1

Temat: Magnetofon CA12 - ciągnie ...

Hej
Mam strasznie denerwujący problem z magnetofonem CA12, wiem że jest to strasznie zawodny i stary sprzęt ale do rzeczy: kupiłem go jakiś czas temu na allegro, po otrzymaniu paczki magnetofon chodził wzorowo, wgrywał wszystko, zatrzymywał sie w odpowiednich miejscach aż do czasu.... pewnego słonecznego dnia zaczął "mulić" i to dosłownie, rozkręciłem ale wszystko wydawało się w porządku, skręcam, patrzę, znów chodzi poprawnie, następnego dnia znów ciągnie, potem ciągnął zawsze jak stał normalnie do góry nogami działał sprawnie teraz cięgnie zawsze, nie ważne w jakiej pozycji stoi, wczoraj rozebrałem go na części pierwsze wyczyściłem i dalej to samo, nie wydaje mi się że to pasek napędowy ponieważ wcześniej chodził dobrze i raczej taki paseczek by się z dnia na dzień nie rozciągnął, już naprawdę nie mam pomysłów cóż może mu być, a nawet nie wiem skąd taki pasek zdobyć, no mam nadzieje że ktoś bd wiedział cóż mu dolega. mógłbym kupić nowy na allegro, ale nie ufałbym ponieważ wiadomo jak to jest z tymi magnetami, a zależy mi na naprawie tego właśnie modelu ponieważ pod względem elektroniki jest świetny wgrywa wszystko od ręki, głowica w wzorowym stanie itp.
Pozdrawiam wszystkich! i z góry dzx za odp. :)

2

Odp: Magnetofon CA12 - ciągnie ...

W pierwszej kolejności podejrzewałbym pasek - miałem podobną sytuację w magnetofonie w wieży. Problem minął po wymianie paska.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

3

Odp: Magnetofon CA12 - ciągnie ...

Tylko skąd wytrzasnąć pasujący pasek, nie znam żadnych wymiarów tego paska. Nie wiem możliwe, że to pasek, lecz jak wytłumaczyć, że raz działał wolno a raz normalnie