26

Odp: coś dolega mojej 65XE

Podstawki - no problem.

POKEYe - cóż, zostawiłem sobie i dla osób które zamówiły montaże parę sztuk, ale nie mogę Ci sprzedać, bo potem będę sam szukał.

Magnetofon - płytka uniwersalna i oczywiście Blizzard, zrobiony na kości 1111. I najlepiej kupienie Cart na Alledrogo. Lub samemu , schemat z DE RE ATARI.

bakcyl40 napisał/a:

....który pomaga ustawić głowicę. Zaczynam podejrzewać, że skos w magnetofonie może wymagać regulacji.

Tu pewnie masz wyciągniętą gumkę napędową od silnika. Kupisz za złotówę.

Ostatnio edytowany przez pajero (2009-11-11 21:52:01)

27

Odp: coś dolega mojej 65XE

Nic nie kręć głowicą. To nie C64.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

28

Odp: coś dolega mojej 65XE

zgadza się gumka napędowa z silniczka to podstawa musi być nówex, albo ta co masz umyj w spirytusie bo może tłusta jest

29

Odp: coś dolega mojej 65XE

Ta gumka napędowa ma jakieś oznaczenie, czy długość? Gdzie można kupić, żeby za pewno pasowała, czy trzeba po prostu zabrać ze sobą do sklepu i poprosić nieco krótszą?
Co to jest płytka uniwersalna w odniesieniu do turbo blizzarda ? (bardzo proszę wziąć pod uwagę, że elektronik ze mnie żaden :) Cart to urządzenie zwane cartridge'm, znalazłem w tej chwili na aukcji:
http://www.allegro.pl/item810849857_tur … rytas.html
Czy o coś takiego chodzi?
Mam drugi magnetofon XCA12 z jakimś turbo, nie wiem jakim, turbo raczej nie działa, z gniazda SIO wyprowadzony jest kabelek do portu joysticka, w środku jakaś płytka zapaćkana sprayem + mała płytka owinięta plastrem (tak, plastrem, takim do opatrunków) i plątanina kabelków. W tym magnetofonie albo pasek jest totalnie poluzowany (choć na pierwszy rzut oka na to nie wygląda), albo silnik umiera, bo odtwarza w sposób jęczący aż do zupełnego zatrzymania taśmy. Może ktoś podpowie co to za turbo, mogę opisać je dokładniej.

30

Odp: coś dolega mojej 65XE

Naciągnij nitkę na rolki a wymierzysz dokładnie. Gumka napędowa winna być troszkę krótsza i tyle.

Płytka uniwersalna to taki laminat powiercony w sito i ze ścieżkami miedzi pocynowanej.
Myślę, że jesteś wstanie wylutować i wlutować układ. Ale zbudowanie turbo - choć jest b.proste będzie dla Ciebie zbyt czaso żerne. Już lepiej kup magnet i Carta na Allegro.

Blizzard nie ma dodatkowego kabelka, czy to na sznurze SIO, czy osobno do gniazda joystików.
A Cart winien być opisany nazwą Blizzard.

Na Atariki masz sporo wiedzy nt. turbo-systemów: http://atariki.krap.pl/index.php/Akceso … temy_turbo

31

Odp: coś dolega mojej 65XE

Turbo z kabelkiem do joya to turbo KSO.

32

Odp: coś dolega mojej 65XE

Bardzo drogo http://www.allegro.pl/item827644214_kom … ca_12.html

Kasety są od Blizzarda.
Cart wygląda (poznaje po płytce wystającej z obudowy) na Blizzardowy - mam taki jeno z naklejką.
Więc i magnetofon to pewnie w tym systemie.

Może sprzedający się ocknie i dogada się po za anteną.

33

Odp: coś dolega mojej 65XE

Gabi/Kuadryk by Roland Pantoła...chlip chlip...złote czasy ztcp, cos tam w którejś z nich było "fabrycznie" skopane

gep/lamers^dial