1

Temat: Atari 65 XE czarny ekran

Witam,

kupiłem kiedyś Atari 65XE który nie startował - brak objawów życia - grzały się dwie kości pamięci 1bitowe oraz Freddie. Dzisiaj wymieniłem wszystkie kości pamięci z nadzieją, że to rozwiąże problem. Niestety - komputer jak był martwy, tak jest martwy. Pamięć i Freddie zimne - połączenie pamięci sprawdzone miernikiem - pamięci dostają niecałe 5V zasilania. Freddiego na zapas nie mam. Co mogę jeszcze sprawdzić (bez oscyloskopu)?

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

2

Odp: Atari 65 XE czarny ekran

Ja bym sprawdzil MMU i wszystko zwiazane z odswiezaniem, oraz ROMem. Miernikiem, podług schematów J.Soboli
A freddiego mozna zrobic na paru kostkach TTL, jakby sie spalił :)

Ostatnio edytowany przez deadcode (2009-12-01 17:05:34)

Nice shoes...

3

Odp: Atari 65 XE czarny ekran

A ktoś może mi powiedzieć, czy na układzie 555 (U19) nogi 6 i 7 mają być połączone cyną, czy nie?
Na schemacie nie są połączone, więc usunąłem ten lut (wyglądał na niefabryczny), ale nic to nie pomogło. :(

Sprawdzam, sprawdzam i wszystko wydaje się być dobre. Coś mi się wydaje, że będzie potrzebny bardziej skomplikowany sprzęt, niż miernik. A czego szukać? Zimnych lutów, czy czegoś konkretnego?

PS. Ma ktoś w Warszawie jakiegoś Fredka wolnego do wypożyczenia / przetestowania na miejscu / sprzedania?

Ostatnio edytowany przez krzyc (2009-12-01 18:09:33)

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

4

Odp: Atari 65 XE czarny ekran

Niedawno (miesiąc-dwa) kupiłem w Best Electronics kilka fredków i linii opóźniających. Pracuję w Warszawie - pisz na priv.

Ponieważ fredki padają jak muchy przy uszkodzeniu pamięci - proponuję wstawić między nie i pamięci bufory HCT244.

Ostatnio edytowany przez jer (2009-12-01 19:22:52)

5

Odp: Atari 65 XE czarny ekran

a jak nic nie pomoze to i cpu podmien, moje ostatnie 2 plyty byly chore  na nowe 6502, fredde  przezyl.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

6

Odp: Atari 65 XE czarny ekran

co znaczy nowe 6502? Bo jesli takie normalne 6502 'ze sklepu' to nie dziwota, gdyz nie maja one halta ;)

Ostatnio edytowany przez deadcode (2009-12-01 21:56:35)

Nice shoes...

7

Odp: Atari 65 XE czarny ekran

dathode, ty jestes idiota czy tylko probujesz sie dowartosciowac ? Piszac   nowe  mialem na mysli  sprawne z  innych plyt, wszysc tu wiemy  ze  nowe 6502 ze sklepu maja sie nijak do tych w atarkach, myslisz ze Ameryke odkryles, rany, co za ....

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

8

Odp: Atari 65 XE czarny ekran

piss zaskroniec, piss :D
co cie tak ponioslo ;)
deadcode: 6502 "nowe" to takie po 90 roku ;) tranzystory z konfekcji do nich kupowali

przechodze na tumiwisizm

9

Odp: Atari 65 XE czarny ekran

Zaxon,chyba masz do mnie 'ale',  po tym jak skomentowalem chlew w twoim mieszkaniu? Bo innego wytlumaczenia tej reakcji nie widze. Skad mialem wiedziec jakie procki wlozyles. Napisales 'nowe' Nowe nadal mozna kupic. Wiec wyluzuj, bo jeszcze ktos pomysli ze oprocz chlewu w mieszkaniu jestes zwyklym chamem.

Nice shoes...

10

Odp: Atari 65 XE czarny ekran

off: czyżby nowy flame? fajnie :)

gep/lamers^dial

11

Odp: Atari 65 XE czarny ekran

kurna..tu tez...

czy do CH....A WAFLA jest jakis dzial tego forum gdzie ma wojny na slowa ??

awracajac do tematu :

slychac pykniecie z glosnikow przy wlaczeniu ataraka ???

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

12

Odp: Atari 65 XE czarny ekran

lotharek napisał/a:

slychac pykniecie z glosnikow przy wlaczeniu ataraka ???

Brak jakichkolwiek oznak dźwiękowych. Przy włączeniu/wyłączeniu jest bardzo lekka reakcja wizyjna przez mniej niż sekundę (trochę jaśniejsza czerń). Kabel wizyjny/zasilacz działają na innej atarce bez zarzutu.

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

13

Odp: Atari 65 XE czarny ekran

jesli nie masz nawet synca, to znaczy ze gtia nie dziala
a jesli gtia nie dziala, to pewnie dlatego, ze nie dostaje 3.5mhz na obiadek
a jesli nie dostaje 3.5mhz na obiadek, to znaczy ze cos sie opieprza i mu go nie dostarcza
a ze dostarcza mu go fredi, to wracamy do postu pierwszego...

test for ju: sklecic sobie generator na 3.5mhz np generator scalony na 14.31mhz i podzial na 4 za pomoca 74ls393 - zajrzyj w dataszita albo w schemat vbxe2

przechodze na tumiwisizm