651

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

no wlasnie, to mus byc jakies hipsterskie rozwiazanie, nie slyszalem.

---
bo vbxe i sio2sd jest dobrym rozwiazaniem

Ostatnio edytowany przez xxl (2013-01-15 14:48:33)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

652

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

W porządku. EXT-RAM, beeee... Nie jest w duchu ATARI. Urządzenie, które jest w stanie diametralnie poszerzyć charakterystyczne dla komputera  możliwości graficzne (VBXE) jest już OK...
Tylko broń Boże nie ładuj rdzenia dającego 320 KB RAM. Udanego popołudnia.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2013-01-15 14:56:28)

653

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

xxl napisał/a:

@wieczor, nie zgadzasz sie? udowodnij mi ze sie myle.

Ile zajmuje największy plik SID z jakim się zetknałeś? No offence, ale dochodzę powoli do wniosku, że dobrych programistów na Atari jest niewielu. Na innych platformach robia podobne rzeczy, a tam nie maja czesto jak się dobrać do pełnych 64 kilo.

Jakbym dorwał SlightSIDa w swoje ręce to chętnie bym spróbował. Czy twórcy mnie słysza? Jeden egzemplarz. Nie chcę w prezencie - zapłacę. Może być bez kostki.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2013-01-15 15:00:06)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

654

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Altirra emulauje SlightSIDa. nie musisz miec karta zeby udowodnic ze mozesz zrobic to lepiej :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

655

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Wiem, ale ja CHCĘ mieć karta :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

656

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

xxl napisał/a:

co za problem... zrob sobie 16MB atr i wsadz sidow na full

ale

jest lepsze rozwiazanie... skopiowac wszystkie sidy pokatalogowane na karte SD w FAT, karte SD wsadzic do nowoczesnego SIO2SD i uruchomic SplightSIDPlayer z xBIOS dla SIO2SD... takie banalne rozwiazanie


hahahahh - i przewijać spacją pod xBiosem 300 plików po 7 sztuk na ekran??? Wygoda tego rozwiązania powala. A nie lepiej zrobić player pod DOS i na ext ram, dodać opcjonalną możliwość pobrania parametru i wygodnie używać programu?

Jacques napisał/a:

43116 SIDów, a Ty wymuszasz trzymanie tego na dyskietkach/obrazach dyskietek?

Nie - będziesz to przewijał na systemie FAT po 7 plików na ekran. By dojść do wpisu na literę "Z" potrzeba 7.5h czasu ;)


bo to przecież .....

xxl napisał/a:

takie banalne rozwiazanie

jak wiadomo :D

xxl napisał/a:

nie uzywam. co to wogole jest?

Młynek do kawy.

A co to jest SIO2SD? ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

657

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Pin napisał/a:
Jacques napisał/a:

43116 SIDów, a Ty wymuszasz trzymanie tego na dyskietkach/obrazach dyskietek?

Nie - będziesz to przewijał na systemie FAT po 7 plików na ekran. By dojść do wpisu na literę "Z" potrzeba 7.5h czasu ;)

niektorzy uzywaja katalogow ;-)


wieczor napisał/a:

Wiem, ale ja CHCĘ mieć karta

acha i cala Twoja aktywnosc sprowadza sie do tego :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

658

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

xxl napisał/a:

acha i cala Twoja aktywnosc sprowadza sie do tego :-)

Nie osądzaj przedwcześnie, sam cart jako gadżet w gnieździe byłby mi na nic :) Po prostu lubię real hardware, emulacja to dla mnie zło konieczne - dobrze, że jest, bo bez tego byłoby ciężko, ale jeśli jest alternatywa to wolę to pierwsze.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

659

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

XXL - 64KB wystarczą każdemu :D

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

660

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

nie osadzam, ale boje sie ze tak bedzie ;-)

bez karta masz mozliwosc udowodnic ze:

xxl napisał/a:

only xbios make it possible

w odniesieniu do

xxl napisał/a:

pod dosem moglby dzialac ale wtedy atari musialoby miec rozszerzenie pamieci. SlightSID Player nie wymaga rozszerzenia pamieci i przy tej funkcjonalnosci smialo moge powiedziec:
only xbios make it possible

jest:

wieczor napisał/a:

... i wiele podobnych rewelacji bez żadnego umocowania w rzeczywistości,

ja pisales w poscie 640 :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

661

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

jako że raczyłeś stworzyć pojęcie "degenerosceny" pozwól iż ja określę to co robisz jako "OB-SCENICZNĄ MANIPULACJĘ" ;D

Tebe: nawiązując do XXL-a, wolę uchodzić za forumowego chama (walenie prosto z mostu to bardziej zaleta niz wada w określonych sytuacjach) niż dzierżyć miano "forumowego bajkopisarza" czy "bajkoopowiadacza"

Jeszcze raz: nie mam nic do xBiosa - w życiu nie użyję zapewne tego softu, chodzi mi tylko o moje veto dla takiej głupawej manipuacji jak ma miejsce przy okazji jego (xBiosa) powstawania. I tyle. A jeśli ktoś ma problem ze zrozumieniem tego/lub nie chce zrozumieć to już nie mój problem.

gep/lamers^dial

662

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

xxl napisał/a:

niektorzy uzywaja katalogow ;-)

przykładowo, dzięki xBios możemy zapewnić sobie następujące atrakcje i zajęcie na długie zimowe wieczory:

katalog: a - 230 plików - przewinięcie 33 ekranów po 7 wpisów z powolnym SIO
katalog: b - 180 plików - przewinięcie 26 ekranów po 7 wpisów z powolnym SIO
katalog: c - 318 plików - przewinięcie 46 ekranów po 7 wpisów z powolnym SIO
katalog: d - 45 plików - przewinięcie 7 ekranów po 7 wpisów z powolnym SIO ... to by jeszcze przeszło ;)-
katalog: e - /n/ plików - przewinięcie /n/ ekranów po 7 wpisów z powolnym SIO
katalog: f.....
katalog: g....
katalog: h....
i.....
j....
k..
.....
z

.......... arcy wygodne rozwiązanie :D

Dla przykładu pod Sparta DOS X / IDE+ / IDE'a: partycje max 32MB (na razie 32), transfer nie 0.7-1.5kB, tylko do 90kB/sec, do 1423 pliki na katalog, możliwość kojarzenia aplikacji z typem pliku. Sparta Commander, ustawiasz kursor na wpisie i return. Muzyka gra ;)- Command procesor / SC - wpisujesz nazwę pliku - muzyka gra. Dodatkowo, jeśli player kończy sam odgrywanie modułu - nazwy plików można wrzucić do pliku wsadowego *.bat i masz playliste jak ta lala.

I to jest wygodne i możesz utwierdzać się w innym przekonaniu i tkwij w nim dalej. Masz do tego prawo ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

663

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

no wlasnie wiec albo na 1 karcie SD w SIO2SD albo na 6 partycjach sparta dos bo ma ograniczenia 32mb ?

janek brzechwa: ... i tylko wysp tych nie ma ;-)

do tego trzeba miec:
- atari ze zlaczem ECI (nie mam)
- sparta dos x (nie mam)
- jakis interfejs PBI (nie mam)
- atari z rozszerzeniem pamieci (nie mam)

kupuj

a jak juz kupisz to popros kogos zeby Ci jeszcze tego playera napisal ;)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

664

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

'xxs' napisał/a:

do tego trzeba miec:
- atari ze zlaczem ECI (nie mam)
- sparta dos x (nie mam)
- jakis interfejs PBI (nie mam)
- atari z rozszerzeniem pamieci (nie mam)

- sprzedaj, w stanach to rarytas, dostaniesz kazde pieniadze i starczy na:
- sparta dos x
- jakis interfejs pbi
- rozszerzenie pamieci (hint, jest takie gdzie sparta dos'a dodaja gratis, ba dodaje przy okazji upgragnione pbi do komputera ktory go nie posiada, ale - kupuj)

same rozwiazania, a ty tylko same problemy widzisz

przechodze na tumiwisizm

665

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

atari ze zlaczem eci nie potrzebujesz. potrzebujesz u1mb i side.
to pierwsze zamontuje ci ciocia czy babcia (jest bajecznie proste w montazu) jesli sam boisz sie lutownicy.
to drugie - da ci najwygodniejszy obecnie dostepny na atari nosnik (poki co nie ma odpowiednika na karty sd, a to by bylo i tansze i wygodniejsze).

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

666

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Candle napisał/a:
'xxs' napisał/a:

...

bardzo prosze nie przekrecac mojej ksywy, mi raczej nigdy nie  wyrwalo sie Knedel :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

667

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

tak, a gdzie odpowiedz na reszte posta?

przechodze na tumiwisizm

668

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

jellonek napisał/a:

to drugie - da ci najwygodniejszy obecnie dostepny na atari nosnik

prawie mnie przekonales... jeszcze tylko pokaz mi jak z tego wygodnego nosnika ladujesz np. Totaldaze, overmaid albo Koronis Rift?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

669

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

xxl napisał/a:

no wlasnie wiec albo na 1 karcie SD w SIO2SD albo na 6 partycjach sparta dos bo ma ograniczenia 32mb ?

- xBios w tym względzie jest prymitywny i znacznie bardziej ograniczony :D. Przynajmniej na dzień dzisiejszy.
- .. a czy na karcie SD nie dzielisz danych w obrębie katalogów?
- na tej zasadzie jak Ty masz jedną kartę SD tak ja mam JEDEN dysk twardy, lub jedną kartę CF ;)- Jak na razie, to wygląda to tak, że: wszystkie, lub przebrane ze syfów gry zmieszczę na jednej partycji 32MB, to samo mogę powiedzieć o: demach, grafice, muzyce. Jest porządek, no i wszystko dostępne jest natychmiast. Bez przepinania obrazów *.atr, bez kompromisu, z miażdżącą obecnego xBiosa prędkością :D

xxl napisał/a:

do tego trzeba miec:
- atari ze zlaczem ECI (nie mam)
- sparta dos x (nie mam)
- jakis interfejs PBI (nie mam)
- atari z rozszerzeniem pamieci (nie mam)

do xBios'a np. niektórzy musieli by zakupić SIO2SD. Z racji na to, że IDE+ (kontroler, sdx, rtclock w jednym) kosztami prezentował się dość podobnie, lub był minimalnie tańszy od SIO2SD to ilość zakupów na niekorzyść rozwiązań pbi ogranicza się do założenia pamięci. Różnica ta może kształtować się na poziomie 30pln. Jest to akceptowalna kwota nawet dla osoby ... przepraszam - bezrobotnej ;)-

Czy ktoś poratuje biednego XXL'a i zafunduje mu pamięć do komputera? ;)-

... widzisz, pomoc była Ci ofiarowana niejednokrotnie i trzeba przyznać, iż jej nie potrzebujesz. Na własne życzenie ;)-

Ostatnio edytowany przez Pin (2013-01-15 17:37:34)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

670

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Candle napisał/a:

tak, a gdzie odpowiedz na reszte posta?

tu: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 39#p160739

:D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

671

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

@Pin, Twoje rozwiazanie mnie nie interesuje, nie bede przerabial atari zeby podlaczyc interfejs IDE, nie kupie go, nie rozszerze pamieci w atari. a jak zrobie to wszystko to zaczna sie klopoty z wczytywaniem roznych rzeczy... po co mi to.

Ostatnio edytowany przez xxl (2013-01-15 17:43:16)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

672

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

to czemu wciaz szczekasz?

przechodze na tumiwisizm

673

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

xxl napisał/a:

prawie mnie przekonales... jeszcze tylko pokaz mi jak z tego wygodnego nosnika ladujesz np. Totaldaze, overmaid albo Koronis Rift?

Sądzę, że Koronis Rift się ostatecznie zmodzi, by nawet z *.ATR odpaliło z IDE+. Reszty nie trzeba oglądać częściej niż raz do roku, bo są też inne dobre dema odpalające z dowolnego nośnika. Wybór w każdym bądź razie jest prosty. Coś nie działa - DEL nazwa.ext :D

xxl napisał/a:

@Pin, Twoje rozwiazanie mnie nie interesuje, nie bede przerabial atari zeby podlaczyc interfejs IDE, nie kupie go, nie rozszerze pamieci w atari. a jak zrobie to wszystko to zaczna sie klopoty z wczytywaniem roznych rzeczy... po co mi to.

Może i racja, bo jak oprogramujesz jakieś rozszerzenia to dopiero będziemy mieli chaos :D. Dobrym przykładem jest niestety wspomniany player do S_Sida.

Ostatnio edytowany przez Pin (2013-01-15 17:46:45)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

674

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Pin napisał/a:

Sądzę, że Koronis Rift się ostatecznie zmodzi, by nawet z *.ATR odpaliło z IDE+. Reszty nie trzeba oglądać częściej niż raz do roku, bo są też inne dobre dema odpalające z dowolnego nośnika. Wybór w każdym bądź razie jest prosty. Coś nie działa - DEL nazwa.ext

no wlasnie, rozszerze atari i zaczne kasowac albo przerabiac co przestanie dzialac... to nie jest rozwiazanie dla mnie, ale oczywiscie trzymam kciuki za to zebys jak najwiecej mogl zobaczyc mimo sztucznego zawezenia sobie bazy oprogramowania.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

675

Odp: xBios - biblioteka IO dla gier ktore lubia przestrzen

Rozszerzysz Atari i wyrzucisz swoje SIO2SD do śmieci z tego powodu? - Ja je akurat ostatnio jak wiesz zanabyłem, bo jest to wygodne medium do przenoszenia stuff'u na zlotach.

Niczego nie zawężam. Generalnie 90% softu działa, 5 procent z czasem się przerobi, a pozostałe 5% syfów skasuje. Nie wiem, gdzie to "zawężanie" widzisz ;)- ... a - bo Twoje gry nie będą działać? Cóż, szkoda lecz jest to ogólnie marginalne wydarzenie nic nie wnoszące do całokształtu sytuacji :P

Poza tym, to sam się zawężasz o brak możliwości uruchomienia .. a tak sobie strzelę - połowy istniejących dem, które wymagają powyżej 64k i czego nie masz i nie będziesz miał ;)- to chyba te produkcje, opublikowane przez degeneroscene są :D

Degeneraci!!!!!!!!!!!1111111111111 ;) - piszcie dema na 64k! W przeciwnym wypadku to XXL pierwszy rzuci kamień :D

Ostatnio edytowany przez Pin (2013-01-15 18:39:35)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info