Temat: VBXE - temat rdzeniowy - cd

Candle, Electron :


po zaladowaniu 1.24 po wgraniu czegokolwiek nastepuje uroczy zwis kompa.


stare PLASMA oraz NIGHT DRIVER chodza na 1.20, na 1.24 juz nie..



obecne core : vbxe 2 1.24 A 14nhz


jest jakis soft ktory testuje VBXE ???



cd. na 1.24 nic mi nie odpala.FALCON wywala sieczke, crysis tez, na 1.20 tego nei ma.
w srodku sdx, 1mb,stereo. ATARI OS - wszytsko uruchamiane przez siop2c z atr zainicjowanego mypicodosem

cd2. Robbo wogole mi nie dziala na zadnym core

Ostatnio edytowany przez lotharek (2010-12-16 20:34:29)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

2

Odp: VBXE - temat rdzeniowy - cd

pewnie trzeba poprawić kod tych programów, to jest to co zniechęca do pisania dla VBXE, bo nie znasz momentu kiedy będziesz musiał n-ty raz poprawić to co kiedyś napisałeś

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: VBXE - temat rdzeniowy - cd

U mnie CRISIS i FALCON i VXROBBO działa na 1.24R. Night Driver jak nigdy nie działał, to nie działa i teraz.

Zagadką natomiast pozostaje Quadrilion, który na moim kompie nie chce chodzić za Chiny Ludowe.

KMK
? HEX$(6670358)

4

Odp: VBXE - temat rdzeniowy - cd

Zaraz zrobię update u siebie i potestuję...

5

Odp: VBXE - temat rdzeniowy - cd

Właśnie jak to jest z vbxe, co na nim nie działa??

Czy vbxe można po prostu wyłączyć?

6

Odp: VBXE - temat rdzeniowy - cd

tebe napisał/a:

pewnie trzeba poprawić kod tych programów, to jest to co zniechęca do pisania dla VBXE, bo nie znasz momentu kiedy będziesz musiał n-ty raz poprawić to co kiedyś napisałeś

Tebe, a sprawdziłeś listę zmian ? Od wersji 1.20 (czyli od dawna) rdzenie są kompatybilne ze sobą poza bugfixami, więc o czym Ty mówisz ? Z Twoich programów Sprawdziłem Propera i Plasmę - działają na 1.24.

Lotharek: kiedyś to samo pisałeś o 1.22, prosiłem Cię o jakieś dodatkowe informacje na ten temat i umilkłeś.
Testy VBXE są w paczce: MTEST1,2 VFS  .... programy te testują RAM VBXE.

pomidor

7

Odp: VBXE - temat rdzeniowy - cd

ziew

kazda sztuka jest tez testowana nim opusci fabryke, wiec nie ma tak, ze ktos dostal cos niesprawne
w zepsulo sie po update kora tez nie wierze

za to wierze w ludzi... jak Albert Einstein...

przechodze na tumiwisizm

8

Odp: VBXE - temat rdzeniowy - cd

OK, potestowałem VBXE2 na rdzeniu 1.24 A i działa wszystko to, co na poprzednim.
Sprawdzone i działające:

- Falcon 480i Rybagsa
- demówka "1200XL"
- efektowny scroll Electrona z babeczką w tle :)
- slideshow dla VBXE
- gry ze wsparciem (JSW 2007, Mr Proper, Night Driver (działał na 1.22 i działa dalej!), Night Shade, Robbo VBXE
- sterownik dla SDX od Draco
- Eddy

To tyle, także nie znalazłem niczego co nie działałoby na 1.24 a działało na 1.22.

Przy okazji: ale zajebiście znów odpalić porządny komputer, ostatnio bawiłem się trochę zabawką konkurencji (C64), bo wpadło mi w ręce SD2IEC(dzięki Zaxxon!) i jednak u nas wszystko jest takie przyjemniejsze, szybsze i.... w ogóle :) Pomimo ich gier ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-12-16 23:55:06)

9

Odp: VBXE - temat rdzeniowy - cd

pragne poinformowac ze na nowym rdzeniu 1.24 A dzialaja wszystkie moje gry i programy ze wsparciem dla vbxe

Quadrilion tez dziala

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

10

Odp: VBXE - temat rdzeniowy - cd

Nie wątpię, po prostu u mnie jest coś walnięte. Badania trwają.

KMK
? HEX$(6670358)

11

Odp: VBXE - temat rdzeniowy - cd

Electron - masz racje - temat potraktowalem sobie lekko bo mialem urwanie glowy

zreszta moje uwagi sa wciaz aktualne.

Candle - ty mi tu nie ziewaj, tylko zarzuc cos kreatywnego np :

- przetestuj pamiec
- uruchom to lub tamto... napisz jaki wynik..

na koniec wymiec to lub to.

od 1,5 roku mam vbxe i od 1,5 roku sie pier....ole zeby vbxe dzialalo jak innym i nigdzie nie napisalem ze po updacie cora vbxe sie zj...lo


ps. jak ktoremus z moich klientow cos nie dziala, staram sie pomoc a nie ziewac w pysk.....

Ostatnio edytowany przez lotharek (2010-12-17 08:38:00)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

12

Odp: VBXE - temat rdzeniowy - cd

Co wiem na pewno - to to, że w najnowszej paczce (1.24) moje przykłady i plasma Tebego są jakieś stare, starsze niż w paczce poprzedniej nawet - nie chciało mi się sprawdzić w porę i tak wyszło.
Szybko postaram się to poprawić i Candle wrzuci poprawione examplesy na stronę.

Lotharek: poczekaj na ten update potem posprawdzasz i pogadamy.

Ostatnio edytowany przez electron (2010-12-17 09:06:45)

pomidor

13

Odp: VBXE - temat rdzeniowy - cd

i to sie nazywa support.....

Ostatnio edytowany przez lotharek (2010-12-17 15:12:34)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

14

Odp: VBXE - temat rdzeniowy - cd

Lotharek: nie dostalem zadnego maila - dostalem PW na forum, ale nic wiecej (na pw odpisalem)

przechodze na tumiwisizm

15

Odp: VBXE - temat rdzeniowy - cd

Electron - piszesz

"MTEST1.ASM
Program testuje pamięć VBXE - prawidłowy efekt uruchomienia to migająca "bez końca" zielona ramka. W razie błędów ramka będzie czerwona."\

u mnie miga caly ekran na zielono, mtest2 miga zielona ramka ale :

- ekran jest wypelniony znakami np:dolara, I (czarne)

w zalaczniku filmiki


http://www.mmj.pl/~lotharek/vbxe/Film0020.mp4

http://www.mmj.pl/~lotharek/vbxe/Film0023.mp4

http://www.mmj.pl/~lotharek/vbxe/Film0024.mp4

http://www.mmj.pl/~lotharek/vbxe/Film0025.mp4

Ostatnio edytowany przez lotharek (2010-12-17 17:26:45)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

16

Odp: VBXE - temat rdzeniowy - cd

po filmach to wszystko ok
no wiec co ci sie konkretnie p doli?

przechodze na tumiwisizm

17

Odp: VBXE - temat rdzeniowy - cd

np NUMEN na 1.24 i nic nie dziala z nowego softu

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

18

Odp: VBXE - temat rdzeniowy - cd

no ale wszystkim dziala a tobie nie?
ktora konkretnie wersje rdzenia masz wgrana?
A czy R?

rozumiem ze A, tak?

przechodze na tumiwisizm

19

Odp: VBXE - temat rdzeniowy - cd

aaaaa

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

20

Odp: VBXE - temat rdzeniowy - cd

aaaa...
dobrze, idac dalej
moze to przykre, bo polutowales kable do vbxe zamiast dac zlaczki, ale przelozybys ja w nie-loutari?
masz tam napchane troche i lepiej wyizolowac problem
polecam golasa

przechodze na tumiwisizm

21

Odp: VBXE - temat rdzeniowy - cd

a dlaczego nie moglbym tego zalutowac ?? ja nawet nie wiem jak lutola wyglada......

przekladam do golasa - puszcze up na 1.24 r i zobaczymy



EDiT : po przeladowaniu wszytskich bankow od nowa corami numen idzie, zwiechy dalej na sofcie dla vbxe
edit 2 : co mi da przerzucenie do innej atarki skoro na 1.20 chula, a na 1.24 nie ???

jakies zmiany "ISTOTNE" w corach ? inne obszary ramu ?

Ostatnio edytowany przez lotharek (2010-12-18 01:14:59)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

22

Odp: VBXE - temat rdzeniowy - cd

zadnych istotnych zmian...

a przerzucenie da tyle, ze wykluczymy czynniki poza vbxe

tylko upewnij sie ze wybrany golas jest sprawny (np testy faraona)

przechodze na tumiwisizm

23

Odp: VBXE - temat rdzeniowy - cd

Lotharek: prośba - odpal FC i zrób zdjęcie ekranu, ok ?

pomidor

24

Odp: VBXE - temat rdzeniowy - cd

słuze uprzejmie :

http://www.mmj.pl/~lotharek/vbxe/Zdj%eacie0330.jpg

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

25

Odp: VBXE - temat rdzeniowy - cd

Wygląda OK, tylko bootujesz 1.20a ... rozumiem że do prób z 1.24 ustawiasz bootbank na B1 ...

pomidor