1

Temat: Przesyłka od Czuby

Jakimi instytucjami otrzymaliście przesyłki od Czuby wysłane od około początku grudnia? Czuba dotychczas używał ichniejszego wynalazku o nazwie Collisimo i te przesyłki w Polsce były "przechwytywane" i dostarczane przez kurierów DPD. W grudniu wysłał do mnie paczkę przez Secur Export i dotychczas nie dotarła. Więc muszę zacząć śledztwo, stąd pytanie z jakich instytucji do Was przyszły ostatnie przesyłki Czuby. Czy był to listonosz, czy kurier i jaki i czy ktoś pamięta czy była nalepka Secur Export czy Collissimo?
Dodatkowo, pytanie do tych co trochę rzeczy "importują" :) jeśli się zdarzyły przypadki zaginięcia paczek, to jak je rozwiązywaliście? Bo ja tym razem nie odpuszczę, już mi raz wsiąkło CT63, tym razem nie podaruję i sprawa leci do sądu, ale jak to inaczej rozwiązujecie to chętnie skorzystam z rad gdzie uderzać i jak :)
Dzięki.

Ostatnio edytowany przez jury (2011-02-11 13:56:03)

2

Odp: Przesyłka od Czuby

Jak to ci wsiąkło ct63???
Przesyłka nie była ubezpieczona??

Co Tobie tym razem "zjadło" ?

p.s.
czy ktoś wie czy Czuba będzie robił jeszcze ct6x ?

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-02-11 14:02:11)

3

Odp: Przesyłka od Czuby

Nie, do 2005 roku Czuba nie ubezpieczał przesyłek, dopiero po tej "akcji" zaczął ubezpieczać. A teraz było CT63 i CTPCI :( dlatego nie podaruję i będę walczył choćby sądowo!

Ostatnio edytowany przez jury (2011-02-11 14:07:19)

4

Odp: Przesyłka od Czuby

Fakt z 500 orjo nie leży na ulicy niemówiąc o tym jakim unikatem jest ct6x z ctpci!

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-02-11 14:10:19)

5

Odp: Przesyłka od Czuby

AS... napisał/a:

p.s.
czy ktoś wie czy Czuba będzie robił jeszcze ct6x ?

Pojawiają się na ebayu.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

Odp: Przesyłka od Czuby

Secur Export to tylko naklejka za 3 eur sprzedawana na poczcie , na naklejce figuruje numer ( mozez sprawdzic na internecie czy paczka zostala wyslana i czy doszla do danego kraju ) ale !!! wiadomosc ze zostala wyslana zawsze znajdziesz na internecie , a ta druga tylku w kilku przypadkach ( bo tylko kilka panstw potwierdza ze paczka dotarla ) Anglia , Niemcy , Hiszpania ( ale Polska nie ) Czuba moze zadzwonic do service ktory poszukuje zaginione paczki , otwieraja ankiete i szukaja paczki sprawa trwa 10-14 dni , jezeli odpowiedz bedzie negatywna Czubie zwracaja 3 eur za sticker " Secur Export " i 1 eur za kazde 100 g ( wiec jezeli paczka wazyla 1 Kg / zwrot 13 eur )
p.s
wysylalem przez ten service sporo paczek zawsze bylo Ok , nawet do krajow jak Israel , Tajlandia ...
dwa razy paczki wrocily ( wysylane do Niemiec ) , raz wysylalem do Grzynia w formie Colissimo i
tez wrocila , powrot trwa sporo czasu nawet 2-3 miesiace

voila !!!

Ostatnio edytowany przez Bitman'Resurrection (2011-02-11 18:04:59)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

7

Odp: Przesyłka od Czuby

AS, lepiej pisz do Czuby pytanie czy nie będzie robił kolejnej serii, bo jeśli ludzie będą pisać to Czuba zobaczy że jest popyt i może się skusi na kolejną serię :) A u niego to BARDZO możliwe, bo on już z trylion razy zapowiadał że nie będzie robił, więc jest niesłowny i nie dotrzymuje obietnic :D

Ostatnio edytowany przez jury (2011-02-11 18:16:35)

8

Odp: Przesyłka od Czuby

R. Czuba to niech lepiej niczego nie dorabia tylko łata firmware do CTPCI..

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

9

Odp: Przesyłka od Czuby

bitman napisał/a:

Secur Export to tylko naklejka za 3 eur sprzedawana na poczcie , na naklejce figuruje numer ( mozez sprawdzic na internecie czy paczka zostala wyslana i czy doszla do danego kraju )

OK, sprawdziłem ten numer i po przetłumaczeniu ( przez mtranslator ) na nasz to co było tam napisane:

Data sprzedaży nie dostępne po upływie 2 miesięcy od daty złożenia wniosku.

bitman napisał/a:

Czuba moze zadzwonic do service ktory poszukuje zaginione paczki , otwieraja ankiete i szukaja paczki sprawa trwa 10-14 dni , jezeli odpowiedz bedzie negatywna Czubie zwracaja 3 eur za sticker " Secur Export " i 1 eur za kazde 100 g ( wiec jezeli paczka wazyla 1 Kg / zwrot 13 eur )
...
raz wysylalem do Grzynia w formie Colissimo i tez wrocila , powrot trwa sporo czasu nawet 2-3 miesiace

Czuba chyba już tam właśnie dzwonił, bo z miesiąc temu pisał mi że gdzieś otworzyli mu jak to nazwał "investigation" :) i sprawa może potrwać właśnie ze 2 miesiące na wyjaśnienie. Ku..., fajnie, wcięło mi kolejne CT, tym razem 2 sztuki :(

Wielkie dzięki za info.

Ostatnio edytowany przez jury (2011-02-11 18:15:05)

10

Odp: Przesyłka od Czuby

jury napisał/a:

AS, lepiej pisz do Czuby pytanie czy nie będzie robił kolejnej serii, bo jeśli ludzie będą pisać to Czuba zobaczy że jest popyt i może się skusi na kolejną serię :) A u niego to BARDZO możliwe, bo on już z trylion razy zapowiadał że nie będzie robił, jest niesłowny i nie dotrzymuje obietnic :D


Już Kroll się tym zajmuje :P
Jeszcze nie odpaliłem /nie skonfigurowałem centurbo 2b a już myślę skąd tu wykombinować ct6x...

Współczuję Jury, ale mam nadzieję że ct się znajdzie!

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-02-11 18:20:00)

11

Odp: Przesyłka od Czuby

Witaj,

ja dostałem paczkę ok. połowy grudnia z zawartością (CT63+CTCPI+MB Falcona). Szok, bo leżała sobie na wycieraczce na klatce w bloku pod mieszkaniem! Żadnego potwierdzenia, nic!
Może w Twoim przypadku ktoś taką paczuszkę po prostu z racji sezonu świątecznego z wycieraczki podpier....?

Niestety nie pamiętam jakie firmy po stronie polskiej i francuskiej stały za "serwisem" ale miałem po 4 dniach od info od Czuby, że wysłał.

Przy okazji - skąd ściągnąłeś i ile zajmuje Tobie wersja DukeN3D? Ja mam port od Miro, ale pliki gry zajmują ok 100 MB (nie chcę tego wszystkiego zgrywać na HD Falcona - może masz jakąś mniejszą wersję)?

Pzdr i łączę się w bólu z powodu straty.

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

12

Odp: Przesyłka od Czuby

bart napisał/a:

ja dostałem paczkę ok. połowy grudnia z zawartością (CT63+CTCPI+MB Falcona). Szok, bo leżała sobie na wycieraczce na klatce w bloku pod mieszkaniem! Żadnego potwierdzenia, nic!
Może w Twoim przypadku ktoś taką paczuszkę po prostu z racji sezonu świątecznego z wycieraczki podpier....?

O żesz, to nieźle, masz szczęście :) A skoro u mnie dostawca też był taki mądry i tak to zostawił, to jako że ja nic nie podpisywałem to myślę że sprawa wygrana, już wstępnie rozmawiałem z prawnikiem. Ja się tym razem nie poddam!

bart napisał/a:

Przy okazji - skąd ściągnąłeś i ile zajmuje Tobie wersja DukeN3D? Ja mam port od Miro, ale pliki gry zajmują ok 100 MB (nie chcę tego wszystkiego zgrywać na HD Falcona - może masz jakąś mniejszą wersję)?

Nie pamiętam skąd ściągałem pliki do Duke'a. Mam wersję Atomic i całość u mnie zajmuje 50MB.

13

Odp: Przesyłka od Czuby

Jakby co - mogę świadczyć! ;-)

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

14

Odp: Przesyłka od Czuby

Ja jak dostawalem CTPCI to bylo ok. wrzesnia zeszlego roku to wysylal mi przypomocy firmy Secur Export i nie mialem zadnego problemu przesylka doszla pod wskazany adres

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

15

Odp: Przesyłka od Czuby

skończy się to tak, że Czuba przestanie wysyłac paczki do Polandu, bo to coraz bardziej podejrzany/złodziejski kraj.

gep/lamers^dial

16

Odp: Przesyłka od Czuby

Oby nie, ale to fakt że pisał mi nie raz że jedyne problemy z przesyłkami które wysyła zdarzają mu się tylko w naszym cudownym państwie prawa. Chyba już pewniej wysyłać coś do najodleglejszych zakątków Afryki niż do polski.

Ostatnio edytowany przez jury (2011-02-12 13:45:32)

17

Odp: Przesyłka od Czuby

Znalazły się Twoje CT6x ??

18

Odp: Przesyłka od Czuby

Oj tam, wlasnie mi odbilo pake wyslana do Kanady z UK, i teraz ja od rana probuje znalezc bo podobno wrocila i jest spowrotem w UK w jakims zagadkowym miejscu gdzie wracaja wszystkie paczki .
Poczta to spisek miedzynarodowy, wszedzie dziala tak samo, im drozsze wyslane i bardziej zalezy tym pewniejsze ze zgubia.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

19

Odp: Przesyłka od Czuby

Same nie dotarły :) a z powodu ostatniej jatki jaką miałem, nic w tym temacie nie działałem jeszcze. Dopiero jutro zaczynam proces wyjaśniania z urzędem celnym i pocztą, ech, nie będzie nudno na pewno :)

20

Odp: Przesyłka od Czuby

Ciekawi mnie jak to się zakończy.
Mam nadzieję że przesyłka znajdzie się..


Najgorsze jest to że Czuba nie będzie robił kolejnej serii ct6x :(

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-03-08 16:00:15)

21

Odp: Przesyłka od Czuby

heheh... Poczta....

dialog z Poczty,dzis jak wysyłałem przesyłkę.

Pani z okienka: - Czy jak postawię stempel to coś stanie się z zawartością? Bo słychać dziwne dźwięki ze środka...

Ja: - Spokojnie może Pani przybijać stempelek.

Pani z okienka: - Prosze Pana, a co tam jest w środku? Tak z ciekawości pytam...

Ja: - A wysyłam monety znajomemu,ale spokojnie może Pani przybijać pieczęć, bo są dobrze zabezpieczone

Pani z okienka: - A to jakies cenne monety? Stare czy może te żółte dwuzłotówki?

Ja: - Stare monety powojenne.

Pani z okienka - Ekhmmm...Bo ja te dwuzłotowe zbieram. Tak z ciekawości tylko pytałam.

Ja: ????

No cóż... :)

gep/lamers^dial