3,401

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Facet który ciągle obraża się na partyjne towarzystwo i w ciągu 8 lat tworzy/jest członkiem 7 'partii' jednego człowieka nie może mieć jakichkolwiek szans....

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

3,402

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

syscall: do sejmu może jakimś cudem trafić...

Korwin ma m.in. jedną, dużą zaletę - nie jest populistą, nie obiecuje "gruszek na wierzbie" - ale to ma też drugą stronę medalu: nie będąc populistą nie dba o PR, co powoduje, że czasem za mocno chlapnie jęzorem i odstrasza potencjalnych wyborców od siebie.

3,403

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Elektorat korwina to głównie 'wyznawcy', gimnazjaliści oraz egocentryczni narcyzi :) Max 2-3%. Podejrzewam że komunobolszewia :)  z RAZEM może mieć większe poparcie niż król Janusz :)

ps. oczywiscie pomijam fakt że jego postulaty i głoszone od lat mądrości przy zderzeniu z rzeczywistoscią i obdarte z romantycznej otoczki po prostu są mocno głupie :)

Ostatnio edytowany przez syscall (2017-04-21 19:52:21)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

3,404

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jak 500+? :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3,405

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

500+?
Wydają ludzie więcej, spłacają pożyczki w Providencie albo ich nie biorą.
Proste. I odczuwalne.

Edyta:
I np. http://satkurier.pl/news/158853/program … rowym.html

Ostatnio edytowany przez lemiel (2017-04-21 21:26:52)

3,406

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Pin: ja juz kiedys mowilem ze beneficjenci 500+ dziela sie na 2 grupy: tych co biora i korzystaja (wysylaja dzieci na wakacje, splacaja pozyczki, odczuwaja poprawe i sa zadowoleni) oraz tych ktorzy na lewo i prawo pluja jadem na ten program ale po cichutku chetnie przygarniaja :) Do ktorej opcji sie zaliczasz? Bo chyba bierzesz.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

3,407

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

lemiel napisał/a:

500+?
Wydają ludzie więcej, spłacają pożyczki w Providencie albo ich nie biorą.
Proste. I odczuwalne.

Zapewne również odczuwalne dla ewentualnych "opiekunów" takich Providentów.

Tak samo typuję, że grono wojskowych emerytów, prowadzących różne "agencje ochrony mienia wojskowego" (w których dziadki po 60-70 lat "pilnują" jednostek wojskowych i przytulają z tego tytułu pieniądze podatników, a ich wartość ochronna, jaka jest, każdy widzi) może czuć się zagrożone zapowiedzią przywrócenia w armii służby wartowniczej. Co skądinąd jest jedynie słuszne i oby nastąpiło (jak najszybciej).

KMK
? HEX$(6670358)

3,408

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Mikey - biorę, bo mam dwójkę dzieci z orzeczeniem :) ALE - uwierz mi, wali mnie to bo wolałbym otrzymać godziwą zapłatę za pracę niż korzystać z jałmużny oferowanej przez pis.

Mogę niby zmienić bez problemu pracodawcę, owszem - tylko każda taka zmiana to taka mała rewolucja i odnoszę wrażenie że jestem na to za stary ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3,409

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

aaaa, jest piątek, byłem w sklepie więc się szerzej wypowiem:

No i Korwin na króla, nie będzie VAT'u, będzie dziesięcina!!11 ;) Co wy na to? - chłopy ze wsi kiedyś utyskiwali, że to DUUŻŻOO :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3,410

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

drac030 napisał/a:
lemiel napisał/a:

500+?
Wydają ludzie więcej, spłacają pożyczki w Providencie albo ich nie biorą.
Proste. I odczuwalne.

Zapewne również odczuwalne dla ewentualnych "opiekunów" takich Providentów.

Tak samo typuję, że grono wojskowych emerytów, prowadzących różne "agencje ochrony mienia wojskowego" (w których dziadki po 60-70 lat "pilnują" jednostek wojskowych i przytulają z tego tytułu pieniądze podatników, a ich wartość ochronna, jaka jest, każdy widzi) może czuć się zagrożone zapowiedzią przywrócenia w armii służby wartowniczej. Co skądinąd jest jedynie słuszne i oby nastąpiło (jak najszybciej).

Skądinąd nie jest to słuszne. Żołnież na służbie wartowniczej nie ćwiczy, a tym ma właśnie zajmować się żołnierz w trakcie pokoju. Dodatkowo, taki żołnierz nie ma prawa opuścić jednostki, w związku z czym jak 'złodziej' ucieknie za płot, to taki wartownik nic już nie zrobi.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3,411

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A myślisz że ochrona będzie gonić?

3,412

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Skąd mam wiedzieć? Będzie przynajmniej mógł. Zawsze mniejsza szansa że stanie się takie coś jak w Elblągu, gdize z bramy do jednostki dwóch pijaczków ukradło dekorację w formie miniaturowego czołgu, a stojący na warcie żołnierze nie mogli nic zrobić - bo nie mieli prawa wyjść za bramę.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3,413

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tak to jest, jak za dużo jest przepisów/dziwnych ustaleń/regulacji i biurokracji.

Ostatnio edytowany przez macgyver (2017-04-24 13:42:07)

3,414

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jeśli warta nie ma prawa wyjść za teren jednostki, to znaczy, że istnieje wadliwy przepis, który tego zabrania. Wystarczy go zlikwidować, partia rządząca ma większość w Sejmie, więc to nie problem, byleby zechciała.

W 1990 roku, sam pamiętam, jak warta goniła gościa po ulicy (bo im zwiał, kiedy chcieli go zahaltować) i mało do strzelaniny nie doszło, ale delinkwent zwątpił i na trzask zamka połączony z hasłem "Stój, bo będę strzelał" włączył hamowanie. Czyli się da, a trudności formalne są do pokonania.

Z drugiej strony kilku sprawnych wartowników z bronią maszynową na pewno ma większy potencjał ochronny niż siedzący na bramie dziadek 60+ uzbrojony w czapkę z napisem "Ochrona". I w ogóle to kpiny, że armia, która chyba jest po to, żeby nas chronić, nie umie ochronić własnego terenu.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2017-04-24 18:15:58)

KMK
? HEX$(6670358)

3,415

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

W sumie, to ja wychodziłem, nie sam, na patrol poza bramę z pełnym magazynkiem. Ale ewentualnych szczegółów odnośnie możliwości pościgu nie pamiętam.

Ostatnio edytowany przez lemiel (2017-04-24 16:11:53)

3,416

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

drac030 napisał/a:

I w ogóle to kpiny, że armia, która chyba jest po to, żeby nas chronić, nie umie ochronić własnego terenu.

Umie, tylko chodzi o to, co zwykle: o kasę. Trzeba dać kolesiom zarobić. Ktoś przecież jest właścicielem takiej firmy ochroniarskiej i bierze kasę za ową "ochronę". A że kasa publiczna...

3,417

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Bluki napisał/a:

Ktoś przecież jest właścicielem takiej firmy ochroniarskiej

Głównie byli funkcjonariusze ZSZG, ŻW, SKW, WSI itp. Wszystko w rodzinie.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

3,418

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@syscal
"ps. oczywiscie pomijam fakt że jego postulaty i głoszone od lat mądrości przy zderzeniu z rzeczywistoscią i obdarte z romantycznej otoczki po prostu są mocno głupie"

Naprawde glupie ?  HMMM  bardzo za to rozstropnym i madrym jest traktowanie Politykow jako funfli  z ktorymi sie przyjaznimy , i glosowanie na tych ktorzy was obrazaja,oklamuja i okradaja  z mylnym przekonaniem  bitej zony ze to ostatni raz.

Korwin wieszczyl juz 15 lat temu upadek ZUS i to wlasnie nastepuje. Jak moge sie zapytac ( i to nie zlosliwie) jakie macie plany emerytalne ?  Zamierzacie  umrzec w wieku 50 lat ? Czy  cieszy was lewackia emerytura spoleczna ( czy sie stoi czy sie lezy 500 zlotych sie nalezy) od 97 roku zycia ?

Polska od 25 lat lezy i kwiczy i stacza sie w postepie geometrycznym  wbrew butnym zapowiedziom   Ryzego klamcy .
Kazdy  zdrowo myslacy zada sobie pytanie  skoro z PL wygoniono 2 miliony ludzi w wieku  produkcyjnym to przepraszm kto ma placic podatki ?

Przyczyna-Skutek  niestety coraz mniej ludzi na swiecie jest w stanie  myslec w takich kategoriach

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2017-05-14 23:41:35)

3,419

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jeszczena dobranoc  takia uwaga zauwazyliscie ze po 500+ nagle mocno ceny podskoczyly w sklepach - pewnie myslicie ze to wina PIS :-) a prawda jest zupelnie prozaiczna . Korpo w wiekszosc niemiecko francuskie zauwazyly ze macie wiecej o 500 miesiecznie wiec wyszly ze slusznego zalozenia ze mozna podniesc ceny w sklepach bo i tak kupicie.500+ byl odczuwalny przez pierwsze 4 miesiace teraz wzrost cen zrownowazyl te 500+. Dla ciekawych powiem ze w UK wiele produktow jest tansze od tych w PL Pozdrawiam

3,420

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jesli ktos ma FB mysle ze warto zobaczyc i samemu sobie wyciagnac wnioski ( w akcji miller )
https://www.facebook.com/KlubPoselskiKu … 833008538/

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2017-05-15 15:29:22)

3,421

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 napisał/a:

Dla ciekawych powiem ze w UK wiele produktow jest tansze od tych w PL

To ja się tak zastanawiam, co taki patriota jak Ty robi w UK, podczas gdy Polska już "wstała z kolan" i przestała być "w ruinie".

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

3,422

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Montezuma myśl dalej :-)  napewno ci to nie zaszkodzi a pomoc i owszem :-)

Jak tam emeryturka jakies plany czy zmaierzasz  wykitac sie w wieku 50 lat ? Jak tam pensyjka / ile wyciagasz Hłehełehełe pochwalisz sie- dasz powód do śmiechu :-) ?

A odpowiadając tobie taki i patriota jak ja ma dosyćvmatolow mieszkajacych w PL   dlatego  wyjechałem bo uważam że zasługujecie na  to co macie - pogarde biede i dziadostwo oraz przede wszytkim niewolnictwo - ubodlo - to przypomnij nam gdzie za ile pracujesz -  dalej sie posmiejemy.

i na spokojnie przyczyna skutek  wiesz pisze o tym ze jak bedziesz testowal jezykiem czy jest prad w gniazdku  PRZYCZYNA to cie jebnie prad SKUTEK  :-)

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2017-05-15 22:17:52)

3,423

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Patrz.... wyjechałeś a chamem pozostałeś.

Miło, że zabrałeś to ze sobą, tylko nie nie opowiadaj, tam gdzie jesteś, że pochodzisz z Polski, będzie nam przyjemniej.
I nie wracaj już.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2017-05-15 22:43:22)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

3,424

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Pecus - dziekuje :-) z twoich ust to komplement !!!! NAPRAWDE !!!! :-) hłehlehłe

Hahahahaha  jak to smieja sie ci co jedza hamburgery   tacy jak ty to co jeszcze po angieslku sie nie  nauczycli sie mowic a juz po polsku zapomnielli - Hahahah ja jestem dumny ze swojego pochodzenia :-) i JAKOS ZAWSZE dobrze na tym wychodze

I nie wracaj już." jakies inne błyskotliwe myśli ?  ( to coś co napisałem to  Ironiczny Aforyzm- na dole slowniczek aby nie bylo ze kogos obrazam hłehelehłe)

Nie boj sie nie znam nikogo z tego chamstwa co wyemigrowalo kto by chcial wrocic i pozostałej łyntelygencji glosjacej n PŁO , Nowoczesna czy kłod zabierac ich miejsca pracy za 2000 brutto :-)hłehłehłe  czy jak jesteś wybrańcem pracujacym dla korporacji w Warszawei 4 tys i BURITO ( PISOWNIA ZMIERZONA ) ŁAHAHAHAHAHAHHa
Nikt nie zamierza wam zabierac praw do pracy do 97 roku zycia za emeryture  socjalna hłehełehłe
Nikt z nas nie zamierza  zabraniać wam pracowac po 14 h dziennie ( a zaloguje sie vpnem aby pokazac szefofi ze taki jestem pracowity)
Nikt nie zamierza zbierac prawa do żebrania na kolanach o mozliwosc wyciecia swojego drzewa na swojej dzialce hłęhłehłe  i placenia za to jeszcze użedasowi hłehłehłe

Chamstwo i prostactwo ma sie dobrze zarowno w UK, USA I KANADZIE.

Jak zdecydujemy sie wrócić to nie bój sie tez nie zabierzemy łyntelygencji ( co drugie slowo co mowi to ŁYYYYYYYY) ich pracy za 1500 zlotych i ich 14 godzin codziennej pracy :-)




Aforyzm (łac. aphorismus, gr. aphorismós) – złota myśl, sentencja, maksyma, gnoma, apoftegmat; zwięzła, lapidarna, przeważnie jednozdaniowa wypowiedź, wyrażająca ogólną prawdę filozoficzną lub moralną, w sposób zaskakujący i błyskotliwy.

Ironia (grec. εἰρωνεία eironeía, dosłownie „przestawienie, pozorowanie“) – sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego, np. w zdaniu Jaka piękna pogoda wypowiedzianym w trakcie ulewy.

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2017-05-16 00:24:42)

3,425

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Widze kosa0, że mocno sie nakreciłeś i sam siebie przekonujesz o słuszności swojej decyzji o emigracji.

Ostatnio edytowany przez micromax (2017-05-16 09:56:49)

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....