1

Temat: Zasilacz do CA2001 i pytanie o dyskietki HD

Witam,

kupiłem stację CA2001 i mam problem z kabelkiem od zasilacza - jest przerwany przy samym zasilaczu i jak się ruszy to stacja się wyłącza. :(
Czy ktoś próbował to kiedyś rozbierać? Żadnych śrub tam nie ma chyba (może pod naklejką, ale nic nie wymacałem). Jak i czym to podważyć, żeby nie zniszczyć wizualnie? Model: P W916

A i przy okazji - nie mam do tego dyskietek i zastanawiam się, czy można użyć dyskietek HD, czy muszą być DD?

Pozdrawiam.

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

2

Odp: Zasilacz do CA2001 i pytanie o dyskietki HD

Z zasilaczem miałem to samo. Szczęśliwie dało się to naprawić - zwykłe zmęczenie materiału tuż przed wejściem do zasilacza.

Moje doświadczenie mówi, że dyski HD nie nadają się do CA2001 (pewnie innych modeli również). Chyba kiedyś tutaj lub na Atariki wspomniano o merytorycznej przyczynie takiego stanu rzeczy.

3

Odp: Zasilacz do CA2001 i pytanie o dyskietki HD

W SN-360 dyskietki HD śmigały aż miło :-) Niestety w żadnej innej nie dało się ich odczytać.

Ostatnio edytowany przez alex (2009-05-20 22:38:51)

4

Odp: Zasilacz do CA2001 i pytanie o dyskietki HD

krzyc <-- na allegro co parę dni znajdziesz dyskietki DD. Nawet teraz jest parę aukcji. Oprócz tej kategorii Nośniki, często pojawiają się w kategorii Komputery Inne->Atari lub ->Commodore.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

5

Odp: Zasilacz do CA2001 i pytanie o dyskietki HD

Rozebranie nieinwazyjne zasilacza do CA2001 jest niemożliwe. :) Tandeta - zamiast zaczepów jest to po prostu zgrzane albo sklejone. W środku transformator i dwa bezpieczniki. :) Teraz zamiast samej wymiany kabla czeka mnie znalezienie ładnej obudowy.

A wiecie może czym różni się CA2001 od LDW POWER 2000? W Atariki jest, że LDW jest szybsza... Różnica jest w ROMie, elektronice czy napędzie?

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

6

Odp: Zasilacz do CA2001 i pytanie o dyskietki HD

szybka i kolorem? :)
nie moglem sie powstrzymac ;)
z tych dwoch kalafiornia to chyba jednak lepszy wybor

przechodze na tumiwisizm

7

Odp: Zasilacz do CA2001 i pytanie o dyskietki HD

LDW SUPER 2000, a nie POWER :)
Do obydwu i tak warto zamontować Toms Turbo, albo Toms Multi Drive i wtedy raczej potencjalne różnice zmniejszają się do minimum, o ile w ogóle przy typowym wykorzystaniu można jakieś zauważyć.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

8

Odp: Zasilacz do CA2001 i pytanie o dyskietki HD

Dyskietki HD maja inne własności magnetyczne i w stacjach DD sygnał jest za mocny i "przebija" na sąsiednie ścieżki - tyle pamiętam z tamtych czasów.
Tak czy inaczej jeśli ktoś jest chętny na dyskietki HD, to mam ich mnóstwo i na dodatek się kurzą.

9

Odp: Zasilacz do CA2001 i pytanie o dyskietki HD

XF-551 bardzo dobrze sobie radzi z dyskietkami HD. Na pozostałych stacjach Atari oraz LDW i CA trzymanie danych to loteria :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: Zasilacz do CA2001 i pytanie o dyskietki HD

ta, a toms720? ztcp tez "radzi sobie" z hdkami (tj. tymi 1080p)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

11

Odp: Zasilacz do CA2001 i pytanie o dyskietki HD

mowny napisał/a:

LDW SUPER 2000, a nie POWER :)

Taa... jakoś LDW mi się kojarzy z programem LDW POWER i to stąd.

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

12

Odp: Zasilacz do CA2001 i pytanie o dyskietki HD

Nie każdy TOMS 720 radził sobie z HDkami. Podobnie XF-ki 551.