz skąd jesteś - na pewno w pobliżu mieszka jakis atarowiec, ktory ci pomoze

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

4

Odp: Problem z podłączeniem Atari 800 XL do telewizora.

Composite czyli monitorowy? Rozumiem, ze trzeba sobie samemu taki kabel polutowac? Nie jestem zbyt sprawny w takich rzeczach, ale lutownice mam, wiec chyba dam rade. Mozna kupic gdzies jeszcze diny? Jestem z warszawy, z ochoty. Jesli jest w poblizu jakis fan atari do ktorego moglbym podjechac to bede bardzo wdzieczny.

5

Odp: Problem z podłączeniem Atari 800 XL do telewizora.

w Warszawie masz całe multum Atarowców, tylko się maskują ;)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

6

Odp: Problem z podłączeniem Atari 800 XL do telewizora.

Proszę, np. taki http://allegro.pl/item856316693_kabel_2 … _1_5m.html

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Problem z podłączeniem Atari 800 XL do telewizora.

Dzięki, po świętach sprawdzę czy to pomoże a jesli nadal nie bedzie działało to jeszcze podpytam co i jak! Wesołych Świąt!

8

Odp: Problem z podłączeniem Atari 800 XL do telewizora.

Kupiłęm dzisiaj DIN -> SCART i działa super. Zrobłem memory test i też w porządku. Dzięki wielkie za pomoc! Kolejny Atarowiec wraca do źródeł:D

9

Odp: Problem z podłączeniem Atari 800 XL do telewizora.

Dely - kabel z linka sie nie nada do atarci do audio/video....dostaniesz na nim audio/ lume zamaist comp.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey