Temat: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

Witam,

zlozylem sobie w/w urzadzenie i mam dwie sprawy z nim zwiazane.

1. Do czego sluzy trzecia dioda LED? Jedna wskazuje aktywnosc SD, jedna aktywnosc SIO, a ostatnia? Nigdzie nie jest to opisane, czyzby niewykorzystana? (u mnie nie zaswiecila sie chyba nigdy).

2. Nie wszystkie gry/programy wczytuja mi sie. Mam na karcie nieco plikow .atr, .com, .xex, czyli takich, jakie SIO2SD powinno lyknac. Niestety, czasami po wczytaniu mam tylko krzaki na ekranie, albo widac na nim jakas dziwna "rewolucje". Niektore z gier zle wyswietlaja grafike (brak pewnych elementow ktore pamietam i ktore na dodatek sa, gdy plik wczytywac do emulatora na PC-cie), niektore gry wczytaja sie, po czym komputer przechodzi do Basica (nie, nie sa to programy w Basicu uruchamiane przez RUN). Wreszcie - po wczytaniu niektorych - komputer zalicza zwis - czarny lub szary ekran. Eksperymentowalem z szybkoscia wczytywania (ustawianie w setupie SIO2SD) myslac ze moze komputer nie trawi zbyt szybkiej transmisji. Jak sie domyslacie bez powodzenia, bo bym z tym pytaniem wtedy nie pisal.
Jesli chodzi o nieuruchamianie sie wczytywanych programow, to nie jest tak ze raz jakis plik sie wczyta a raz nie. Plik albo wczytuje sie za kazdym razem, albo nigdy.

Spotkaliscie sie z takim problemem u siebie? Jesli tak, co bylo przyczyna, jakie znacie rozwiazania?
Aha - moje SIO2SD zachowuje sie zawsze tak sam niezaleznie od tego czy zasilane jest z komputera, czy z zewnetrznego
zrodla. Poza tym podlaczalem je pod dwa rozne egzemplarze Atari, dodam ze obydwa sprawne (nawet tasmy - a mam kilka - wczytuja sie z magnetofonu bez problemow).
Zastosowana karta: Kingston 2GB

Pozdrawiam,
K.

2

Odp: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

1. Konfig diod led ustalsz w setupie/ u mnie chyba sio r/w, sd act
2. Wlacz atarke z w cisnietym OPTION - wylaczy wewn. basic

jakie zasilanie zewn ?? do czego ?? po co ??

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

3

Odp: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

1. Konfig sprawdzalem. Ale nigdzie nie ma napisane - czy to w konfigu, czy to w opisie na stronie SIO2SD - do czego jest potrzebny TRZECI LED.

2. DZIĘKI! To jest to. Główny problem załatwiony.  :-)

Co do zasilania - pomyślałem, że odciążę komputer i dorzucę zasilanie zewnętrzne. Miałem taki fajny malutki impulsowy zasilacz 5V, to go wykorzystałem. Zostawiłem tylko połaczone masy SIO2SD i ATARI.

4

Odp: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

bez sensu korzytsac z zewn zasilania...


a jak juz sobie poskladales sio2sd to wymine rom atarki na qmega..

docenisz sio2sd i jego speeda

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

5

Odp: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

QMEG - podoba mi sie pomysl z zamrazaniem i odmrazaniem programow (daje de facto mozliwosc zapisywania stanu gry) - tak wiec QMEG i dodatkowa pamiec wczesniej czy pozniej przyjda. Najpierw jednak mysle zlozyc cos podobne do SIO2SD na Commodore 64 (jest cos takiego, tylko nazwy w tej chwili nie pamietam).

Co do dodatkowego zasilania - czy jest bez sensu? Zalezy jak na to patrzec. Moje podejscie zazwyczaj jest takie, aby nie obciazac glownego urzadzenia zasilaniem z niego dodatkowego. A ze na dodatek wynikly takie a nie inne mozliwosci... (wielki wyswietlacz wymusil spora obudowe, co stworzylo mozliwosci upchniecia w niej dodatkowego modulu, w tym konkretnym przypadku zasilacza).

W kazdym razie wszystko dziala miodzio.

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam,
K.

6

Odp: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

KrzychoKrzycho napisał/a:

Najpierw jednak mysle zlozyc cos podobne do SIO2SD na Commodore 64 (jest cos takiego, tylko nazwy w tej chwili nie pamietam)

mmc2iec (http://pontoppidan.info/lars/index.php?proj=mmc2iec)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2009-12-13 15:16:13)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

7

Odp: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

SD2IEC na ATMEGA32 lub ATMEGA644.

Tu wersja z wyswietlaczem:
http://www.sascha-bader.de/html/sd2iec.html

Ostatnio edytowany przez KrzychoKrzycho (2009-12-12 21:05:19)

8

Odp: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

Np takie  sd2iec :

http://images46.fotosik.pl/237/61ffd6a2b19787a6m.jpg

moja zeszlotygodniowa produkcja, to z wyswietlaczem jest niedopracowane.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

9

Odp: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

A po ile takie cudo ?

10

Odp: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

Cos duzo scalaczkow na tym. Wydawalo mi sie ze procek jedynie tam siedziec powinien. Poprosze o blizsze info co do tejze Twojej wersji.

11

Odp: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

to nie jest moja wersja, klepe ze szablonu , podobnie jak divide plus,  scalaczkow na tym niewiele, jedna atmega 644 plus 3 tranzystory irml , pare rezystorow, kwarc, ale ludzie sa zadowoleni,ponad 60 juz poszlo , po ile to juz na prv, bo mnie zbanuja za kryptoreklame.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

12

Odp: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

no to poproszę....na priv.

13

Odp: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

a ja odpowiem na ogole, sd2iec Hmm, od razu przepraszam, robie to komercyjnie, plytki zamawiane w fabryce, kazda recznie skladana i testowana na moim c 64  , koszt gotowego i sprawdzonego sd2iec  to   100 zl , plus wysylka do Polski ok, 15 zl   rejestrowana ,

Teraz mnie bijcie.



I tu sie pewnie  skonczyla dyskusja.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2009-12-13 21:07:14)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

14

Odp: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

Ech, nie ta fote ogladnalem, na dodatek w miniaturze - ta z czerwonymi plytkami. Jasne, na wlasciwej sam procesor siedzi. Fajna rzecz, niedroga. Czym objawia sie niedopracowanie wersji z wyswietlaczem?

15

Odp: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

zaxon napisał/a:

to nie jest moja wersja, klepe ze szablonu , podobnie jak divide plus

Zaxon klepiesz divide PLUS? A po wiela sobie życzysz (daj spokój nikt Cie nie zabanuje :) )

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

16

Odp: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

Divide plus ,coz drogo bo na licencji albo jak ktos chce firmware selector to i na 2 licencjach, a co do klepania, mam juz 120 divide zrobione za soba, w koncu skad rwap software ma swoje? U mnie divide  plus z 1 gig karta,  350 zl, zreszta mozna kupic na ebayu ode mnie ,nick bugaj2005

ot i divide plus:
http://images41.fotosik.pl/213/911feaf443414d66m.jpg

Ostatnio edytowany przez zaxon (2009-12-13 23:34:35)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

17

Odp: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

Poniewaz moderacja nie reaguje to ja was opierdole :)

Od postu #6 rozmawiacie o sprzecie do c64 i zx. Zabraklo miejsca na innych portalach?

18

Odp: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

Uuuuuu... cicho sie zrobilo... ;-)

19

Odp: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

...

Ostatnio edytowany przez mikey (2009-12-14 21:33:12)

20

Odp: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

Mikey, jesteś niesprawiedliwy w swoich ocenach. My się C64 i ZX zajmujemy właśnie ze względu na miłość do Atari. Bo ja np, jak się tak napatrzę, to ich potem tak nienawidzę .... :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

21

Odp: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

Od dawno wiadomo, że od miłości do nienawiści droga krótka i na odwrót...

22

Odp: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

Zajmujcie się zajmujcie. Chwała bogu, że jest ktoś kto takie rzeczy robi.
[offtopic]Btw: Jest jakieś polskie forum ZX'owców? C64 niby ma c64scene.pl[/offtopic]

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

23

Odp: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

alt.pl.comp.spectrum jest martwe od jakichś dwóch lat... czasem wpadnie jakaś reklama, czasem ktoś o coś zapyta (raz na pół roku). No ale to usenet; pl.comp.sys.atari też raczej leży...

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

24

Odp: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

Hmmm... jak wiec z tym magicznym ustrojstwem do C64 jest? Myslalem ze wersja z wyswietlaczem nie odbiega zanadto od Atarowego SIO2SD? Ponawiam pytanko: co jest z nia nie tak? Jedynie podswietlenie ekranu dziala? ;-D

25

Odp: SIO2SD - wiekszość programow się nie wczytuje, a takze kwestia LED-ów

Juz wszystko wiem (priv). Temat moim zdaniem zamkniety.

Dziekuje i pozdrawiam.

MM: Dokładnie, zamykamy.