76

Odp: Karin Maxi Drive

Ale jaja ;)

77

Odp: Karin Maxi Drive

BartoszP napisał/a:

Candle...tu...: http://www.allegro.pl/item753484228_sta … atari.html
I niech  się nikt nie wcina.... :)
Dla jasności: to nie moja aukcja.

Candle napisał/a:

widzialem, ale pajero wyrazil zamiar, wiec teraz ja bym sie wcinal

To dwie inne aukcje !
Ta druga to:  http://www.allegro.pl/item748535887_sta … m_krk.html

Mam nadzieję, że się nie wybańczę ;)
Ofkoz, licytuję na 1sek. przed końcem....

Ostatnio edytowany przez pajero (2009-09-26 21:50:55)

78

Odp: Karin Maxi Drive

no to sprobuje
chociaz to jeszcze kawal czasu a i chetny sie znalazl

przechodze na tumiwisizm

79

Odp: Karin Maxi Drive

Uprzedzam że też jestem zainteresowany obydwiema. Oczywiście będę mógł wypożyczyć.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

80

Odp: Karin Maxi Drive

no to się jednak [*] wybańczę :(

[*] snipa ustawiłem na bańkę (u nas się mówi tak o stówie).

81

Odp: Karin Maxi Drive

sorki za wprowadzenie w błąd, aukcję w której pajero "wyraził zamiar" czyli z sf354 mnie nie interesuje.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

82

Odp: Karin Maxi Drive

Tu zdjęcia wnętrzności SF-314:
http://picasaweb.google.pl/BartoszPicas … 5731145378
Jeśli trzeba wymiarów to podajcie, które zmierzyć.

83

Odp: Karin Maxi Drive

mowny napisał/a:

sorki za wprowadzenie w błąd, aukcję w której pajero "wyraził zamiar" czyli z sf354 mnie nie interesuje.

Git, udało się. To mam obudowę i chyba WD1772 (gość ma ST i obecnie negocjuje "zamiar" kupienia).

Candle, jak dotrze to zrobię Ci wymiarowanie w Protelu :)

84

Odp: Karin Maxi Drive

Gratuluje zakupu!
Wysłałem Candle'owi skan ServiceManuala dla SF354 z 1985r i okazało się że nie pasuje do mojego egzemplarza stacji SF345 nad którym Candle pracuje. Na pewno były różne wersje SF354. W tej aukcji widać dwa różne.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2009-09-27 22:15:44)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

85

Odp: Karin Maxi Drive

W SF-314 nie ma 1772..tam jest banalna płytka i dużo pustego...

86

Odp: Karin Maxi Drive

Tzn ww piszę, że gość ma ST (acz uszkodzone - więc o wartości znikomej)..... i dogadałem się, też to kupuje. Może WD1772 będzie OK. Oby....


@mowny - sprawdz link, co nie chwyta...

Ostatnio edytowany przez pajero (2009-09-27 21:44:27)

87

Odp: Karin Maxi Drive

obudowa wyglada identycznie do tej od Adama, wiec to chyba tyle jesli chodzi o ten temat, natomiast sprawa, co tam robi ten cholerny mikrokontroler pozostaje otwarta - plytka Bartosza jest zgodna z serwisowka jaka dostalem od Adama, naped jest juz "wspolczesny" - tj duzo nizszy niz ten Adama (np Adama robi uzytek z miejsc na zaczepy w gornej czesci obudowy

przechodze na tumiwisizm

88

Odp: Karin Maxi Drive

pajero napisał/a:

[...]@mowny - sprawdz link, co nie chwyta...

Poprawiony.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

89

Odp: Karin Maxi Drive

Napęd w moim sf-314 jest identyczny jak wbudowany w komputer. Można je zamieniać ale trzeba zamienić przednie panele bo żółty wskaźnik  pracy jest wystający aby wystawał w obudowie w wersji ext.. Sama dioda oświetlająca jest biała i wlutowana na płytkę fdd.

90

Odp: Karin Maxi Drive

stacja A z linku Adama wyglada dokladnie jak ta z serwisowki

przechodze na tumiwisizm

Odp: Karin Maxi Drive

Jeśli dobrze pamiętam, a pewnie się mylę, elektronika w stacji jest po to, by stacja działała z drugą stacją. Jeśli dobrze pamiętam, WD1772 może obsłużyć jedną stację, a wybór stacji jest w ST realizowany przez Yamache. Ta elektronika jest po to, by system (i/lub WD1772) był w stanie odróżnić stacje.

Ewentualnie (i/lub) po to, by w ST bez wbudowanej stacji, można było podłączyć dwie zewnętrzne jedna przez drugą.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

92

Odp: Karin Maxi Drive

do tego sa sygnaly wyboru stacji DF0 i DF1 w tej 14 pinowej wtyczce, a sygnaly z zwiekszosci tych 14 pinow sa po prostu polaczone jedne do drugich, wiec nie

po cos skomplikowali uklad, ale nie mam pojecia po co - rok budowy i pomyslenie co innego zaczeto sprzedawac w tym czasie moze by pomoglo, ale akurat ten egzemplarz jest odarty z nalepki :(

przechodze na tumiwisizm

93

Odp: Karin Maxi Drive

pajero napisał/a:

no to się jednak [*] wybańczę :(

[*] snipa ustawiłem na bańkę (u nas się mówi tak o stówie).

A imię jego Milijon. Dla przyjaciół Bańka...

94

Odp: Karin Maxi Drive

Panowie poradzcie bo padłem, karin zmontowane ze schematu Jera i nie moge zmusic do dzialania.

Kontroler wd1772 sprawny, mam kilka szt, oscylator pracuje, gal zaprogramowany,wszystkie polaczenia sprawdzone 4x, zamiast epromu 2732 dalem 2764, piny 1,2,27,28 do +5v, poloaczenia z atarka sprawdzone 4x, flopy testowe 1PC , 1 orginal z atari st, jeden pc wyciagniety z atari ST
Objawy: Atari bootuje sie normalnie, po paru sekundach wyskakuje ready, , stacja nie kreci dyskiem, nie rusza glowicą, led w stacji swieci sie a wlasciwie mruga w czasie bootowania Atari, potem swieci ciagle.
Jesli wyjme eprom flop zaczyna krecic dyskiem, glowica jezdzi losowo.
Flopa podlaczylem tak:


pin stacji                                                 schemat Jera

2      /REDWC      -->      Density Select          nie podlaczone       
4     n/c           Reserved                               nie podlaczone
6     n/c           Reserved                               nie podlaczone
8     /INDEX     <--     Index                          do emitera tranzystora Q1
10     /MOTEA     -->     Motor Enable A            5  74ls259

12     /DRVSB     -->     Drive Sel B                 4 74ls259           
14     /DRVSA     -->     Drive Sel A                      nie podlaczony
16     /MOTEB     -->     Motor Enable B                 2   7406
18     /DIR     -->     Direction                              4 74ls06           

20     /STEP     -->     Step                                   6 74ls06           

22     /WDATE     -->     Write Data                       8 74ls06
24     /WGATE     -->     Floppy Write Enable        10 74ls06
26     /TRK00     <--     Track 0                           23 wd1772
28     /WPT     <--     Write Protect                      25 wd 1772
30     /RDATA     <--     Read Data                      19 wd1772
32     /SIDE1     -->     Head Select                     6 74ls259
34     /DSKCHG     <--     Disk Change               nie podlaczony

przy sztucznym wymuszaniu stanow na 74ls06 stacja reaguje.

Jak maja byc ustawiony dipswitch? teraz mam
1 masa
2 masa
3 niepodlaczony
4 niepodlaczony
5 niepodlaczony
6 niepodlaczony

Juz nie wiem czego sie czepic.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

95

Odp: Karin Maxi Drive

Przeczytaj topic http://www.atariarea.krap.pl/forum/view … 11#p100311

1. Czy masz dyskietkę boot 3,5" ? Jeśli nie to zabootuj system ze stacji zewnętrznej, zmień switch nr 1 na OFF i spróbuj sformatować dyskietkę w D1

Pobierz jeszcze raz plik karin.zip ze strony dereatari. Jest tam instrukcja tej stacji. Opisuje ustawienia zworek na str. 5.
Ja nie miałem U8 LS540 i wstawiłem LS244 co spowodowało odwrócenie ustawień dipswitcha. Wtedy używałem tylko zworki nr 1 do przełączania napędów wew/zew, reszta była rozwarta. Ta karinka jest teraz u Candle.
Gdy to nie da efektu - spróbuj zmieniać wartości RC w LS123.
Opis pinów napędu, który podałeś, jest odpowiedni dla flopka pecetowego. Normalny opis to:

2    spare     (disk change in AMIGA)
4    In use   
6    Drive Select 3
8    Index
10   Drive Select 0
12   Drive Select 1
14   Drive Select 2
16   Motor On
18   Direction Select
20   Step
22   Write Data
24   Write Gate
26   Track 00
28   Write Protect
30   Read Data
32   Side Select
34   Ready

Taki opis lepiej objaśnia pinologię flopka.

96

Odp: Karin Maxi Drive

244 to dwie polowki po 4 bity :) moze 240 albo 241 albo 541, ale raczej napewno nie 244 ;)

sprawdzilem :) masz 541 ;)

przechodze na tumiwisizm

97

Odp: Karin Maxi Drive

Już nie pamiętałem, wiedziałem, że odwrotnie. 244 też może być, pin 19 i 1 zwarte. 541 jest łatwiejszy do montażu, bo nie ma tak pomieszanych wejść i wyjść.

98

Odp: Karin Maxi Drive

Jer, dzieki za pomoc, czyli twoj opis jest zgodny z flopem od st, mam tak podlaczonego i dalej nic. Nie formatuje, nie kreci dyskiem, tylko led na stacji sobie mruga przy bootowaniu. Potem przy wywolywaniu dir z mydosa tez sobie mruga.  Walczylem wczoraj z wujkiem Candlem do wczesnych godzin porannych, bez rezultatu. Na pigwie znalazlem 2 wsady do karin, roznia sie miedzy soba, zaladowalem oba, tez bez zmian, twoj z dereatari tez. Dipswithe poustawialem, no i nie bangla.

Jak lopatologicznie sprawdzic czy wogole instaluje sie nowe urzadzenie bo z wujkiem Candlem doszlismy  do wniosku ze eprom mi sie nie laduje.


szkoda mi tyle roboty odpuscic:

http://picasaweb.google.co.uk/zaxoniec/ … 5844737202

Ostatnio edytowany przez zaxon (2009-10-03 15:55:36)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

99

Odp: Karin Maxi Drive

pajero napisał/a:
mowny napisał/a:

sorki za wprowadzenie w błąd, aukcję w której pajero "wyraził zamiar" czyli z sf354 mnie nie interesuje.

Git, udało się. To mam obudowę i chyba WD1772 (gość ma ST i obecnie negocjuje "zamiar" kupienia).
[...]

A mnie się nie udało bo na minutę przed końcem zwisł mi laptop... cóż dely, fuksnęło Ci się :) ale gdybyś chciał się pozbyć, to ja chętnie.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2009-10-03 16:19:33)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

100

Odp: Karin Maxi Drive

No raczej nie po to kupowałem, żeby się pozbyć :) Też mam zamiar w środku mieć Karin Maxi :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.