2,501

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Mojej córce na badaniach w poradni wyszło, że w niektórych aspektach jest na poziomie ośmiolatków :) i pani pedagog rozkładała ręce, że nie widzi powodów aby odroczyć, to wpadłem na pomysł, żeby uczepić się częstych absencji w przedszkolu z powodu chorób.

A córka i tak ze wszystkiego najbardziej lubi bawić się lalkami, oglądać bajki itp., bo w jej wieku to czas na zabawę, a nie na naukę i rygor szkolny.

Gratuluję Pecus, że synowi się udało i odnalazł się w szkole. Pewnie wielu takich jak on, ale nie brakuje też porażek i tak jak pisał thePink są dzieci, które nie dają rady. Męczą się dzieci, męczą się nauczyciele, a każde wyjście z takiej sytuacji może się skończyć dla dziecka traumą i awersją do szkoły.

Ostatnio edytowany przez ravenax28 (2016-01-01 15:03:07)

2,502

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ale taka trauma i awersja może pojawić się i u 7mio i u 8mio latków.
Jakąś granicę trzeba przyjąć i ewentualnie stosować wyjątki.
Może to też kwestia nieprzygotowania szkoły, ale na szczęście większość szkół jest dobrze przygotowana, w tym, ta, do której moje dziecko uczęszcza (w jego klasie jest tylko jeden 8mio latek.) Ja często dostaję od niego burę, że za wcześnie go odbieram (bo na świetlicy mają fajne zajęcia).

Ale nie można zmieniać reguł bez pomysłu na to, jak to ma teraz działać. Bo jedynym pomysłem jest "nie dla 6cio latków w szkołach" a reszta.... jakoś to będzie, to nie nasz problem, my sprawę załatwiliśmy.
Mi to przypomina podejście jednego z moich (byłych :) ) dyrektorów. "Pismo wysłane = problem rozwiązany.".

Ostatnio edytowany przez Pecus (2016-01-01 15:19:19)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

2,503

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"Bo jedynym pomysłem jest "nie dla 6cio latków w szkołach" a reszta.... jakoś to będzie,(...)".
Jedynym pomysłem jest chwilowe przerzucenie kosztów edukacji na gminy i zaoszczędzenie kasy w centrali. A cała reszta (czyli to o czym piszecie) to właśnie: "jakoś to będzie" ;-)

2,504

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

marekp napisał/a:

"Bo jedynym pomysłem jest "nie dla 6cio latków w szkołach" a reszta.... jakoś to będzie,(...)

Niestety to działa w dwie strony.

I też tak było za PO-PSL - wsadźmy sześciolatki do szkół..... i jakoś to będzie.

Pospolite ruszenie rodziców (z moją osobą włącznie), którzy rzucili się odraczać swoje pociechy pokazało, że naród nie zgadza się na pomysły rządzących w dziedzinie edukacji.

Przygotowanie szkół do opieki nad sześciolatkami pozostawia wiele do życzenia.
Miało być pięknie - osobne klasy, nauczyciel wspomagający, dywaniki, zabawki, a wyszło po polsku, zupełnie jak przy budowie autostrad (pamiętacie Chińczyków?)

W szkole na osiedlu zachęcano rodziców, żeby zapisali sześciolatki do pierwszej klasy.
Pokazywano salę, dywaniki, zabawki itp.
Kilkunasta rodziców zapisało dzieci. Niestety, dzieci było za mało, by utworzyć osobną klasę.

W efekcie 'wymieszano' dzieci sześcioletnie i siedmioletnie.
I zamiast dywaników były ławki, stołki, tablica, kreda i przymus siedzenia 45min w jednym miejscu.
A po zajęciach świetlica - gdzie takie małe dziecko nie było w stanie sobie poradzić.
Rodzice byli wściekli.

Sytuacja zupełnie jak w dowcipie o amigowcu, który wolał iść do piekła.

Tak to wygląda z mojego punktu widzenia.

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

2,505

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

ravenax28 napisał/a:

Znowu kilka razy się wysłało. Nie mam pojęcia co to powoduje...

A ja wiem. Wzór jest prosty: liczba wysłanych postów = ilość kliknięć w przycisk "Wyślij"

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2,506

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Bardzo ciekawy artykuł o prywatyzacji banków:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polski- … 69454.html

Jest tu jakiś ekspert który mógłby się do tego odnieść?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

2,507

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

thePink napisał/a:

Miało być pięknie - osobne klasy, nauczyciel wspomagający, dywaniki, zabawki, a wyszło po polsku,

No i właśnie o tym piszę. Ktoś to jakośtam (może i nie najlepiej ale jednak) przemyślał, zaplanował, przygotował programy i zrealizował ten niemały projekt.
Zapewne są przypadki gorsze, ale w szkole mojego dziecka, wszystko to, o czym piszesz było i jest, włącznie ze wydzielonymi świetlicami dla 1 i 2 klas. A zapewniam Cie, że nie jest to jakaś wybitna szkoła, ot zwykła osiedlowa podstawówka z oddziałami przedszkolnymi, jakich wiele.

A teraz pstryk, przełączamy pstryczek i robimy tak jak było wcześniej.... czyli jak? bo tego nikt nie powiedział, czy wracamy do starych programów (co w takim razie z podręcznikami?), czy może idziemy nowymi i uczymy 7mio latki metodami przygotowanymi dla 6cio latków?
A to tylko jeden z wielu problemów, które pozostawiono samym sobie na zasadzie jakoś to będzie.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

2,508

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Cyprian: Tam jest gotowa teza - nie ma z czym dyskutować. Równie dobrze można by napisać, że mogłeś pięć lat temu zainwestować w odpowiednie akcje i teraz byś był bogaty a skoro nie jesteś to na podstawie historii operacji wykażę Ci twoje wszystkie błędy i udowodnię, że robiłeś to celowo bo złym człowiekiem jesteś.
Chciałbym zobaczyć tego Pana Janusza Szewczaka jak robi choć _jedną_ prywatyzację _czegokolwiek_ i rozliczyć go z tego po 20 latach...
@Pecus: Powtarzam Wam, że tu nie chodzi o edukację, dzieci i inne takie tylko o kasę. Sprawdźcie jak są finansowane przedszkola a jak podstawówki :-)

2,509

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

marekp napisał/a:

Chciałbym zobaczyć tego Pana Janusza Szewczaka jak robi choć _jedną_ prywatyzację _czegokolwiek_ i rozliczyć go z tego po 20 latach...

Do tego trzeba dodać, że teraz jesteśmy o 20 lat doświadczeń gospodarczych bogatsi. Wtedy to były pionierskie czasy ... wszyscy się mniej lub bardziej starali odnaleźć w ówczesnych warunkach.

2,510

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

ravenax28 napisał/a:

Prezydent Bronisław Komorowski od zaprzysiężenia podpisał niemal 840 ustaw, zawetował cztery

Neutralne info: Lech Kaczyński 18 wet na 840 ustaw w kadencji ... nawet ładnie się "zazębiaja" liczby https://www.prezydent.pl/gfx/prezydent/ … zynski.pdf


A przy okazji to jest super ciekawe: http://www.prezydent.pl/download/gfx/pr … dialna.pdf

Lech Kaczyński napisał/a:

Należy podkreślić, że rozwiązaniem typowym dla państw niedemokratycznych jest włączanie publicznych nadawców medialnych w system organów nadzorowanych przez administrację rządową. W Rzeczypospolitej Polskiej w XXI wieku – tak być nie powinno......Należy podzielić pogląd, zgodnie z którym istnieje potrzeba dbałości o interes finansowy Skarbu Państwa. Jednak zaspokajanie takiej potrzeby nie powinno polegać na przyznaniu przedstawicielowi władzy wykonawczej prawa samodzielnego odwoływania członków zarządów spółek mediów publicznych w określonych przypadkach, skoro takie odwołanie mogłoby nastąpić pomimo sprzeciwu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji – organu konstytucyjnego stojącego na straży wolności słowa i niezależności mediów...Oznacza to, iż centralny organ administracji rządowej, po przejęciu dotychczasowych kompetencji Krajowej Rady, zwłaszcza w zakresie koncesjonowania i możliwości nakładania kar pieniężnych, uzyska wpływ na działalność wszystkich nadawców, w tym prywatnych. Tak więc kontrola wszelkich mediów zostaje w szerokim zakresie przekazana w sferę kompetencji organu administracji rządowej....Regułą powinien być dostęp do kierowniczych stanowisk w jednostkach publicznej radiofonii i telewizji w drodze konkursu przeprowadzanego na podstawie jasnych określonych w ustawie kryteriów. Takie rozwiązanie odpowiada nie tylko wymogom sprawiedliwości, wykluczając arbitralność rozstrzygnięć, ale ponadto służy realizacji dobra wspólnego, umożliwiając nabór najlepszych kandydatów na poszczególne stanowiska w mediach publicznych. Ustawa o radiofonii i telewizji powinna zawierać właściwe upoważnienie dla Krajowej Rady, która mając na względzie jawność i przejrzystość procedury, powinna określić w rozporządzeniu tryb przeprowadzania konkursu, w tym sposób i treść ogłoszenia o przeprowadzeniu konkursu, zawartość ogłoszenia, termin składania zgłoszeń, etapy konkursu oraz szczegółowe zasady oceniania kandydatów.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2016-01-01 20:29:06)

2,511

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Bartek, po raz enty napisze: nie oczekujmy od naszych prezydentów niezależności od partii, z których się wywodzą. Przecież uparcie o tym nawijam, o naszych polskich realiach. Formalnie występują z partii, ale i tak są lojalni partyjnie. Mi to odpowiada, jeśli mój prezydent współpracuje z moją partią (mój, w sensie, że na niego głosowałem) i tego oczekuję od Dudy.

2,512

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ja tylko podałem liczby .... nawet zaznaczyłem "Neutralne info" ... coby było wiadomo ... ale skoro podnosisz temat to 4 wobec 18 to nie jest jakiś szalony wynik ... 0,5% wobec 2% ... z czego za rządów PiS tylko raz a reszta za PO. I nie musisz mi po raz kolejny powtarzać ... znam twój pogląd.

2,513

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Co do tekstu uzasadnienia weta... sił i cierpliwości brak, żeby przeczytać projekt tej ustawy o zmianie ustawy :) a w sumie to ciekawe co wtedy knuło PO.

2,514

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Podpowiem Ci:

Lech Kaczyński napisał/a:

Ustawa z dnia 25 kwietnia 2008 r., wskutek uwzględnienia przez Sejm poprawki Senatu, upoważnia ministra właściwego do spraw Skarbu Państwa do odwoływania członków zarządów spółek jednostek publicznej radiofonii i telewizji. W ten sposób ustawodawca niweczy cenne osiągnięcie transformacji ustrojowej, jakim było uniezależnienie mediów publicznych od władzy wykonawczej.

Coś już powinno świtać ...

2,515

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

PiS jednym słowem zaczerpnął pomysł od największych obrońców demokracji w PL.

2,516

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jasne ... i teraz gorączką krwotoczną (Ebola) leczą dżumę ... brawo ...
Tak wygląda kontynuacja i szacunek do spuścizny Lecha Kaczyńskiego ?

2,517

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tak serio, to niejeden pisowiec by mial klopot ze skomentowaniem  tego...

2,518

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Cyprian napisał/a:

Bardzo ciekawy artykuł o prywatyzacji banków:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polski- … 69454.html

Jest tu jakiś ekspert który mógłby się do tego odnieść?

Takie rzeczy tylko w Polsce :( 
Wymienione osoby pewnie nigdy nie zostana ukarane, a zeby bylo jeszcze smutniej, okresla sie je dzisiaj mianem ekspertow.

2,519

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Aż się ciśnie: Gdzie jest PiS gdy tak jawnie dokonuje się gwałtu na demokracji ? Gdzie manifestuje w obronie wolności ?

2,520

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

To tylko 4 lata. Jeśli nie nastąpi "lepsze" ludzie ich pogonią i wygra Petrusconi.

2,521

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

ravenax28 napisał/a:

ludzie ich pogonią i wygra Petrusconi

To by było ostateczne potwierdzenie debilizmu elektoratu i co za tym idzie klęski demokracji jako systemu.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

2,522

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Kto powinien wygrać kolejne wybory?

2,523

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Vasco: Polscy uchodźcy w GB i USA powinni powołać "Rząd na uchodźstwie" i następnie narzucić go siłą Polsce.
W końcu to oni, Korwin i Max Kolonko najlepiej wiedzą jak powinna wyglądać RP  :-P

2,524

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Vasco/Tristesse napisał/a:

Kto powinien wygrać kolejne wybory?

'powinien wygrac'? Ja rozumiem ze obracasz sie w srodowisku sedziow pilkarskich i tam takie pytania sa na miejscu :) ale ogolnie to to pytanie slabe jest :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,525

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

U fryzjera rozmawia się o wszystkim :) :)