26

Odp: Ponownie kontakt do zaxona pilne!!!

Ja proponuję zrobić cennik:
Ekspres +300%
Pilne +200%
Szybko +100%
Jak będę miał czas - normalna cena
Dla malkontentów +500%

Bo ja bym chciał jeszcze kilka gadżetów zamówić ale boję się że za jakiś czas wszyscy elektronicy znikną bo im się już nie będzie chciało robić za grosze albo przysłowiowe dziękuje.

27

Odp: Ponownie kontakt do zaxona pilne!!!

amen

28

Odp: Ponownie kontakt do zaxona pilne!!!

Ello, co tu sie wypowiadac? Robie ile moge i kiedy moge. Tlumaczyc sie publicznie nie widze powodu,szczegolnie osobom ktorym w niczym nie zaszkodzilem i ktore w niczym mi nigdy nie pomogly a ktore tylko patrza jak mi dokopac z blizej mi nie znanych powodow .

Nigdy nie aspirowalem do miana Scenowca a tym bardziej gwiazdy.  Jestem zwyklym rzemieslnikiem ktory produkuje rozszerzenia do 8 bitowcow. Za to tak zeby kazdy sobie mogl kupic. A z kolei domena  Scenowcow wlasnie powinno chyba byc zeby wymyslic cos nowego, pokazac ze sie da,  tylko co dalej....? Pokazac cukierek przez szybke? Bo pokaza projekt ale jakos nigdzie nie mozna kupic? Zeby poczuc sie jakas elita czy co? Ja mam a wy nie?  A tu parweniusz Zaxoniec wpadl z ulicy i robi dla wszystkich?

Robili ludzie stereo albo zwykle 1 mega ram i jakos przestali, ciekawe czemu? Za to papierowych projektow sporo.


Z racji Nowego Roku zrobilem sobie krotkie podliczenie. Od czasu mojego pojawienia sie na forum (jakies 4 lata) zmontowalem i rozeslalem ok 1240 plytek wszelkiej masci rozszerzen do atari, zx spectrum, c64. Oczywiscie, wiekszosc wyladowala u ludzi  po szufladach ale spora ilosc osob jednak tego uzywa i sa zadowoleni. Niestety jeszcze sie taki nie urodzil ktory wszystkim dogodzil i bywaja problemy.Coz, ten sie nie myli co nic nie robi.

Bitmana ublizania wogole nie bede komentowal, punkt 3 ,5, 8 regulaminu.

No i na koniec  i panowie i panie, Szczesliwego Nowego Roku.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

29

Odp: Ponownie kontakt do zaxona pilne!!!

@syscall: to źle ci wiadomo. Popytaj użytkowników moich kabli czy interfejsów, czy nic faktycznie nie zrobiłem. Fakt, że sporo dla innych komputerów, jak ZX Spectrum, Commodore, Amstrad CPC. W tej chwili mam zaczęte kilka projektów, w tym także dla Atari. Bardzo powoli się to posuwa do przodu z braku czasu.
Ale jak napisał już zaxon: faktycznie niektórzy nie mają o czym pisać, więc szukają dziury w całym. Co ciekawe, niczego nie kupili ani sami nie zrobili. Tylko narzekają. Jak już kiedyś napisałem, powinniśmy się nawzajem wspierać, a nie skakać sobie do gardeł. A momentami tak to właśnie tutaj wygląda....
Niemniej jednak: wszystkim życzę udanego 2012 roku, dużo pomyślności i przede wszystkim zdrówka, bo resztę się dokupi.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

30

Odp: Ponownie kontakt do zaxona pilne!!!

Gdyby nie taka mała produkcja to podejrzewam, że te dodatki posiadało by z 10% tych osób co aktualnie a ich ceny byłyby niewiarygodnie wysokie, nawet gdyby były ogólnodostępne schematy itp.

31

Odp: Ponownie kontakt do zaxona pilne!!!

Tak jak np. SlightSID.
Najlepszego w Nowym Roku !

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

32

Odp: Ponownie kontakt do zaxona pilne!!!

Owszem zmienilem ksywe bo mikey umarl. Tamten ktorego znacie. Nie pisze z tamtego konta, syscall nie jest 'berbeciem' do trollowania. Kazdy kto mnie zna wie ze syscall to ja :) Zreszta nie trzeba do tego wielkiej przebieglosci zeby to wiedziec. Chcialbym tylko ukrocic spekulacje ze sie ukrywam pod jakims nickiem. Jeszcze raz powtarzam MIKEY IS DEAD.
A co do tematu: Nikomu nie chcialem dokopac ale widze ze zaxon poczul sie urazony. sorry. Duddie tez sorry, ma prawo mi sie nie podobac twoje podejscie do tematu. i tyle. To tylko chlodna refleksja byla na temat sceny 'rozszerzen' do atari. Wszystkiego dobrego w 2012.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

33

Odp: Ponownie kontakt do zaxona pilne!!!

Syscall, ale jakie moje podejście do tematu Ci się nie podoba? Że chcę zarobić? To chyba naturalne, że ludzie za swoją pracę dostają wynagrodzenie... Wiesz, jeśli jest taka potrzeba, to często robię po kosztach, albo wręcz dokładam do interesu. Parę osób z tego forum dostało moje "produkty" zupełnie za free, z takich czy innych przyczyn...
Widzę, że uważasz mnie za "składacza", który niczego nie wymyślił, tylko kopiuje cudze urządzenia. Absolutnie tak nie jest, chociaż uważam, że jeśli autor urządzenia nie ma czasu na jego produkcję, to składacze też są potrzebni.
Wiesz, ja nie żywię urazy do nikogo. Ci co mnie znają osobiście, wiedzą, że raczej pogodny ze mnie gość. Mam nadzieję, że kiedyś poznamy się osobiście i sam się przekonasz. Wszystkiego dobrego w nowym 2012 roku!

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

34

Odp: Ponownie kontakt do zaxona pilne!!!

syscall napisał/a:

Jeszcze raz powtarzam MIKEY IS DEAD.

@syscall trochę to brzmi... dziwnie delikatnie ujmując. "Mikey was bad, so I killed him and now there is only good part of person called syscall".

@Duddie - popieram, sam kiedyś składałem kabelki ale bardziej lokalnie chociaż na Allegro też parę poszło. Czasami myślę czy nie wrócić ale różnie z czasem bywało i zawsze można było u mnie liczyć wtedy na wsparcie (czyli pewnie tak jak u Ciebie) - spokojnie troszkę inne kabelki niż Ty robiłem dlatego nie wchodzilibyśmy sobie w drogę :)

Jedynym problemem może być

35

Odp: Ponownie kontakt do zaxona pilne!!!

pawel napisał/a:

@syscall trochę to brzmi... dziwnie delikatnie ujmując. "Mikey was bad, so I killed him and now there is only good part of person called syscall".

Interesujace :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

36

Odp: Ponownie kontakt do zaxona pilne!!!

No ale zecz jest oczywista w tym, ze gdyby nie Ci tak nazwani tu "skladacze"  - co protrafia czytac schematy, poprawic je nijednokrotnie, dac plytki pcb do zrobienia i w koncu zmontowac to w dzialajaca calosc - to wiekszosc z nas (czyt min 90%) nadal uzywala by magnetofonu lub stacji dyskow, a SIO2PC bylo by rarytasem.
Ja nie widze nic zlego, w tym ze ktos buduje i sprzedaje urzadzenia ktorych autorami sa inni ludzie (o ile oczywiscie nie jest to kradziez).

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2012-01-02 17:52:09)

37

Odp: Ponownie kontakt do zaxona pilne!!!

@monsoft - sio2pc jest proste w budowie, nawet bardzo proste, ja sobie akurat je zrobiłem na płytce którą sam wytrawiłem itp, koszt znikomy, jednak pierwszą testową wersję zrobiłem na pająka aby zobaczyć czy działa.
Reszta układów faktycznie jest problemem, np takie sio2sd to już inna bajka.

38

Odp: Ponownie kontakt do zaxona pilne!!!

@pawel: ja rozszerzylem moje 800 XL do 320KB bedac jeszcze w podstawowce, ale mi nie o to chodzi czy cos jest proste w budownie czy nie.

39

Odp: Ponownie kontakt do zaxona pilne!!!

Pawel: to nie ma znaczenia, czy cos jest proste w budowie czy nie. Niektorzy potrafia sie tylko poparzyc lutownica (na przyklad ja) i nawet zlutowanie dwoch kabli moze byc problemem.

Ave skladacze! :)

40

Odp: Ponownie kontakt do zaxona pilne!!!

Nie no oczywiście zgadzam się - "składacze", konstruktorzy i cała masa innych osób jest potrzebna, ja ich popieram. Gdyby nie to nie miałbym teraz 1MB (a chciałem - zanim o U1MB usłyszałem - już SIMA wkładać do Atari).
Tylko myślę, że takie SIO2PC np z 10 osób zbuduje z 7-8 z różnym efektem wizualnym lub przy czyjejś pomocy, ale np takie VBXE, U1MB, SIDE i inne to już myślę że przy 10 osobach max 1 i stawiałbym, że trzeba by i tak podnieść bazową liczbę osób zainteresowanych/możliwości i pewnie nadal przy 50 osobach byłaby to 1 osoba.

Jak dla mnie niech każdy robi co potrzebuje i nie zważa na opinie innych - bo jak już ktoś tu napisał i mnie wyprzedził - tylko Ci co nic nie robią się nie mylą. W ten sposób i ceny nie są kosmiczne a sprzęt jest wysokiej jakości - przy domowych warunkach pewnie cena płytki czasem by była jak cena całego układu (może trochę przesadziłem)  - bo zamówienie 1 płytki a 100 to jak tak kiedyś patrzyłem na kalkulatory to spora różnica.

Zresztą podstawowa sprawa - nie umiesz, nie wiesz jak itp to trzeba zapłacić za to, a w naszym kraju się przyjęło że wszystko powinno być kosztach, zwłaszcza usługi.

Ostatnio edytowany przez pawel (2012-01-02 19:57:35)

41

Odp: Ponownie kontakt do zaxona pilne!!!

Nie wiem, może nie umiem czytać, jestem za głupi itd. ale wydawało mi się, że problemem nie jest cena - tylko otrzymanie w rozsądnym czasie tego, za co się zapłaciło...

42

Odp: Ponownie kontakt do zaxona pilne!!!

Czas też jest istotny - jednak tutaj problem pojawił się w innym momencie - konkretniej zakończył się etap konstruowania i rozpoczął zbierania kasy (czy jakoś tak przed końcem konstruowania) i przyszedł czas budowy, pojawiło się trochę urządzeń, część osób dostała, zaczęła się zachwycać a reszta czekała. Pewnie gdyby urządzenia rozpocząć wysyłać trochę później i nie podać do publicznej wiadomości że wysyłki ruszają już bo się już zbudowało trochę urządzeń to nie było by takiego wrzasku.
Ciekawi mnie jakie rzeczywiście było opóźnienie między pierwszymi a ostatnimi co zamówili.

43

Odp: Ponownie kontakt do zaxona pilne!!!

Jako niezależny obserwator chciałbym przedstawić swój punkt widzenia. Osoby takie jak Zaxon wykonują bezdyskusyjnie kawał dobrej roboty, wiedzą co robią, kochają to i nie poddają się mimo wątpliwych korzyści majątkowych z tego tytułu oraz wielokrotnie konfliktem między hobby a życiem osobistym.
Myślę, że ich problemem jest słaby PR i gdy występuje jakiś problem (brak scalaków, pomyłka dostawcy, sytuacja rodzinna ...) to klienci zostawiani są sami sobie. Osoby, o których wątek traktuje, prowadzą działalność także na zagranicznych forach i wszędzie jest to samo.

Tak, prawdą jest, że Zaxon potrafi zniknąć na kilka miesięcy nie uprzedzając klientów o problemie, sam byłem w takiej "zawieszonej" grupie, jednak nigdy nie nazwałbym go złodziejem czy oszustem, najwyżej "niezorganizowanym" :)

44

Odp: Ponownie kontakt do zaxona pilne!!!

Brawo vasco! Jako jedyny umiesz czytac ze zrozumieniem ;)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

45

Odp: Ponownie kontakt do zaxona pilne!!!

W całości tego problemu może należałoby podejść trochę inaczej - czy gdziekolwiek było napisane kiedy produkt będzie gotowy i się go otrzyma? Ja tego nie widziałem nigdzie - nie wiem może się ślepy robie od tego siedzenia przed komputerami.

Najlepiej aby nie było tak jak z pewną grą, która termin wydania miała następujący "When it's done." i trwało to chyba z12 lat czy więcej :)

Ostatnio edytowany przez pawel (2012-01-02 21:46:45)

46

Odp: Ponownie kontakt do zaxona pilne!!!

Panowie, nie ma się co denerwować - wystarczy czytać, to co jest napisane. Nikt nie napisał, że zaxon jest złodziejem, że kradnie, że zbiera kasę i nigdy nie wysyła zamówionego sprzętu.

Problem jest taki, że po prostu kompletnie nie wywiązuje się z obietnic, co do terminów. Dużo słyszałem o osobach, które "miały obiecane, że już wysłano", a sprzęt otrzymywały po miesiącu lub trzech, niemniej nikt nie został z pustymi rękoma. Późno, ale zawsze. To, że zaxon stracił konta na Amibay, Paypal czy eBay wynikało z niecierpliwości kupujących (tak sądzę - ponieważ nie wiemy jakie były ustalenia, czy sprzęt miał dotrzeć w tydzień, miesiąc?), a nie z domniemanego złodziejstwa. Z oskarżeniami byłbym ostrożny.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

47

Odp: Ponownie kontakt do zaxona pilne!!!

Heh, co zrobic. Zycie

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2012-01-13 12:01:40)