1

Temat: ATARI 400 - polaryzacja zasilania

Witam,

co prawda zgodnie z regulaminem piszemy tutaj o tym "co się spieprzyło", a ja póki co jeszcze do tego nie doprowadziłem, ale jest takie ryzyko... ;)
Do rzeczy...

kupiłem do swojej kolekcji cudo pt. ATARI 400, lecz bez zasilacza. W związku z tym nie mam pewności, w jaki sposób powinny być podłączone bieguny zasilania do wtyczki. Z tego co "wygooglałem" wynika "na moje", że "+" powinien być podłączony do "środka" wtyczki, a "-" na zewnątrz (napięcie 9V).

Czy ktoś mógłby mi potwierdzić, czy tak jest fakycznie?


Dzięki z góry i pozdrawiam
MM

2

Odp: ATARI 400 - polaryzacja zasilania

Stałym napięciem tego nie zasilisz. podłącz zasilacz od stacji 1050, jeśli masz taki. To transformator o wtórnym napięciu 9V AC i mocy ok. 20-30W.

3

Odp: ATARI 400 - polaryzacja zasilania

Dzięki za pomoc! Niestety nie udało mi się zdobyć oryginalnego zasilacza.

Przepraszam za banalne pytanie, ale dla pewności - rozumiem, że mogę przy użyciu "normalnego" transformatora doprowadzić do gniazda zasilania komputera napięcie zmienne 9V?

4

Odp: ATARI 400 - polaryzacja zasilania

Tak.
Mozesz tez uzyc z powodzeniem zasilacza od komputera C64. Tylko muisz odciac oryginalna wtyczke i dorobic wlasna.
Znajdz w necie opis pinow. Powinny tam byc napiecia stale +5V i ~10V zdaje sie. To drugie mozesz uzyc do zasilania Atari 400 czy stacji 1050.

5

Odp: ATARI 400 - polaryzacja zasilania

Dzięki wielkie za pomoc!