626

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ja tak np. uważam. To jest zmowa wielkich korporacji z rządem.

627

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A czy można przypuszczać, że rola kleru w tym to głaskanie zbłąkanych owieczek i modlitwa o lepsze jutro które nigdy nie nadejdzie w zamian za przywileje takie jak brak podatków i wiele, wiele innych ?

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-11-22 13:42:24)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

628

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No to są spekulacje mniej więcej tak wiarygodne jak spekulacje o jaszczuroludziach kontrolujących Ziemię ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

629

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Kler nie ma żadnej roli. W Polsce to on rozdaje karty i rząd musi włazić mu do dupy, jak chce pozostać przy korycie. Całe pokolenia polaków są indoktrynowane do bronienia interesów Kościoła i jeszcze długo się to nie zmieni.

630

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Kraj wyznaniowy, chociaż większość nie zdaje sobie z tego sprawy.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

631

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

mimo wszystko wole ten "kraj wyznaniowy" w takiej postaci niż kraj opanowany przez lewactwo, Michnikowszczyznę, różnej maści tęczowe barachło, tzw.Antifę czy w inny sposób zakamuflowaną wylęgarnię demagogii socjalistycznej, małych śmiesznych komunistów z partyjki Zieloni i innej maści lewackie popłuczyny Aż strach pomyśleć, jak do władzy kiedyś dorwą się wymienione wcześniej szumowiny, pod kierownictwem kolesiów z SLD czy jakiejkolwiek organizacji złożonej z byłych członków PZPR... BRRRRRRRRRR!!!!

gep/lamers^dial

632

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Gepard...Ty znowu per: "szumowiny, barachło, popłuczyny" zamiast argumentów ... zbastuj waść ... rozumiem, że pochwalasz dzisiejszą decyzję sądu o rejestracji znaku falangi, zakazu pedałowania jako wyznaczników świetlanej przyszłości Polski.
Dlaczego nie martwi Cię zakamuflowana demagogia nacjonalistyczno-faszystowsko-religijna w Polsce spod znaku łysych głów, szalikowców i innych oszołomów ? Aż strach pomyśleć gdy do władzy dorwą się ci, którzy wyciągniętą ręką, wskazującą pięcioma  palcami na słońce, ponoć zamawiają piwo marki "hajl firer"

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2011-11-22 22:02:20)

633

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Zapewne chodzi o tą "zakamuflowaną demagogie nacjonalistyczno-faszystowsko-religijną" którą przekaz dnia z TVNu i innych środków masowego rażenia usilnie wtłacza lemingom do ich pustych głów. Popatrzcie bo tego macherzy od walki z "faszyzmem", dla waszego dobra oczywiście, w telewizorze wam nie pokazali.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8zDBR-ikjIA

A oto jak kolorowa, polsko-niemiecka, lewicująca młodzież walczyła z faszyzmem. Tego też nie pokazywali, również dla waszego dobra.

http://www.youtube.com/watch?v=pKC2yQODZU8

Ostatnio edytowany przez atari classic (2011-11-22 22:33:31)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

634

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari_classic: pokazywali i to dość dokładnie. Tak samo jak wybryki drugiej strony. Każdy ciągnie w swoją i manipuluje.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

635

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam, a tak konkretniej to niby która z dużych stacji pokazywała sam marsz? Bo tak się składa, że ogladałem wtedy ze znajomymi telewizję na żywo i wszędzie łupali na okrągło tylko mordobicie, które było ułamkiem całego wydarzenia, zresztą zainicjowanego przez lewactwo.

Ostatnio edytowany przez atari classic (2011-11-22 22:49:06)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

636

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nikt niczego nie robi tak dla idei. Za tym kryją się ogromne pieniądze a pokrzywdzeni to zazwyczaj prości niczemu winni ludzie :/
Np. tacy "zieloni".

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

637

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari classic napisał/a:

.. którą przekaz dnia z TVNu i innych środków masowego rażenia usilnie wtłacza lemingom do ich pustych głów...

Widzę, że oglądasz...jaką więc masz głowę i czy jesteś lemingiem ?
Media prywatne maja to do siebie, że mogą przekazywać co chcą i jak chcą. Dzięki temu np. istnieje Gazeta Polska i do niedawna na prawie państwowym garnuszku dziennikarze, którzy Że pisali przez Rz mogli swoje poglądy przedstawiać.

638

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Gepard...Ty znowu per:

Widzisz kolego, zupełnie nie oglądam TV, natomiast połykam w iście ekspresowym tempie szereg ciekawych publikacji historycznych, sygnowanych przez całe spektrum polskich wydawnictw i takie sobie wyrabiam zdanie. Zupełnie odszedłem od bazowania na przekazie telewizyjno-radiowym jako źródle wiedzy, bo przez takich super dziennikarzy jak np. Lisek Chytrusek zupełnie mi sie tego odechciało. Natomiast trzeba samemu poszperać, poczytać, czasem sięgnąc bo różnorakie źródła historyczne. A że jestem niby historykiem z zawodu, jest mi o tyle łatwiej mieć do nich dostęp. Stąd moje wnioski i tyle...Inne nie moga być po przeczytaniu tych publikacji, które udało mi sie zdobyć. A to że według Ciebie "p*.*ę głupoty"...No cóż, niechaj tak będzie. W końcu zapewne dysponujesz jeszcze lepszymi źródłami i publikacjami? A wystarczy tylko zamiast powtarzać zmutowaną medialna papkę samemu po coś siegnąć i poczytać. Wtedy świat staje się klarowniejszy.

gep/lamers^dial

639

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Najelpiej zamknąć się w klatce z bananami, odizolowac od reszty świata i małpować samemu dla siebie.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

640

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Grzeniu: zapodaj może coś mądrzejszego, bo póki co rzucisz raz na jakis czas jakimś populistycznym głupkowatym hasełkiem i czekasz na reakcję. Ja nie muszę/nie chcę być misjonarzem i głosić jakiekolwiek moje zdanie. Zostawiam je sobie i tyle.

gep/lamers^dial

641

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Gepard...nie naprężaj się...żyłka Ci pęknie.....
Czy ja piszę, że "p***sz" głupoty ? Po raz kolejny zwracam uwagę, że chodzi mi o formę.
Mógłbym napisać" "Gepard...c**ju...je***y, nie pie***l" ale nie piszę tak. Kwestia podejścia do sposobu wymiany poglądów. Zresztą nie widzę w poście do którego się odnosisz abym jakkolwiek negował twoje zdanie.
Piszesz na podstawie tego co czytasz...OK...taka twoja wola...ale oczywiście tak jak w mediach różne wydawnictwa są mniejszą lub większa papką medialną. Dobór treści jest zawsze stronniczy. Niezależnie od źródła wiedzy.
Inna sprawa, że tak jak nielubiane przez Ciebie media używasz skrótów pojęciowych nie w celu argumentacji tylko obrażania i zmuszania innych do udowadniania, że nie są wielbłądami. A sam wiesz, że świat nie jest czarno-biały, pomiędzy Czarnymi Koszulami a białymi strojami Ku-Klux-Klanu jest całe spektrum poglądów a świat ma wiele odcieni i w tym nawet te tęczowe.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2011-11-23 08:23:13)

642

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

gepciu: ale tv tez moze byc zrodlem informacji. problem polega na zamknieciu sie do wybranego zestawu "zrodel". po to masz siec, by weryfikowac i nie tylko po jednej stronie barykady, ale zobaczyc co i drudzy pisza, jak pisza na ten temat poza polskim poletkiem, po czym z tego sądowania wyciagnac wlasne wnioski, po prostu wyciagajac suche fakty samodzielnie, odzierajac je z opinii w ktorakolwiek strone.

suche fakty to historia. opinie - to interpretacja historii...
inne rozwazania na ten i pochodne tematy - http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,7541

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

643

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari classic napisał/a:

Adam, a tak konkretniej to niby która z dużych stacji pokazywała sam marsz?

Marsz gostków, którzy swoje chore urojenia ukrywają pod płaszczykiem patriotyzmu? To nie miało nic wspólnego z 11 października.

atari classic napisał/a:

Bo tak się składa, że ogladałem wtedy ze znajomymi telewizję na żywo i wszędzie łupali na okrągło tylko mordobicie, które było ułamkiem całego wydarzenia, zresztą zainicjowanego przez lewactwo.

"Lewactwo" to taki fajny buzzword, po którym można poznać zwolennika Młodzieży Wszechpolskiej lub jeszcze bardziej niestety, ONR-u...

Atari 8-bit: 2600, 2600Jr, 7800, 400, 600XL, 800XL, 65XE, 130XE, 800XE, XEGS
Atari 16-bit: 260ST, 512ST, 512ST+, 512STE, 1040STE, 1040STF, 1040STFM, MEGA1

644

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

przeciez wogóle się nie napinam, skąd podejrzenie? ;)

Ogólnie nie powinienem się odzywać w tym wątku. Dyskutowanie na tematy polityczno-społeczne na tym forum nic nie wnosi, prócz dzielenia środowiska atarowego na dwa obozy.
Generalnie mam w dupie czy ktos tam jest czerwony czy zielony. Niech sobie jest. Tyle, że zaczyna mnie uwierać jak zaczyna taka osoba pisać bzdety i głupoty, które kiedys tam mam nadzieję podejdą pod ten sam paragraf jak tzw. kłamstwo oświęcimskie. Ale mniejsza z tym...
Niepokoi mnie natomaist to, że polskie środowiska lewicowe, którym zależy na destabilizacji w kraju ( w związku na swoje komunistyczno-anarchistyczne korzenie) próbuje wciagać do rozgrywek politycznych swoich zdegenerowanych kolesi zza zachodniej granicy. Jesli pochwalacie takie praktyki, to krzyżyk Wam ode mnie na drogę...

gep/lamers^dial

645

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A polskim środowiskom zwących się "prawicowymi" zależy na stabilizacji ?

646

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"polskie srodowiska lewicowe, ktorym zalezy na destabilizacji" - nie lubie lewactwa, ale to czysto chamskie pomowienie...
jestem przeciwny skrajnosciom w obie strony, a niestety Gepard piszac tak glupio wykazujesz sie wlasnie skrajna sklonnoscia antylewakowska (bo pogladami prawicowymi tego nie nazwe, to przyklad czystego anty dla samej idei anty...).

nie, nie popieram ani ich metod, ani twojego przeklamywania rzeczywistosci.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

647

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Człowieku ja tak samo piętnuje faszystów i komunistów. Obydwa systemy były/są zbrodnicze. Każdy kto wykonuje gest "poproszę o pięć piw" nadaje się do wychlostania i wysłania w kosmos. Tyle, że niedługo dojdziemy do takiej sytuacji,  że wywieszanie polskiej flagi 11-listopada będzie przejawem nacjonalizmu i faszyzmu. Jakiekolwiek odwoływanie sie do przeszłości przed rokiem 1939 bedzie także czynem faszyzującym a postacie pokroju Piłsudski, Dmowski, Haller itp będą przez środowiska lewicowe wrzucane do jednego wora z Hitlerem. Natomiast niewątpliwie "zasłuzone dla światowego pokoju" persony typu Lenin, Stalin, Mao czy też Che będą gloryfikowane, tak jak sie to teraz robi z Engelsem w Niemczech...

gep/lamers^dial

648

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

ale po co obludnie faszyzowac terroryste pilsudskiego?
oczywiscie po calosci sie nie zgadzam na faszyzowanie dmowskiego czy hallera (faszysci moze i podawali sie za nacjonalistow, ale na tym ich "filozofia" sie nie zatrzymywala).

oczywiscie rowniez irytuje mnie gloryfikowanie mao, czy cze - noszenie koszulki z gewara powinno podlegac takiej samej karze jak noszenie swastyki iii rzeszy (chociaz uwazam ze za to nie powinno sie karac :P ).

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

649

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Może i piętnujesz faszystów ale z wypowiedzi mniej jesteś przeciw "prawicowości".
Ostatnio usłyszałem takie coś: Największym politycznym powojennym sukcesem Austrii było spowodowanie, że Hitler nie jest kojarzony z Austrią.
Ja bym to sparafrazował, że największym sukcesem naszej "prawicy" jest to, że dużej części Polaków się wydaje, że te de facto narodowo-socjalistyczno-faszyzujące poglądy podlane kościelno-pobożnym sosem są patriotyczne i ku chwale Narodu i Państwa.

A nawiązując do "światowego pokoju", to zastanawia mnie jakie poglądy miała konkwista przyjaźnie "zdobywając" nowe terytoria co skończyło sie zniknięciem paru dużych kultur. Jak Amerykanie zdobywali "tanią siłę roboczą"...do teraz w Stanach najlepiej mają się WASPy czyli White Anglo-Saxon Protestant...?

I z ostatniej chwili: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tego-dni … omosc.html

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2011-11-23 10:23:04)

650

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ale ja nie przeczę, że kibole i ONR-owcy próbowali ugrać przez swoje chore "ruchawki" czegos na tym wiecu. Tyle że ja prałbym pałami każdego kto zaczynał zadymę, bez względu na poglądy. Ale przyznam się, że niemieckich kutafonów prałbym aż po samą granicę na Odrze i Nysie.
Pytam się , czemu ta niemiecka degrengolada, która tak mieni się antyfaszystami, przyjechała do Polski walczyć z Polakami? Dlaczego nie pojechała do byłych wschodnich landów DDR-u i tam nie ganiała się za swoimi ziomkami spod znaku NPD? Odpowiedź jest prosta: ponieważ od lat społeczeństwo niemieckie jest podpuszczane przeciwko jakiemukolwiek patriotyzmowi w wykonaniu Polaków. Polska prawica (jakakolwiek by ona nie była, czy ta umiarkowana czy też ta chora nacjonalistyczna) jest przedstawiana jako siedlisko zła i faszyzmu w Polsce. Przecież to jest chore...Za parę la dowiemy się, że sami rozpętaliśmy II wojnę światową i napadliśmy na pokojowo nastawione Niemcy.
A jak się weźmie pod lupę niemiecką lewicę i pochodzenie tej młodziezy, to dojść można do wniosku że zdecydowana większość to potomkowie ludzi związanych w róznym stopniu z socjalistycznymi partiami NRD itp. Ci ludzie mieli juz wyprane móżdżki gdy ledwie się urodzili i trafiali do państwowych źłobków, przedszkoli a później szkół. Tam indoktrynacja szalała na całego....
I takie towarzystwo na pomoc ściąga sobie lewica w Polsce? W jakim celu?

gep/lamers^dial