Temat: Ghost Link

Witam mam problem z komunikacją, czytałem różne posty na ten temat le za chiny nie mogę uruchomić połączenia .
Pierwsze pytanie to gdzie po stronie ST(E) zarządza się szybkością portów, proszę tylko nie piszcie "control panel" bo jeśli to pojęcie górnego paska to tam za boga nie mogę znaleźć żadnych opcji .Gdy uruchamiam STMASTER to mam jedynie opcje
1. PORT: Standard AUX
2.Speed: --
Poza tym mogę wybrać partycje no i potem install .

Nie mogę wejść w opcje Speed zawsze są te dwie kreski oraz tryb pracy portów do wyboru tylko ten jeden .

Proszę o jakieś wskazówki.


Pozdrawiam

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

2

Odp: Ghost Link

Aby mieć Control Panel w akcesoriach musisz uruchomić program cpanel.acc lub control.acc czy jakoś tak. Napisz na piv jak będziesz miał problem z instalacją :)

Było miło :) Do widzenia.

3

Odp: Ghost Link

Witaj artik odpaliłem i sciągnołem sobie ten control panel udało mi się go odpalić w opcjach wydaje mi się ze wszystko jest OK tryb pracy modemu ustawiony jest na 19200 bodów taki sam tryb ustawiłem w pcslave ale i tak nici z komunikacji, nadal nie wykrywa mi nic na moim ste .

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

4

Odp: Ghost Link

Select 8 bit, 1 stopbit, no parity, no flowcontrol
Zakładam że to ustawiłeś. Napisz coś o kablu i jakie porty łączysz (MODEM na ST i COM na PC). Jaki masz system na PC ?

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2009-05-01 19:15:35)

Było miło :) Do widzenia.

5

Odp: Ghost Link

Jak bawiłem się ghostlinkiem, to do połączenia Falcona z PC używałem prostego kabla z 3 liniami: RxD, TxD i masa (oczywiście RxD i TxD zkrosowane w stosunku do PC), natomiast na wtyczkach od strony obydwu komputerów zwarte były ze sobą sygnały CTS z RTS i DTR z DSR. W wypadku systemów na PC działało to zarówno z DOS-em 6.22 jaki i pod cmd w Windowsie XP (Pro).

6

Odp: Ghost Link

czyli kabla null-modem

przechodze na tumiwisizm

7

Odp: Ghost Link

Witam co do kabla no cóż używałem dwóch jako że aż tak technicznie nie jestem uzdolniony napiszę tak . Jeden z nich używam z Atari 8 bit ponieważ w tym Atari sio2pc mam wbudowane wewnątrz komputerka i używam do komunikacji właśnie kabelka null modem. Drugi kabelek jakim dysponuje to kabelek który kiedyś nabyłem wraz z softem do przenoszenia obrazów dysków z Amigą . W obu przypadkach totalna klęska . Co do ustawien portow dokładnie tak mam skonfigurowane porty jak pisałeś artic .

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

Odp: Ghost Link

Kiedyś miałem taki sam problem,  tutaj masz schemat kabla "nullmodem"  http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan … modem.html . Kup lub wykonaj sam. Ten kabel który używałeś z sio2pc to nie to, u niego wszystkie piny są ze sobą łączone "symetrycznie" tj 1 - 1 ,2 - 2 itd. Na schemacie widać że potrzebny jest przeplot i tak go wykonaj. Powodzenia , napewno się uda. :)   
http://radiozet.allegro.pl/search.php?s … mit=Szukaj

Ostatnio edytowany przez Ryszard Mauersberg (2009-05-02 07:29:12)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

9

Odp: Ghost Link

Tylko uwzględnij fakt jakie porty łączysz, gdyż kabel DB-9 z obu stron nie bardzo Ci się przyda. O ile się nie mylę w STE nie ma innych portów do komunikacji (nie licząc MSTE), niż w zwykłym ST. Wniosek: potrzebny kabel DB25(żeński)-DB9(żeński). Jak się mylę, to mnie poprawcie.

Tutaj jest opis

Ewentualnie:
http://www.allegro.pl/item623427552_prz … iazdo.html

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2009-05-02 08:58:30)

Było miło :) Do widzenia.

10

Odp: Ghost Link

Dziękuje za pomoc koledzy Rysio dzięki za schemat, jak tylko uda mi się dostać do lutownicy postaram sie to wykonać, szczerze mówiąc cicho też stawiałem na kabel konkretnie na połączenia ale pewny nie byłem .

Pozdrawiam Wszystkich.
Głowacki Adam

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

11

Odp: Ghost Link

artic co do tej przelotki na allegro to niestety są męskie DB25 wiec to odpada .

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

12

Odp: Ghost Link

Szanowni koledzy myślałem że zamknę już temat ale po analizie kabelka tego od Amigi wg schematu który podesłał mi Artic dochodzę do wniosku że jest to 100% kabelek nullmodem a komunikacji brak . Czy pomimo tego może jeszcze jakieś pomysły ?????

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

13

Odp: Ghost Link

Może masz COM-a wyłączonego w BIOS-ie ?
Jak Ci się chce możesz podesłać :)

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2009-05-02 17:07:30)

Było miło :) Do widzenia.

14

Odp: Ghost Link

Sprawdzałem Xcontrol i wszystko jest po włączane , a mój pierwszy sukces w grzebaniu w Atarce muszę się pochwalić w innym poście pisałem o tym że w jednym z kanałów nie miałem dźwięku no i faktycznie zimny lut wreszcie mam normalny dziwek w moim STE :))))

Co do tej transmisji to chyba odpuszczę sobie temat trza będzie zainwestować w satana i już .

Jeszcze raz dziękuje koledzy za pomoc .

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

15

Odp: Ghost Link

skoro miales zimny lut na jednym zlaczu, byc moze jest i na innym
rs232 zbyt czesto wykozystywany nie jet, ale coz - mozna sprawdzic

sproboj na pc odpalic program realterm (do pobrania na sourceforge) i zobaczyc czy jest jakakolwiek komunikacja z atari

przechodze na tumiwisizm

16

Odp: Ghost Link

Candle zainstalowałem ten programik ale nie mogę się w nim połapać konkretnie na co mam zwrócić uwagę jeśli chodzi o stan połączenia ?????
W prawym rogu mam status a tam podświetlone na zielono CTS DCD i DSR , dalej nie wiem co zrobić .

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

17

Odp: Ghost Link

odpalic program komunikacyjny na atari i sprobowac sie polaczyc
jak w tym czarnym kawalku okienka pojawia sie jakies znaczki, to znak, ze atarka sprawna
tylko pamietaj zebys mial port com na pc skonfigurowany jak trzeba (tj tak samo jak na atarce)

do tego masz zakladke port

Ostatnio edytowany przez Candle (2009-05-03 01:30:24)

przechodze na tumiwisizm

18

Odp: Ghost Link

Ok już sprawdziłem więc tak znaczki sie pokazywały całą noc właściwie do tej pory się pokazują, mruga na żółto RXD . Odpaliłem na PC PCSLAVE na ATARI STMASTER komputer PC którego używam do komunikacji z Atari ma sys W98 i dysk 4GB podałem mu partycję C i tak sobie myślę czy on całą noć szcytuje tą partycję ????, bo na ST cały czas jest czmiel, a zapomniałęm dodać że w Atari po install STmaster dodałem nowe urządzenie.
Może coś zle robię ????

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

19

Odp: Ghost Link

tu moja wiedza sie konczy, moze Artik pomoze? Rysiek? MacGyver?

przechodze na tumiwisizm

20

Odp: Ghost Link

Dzięki za dobre chęci Candle tak jak pisałem uśmiechnę się do Piguły jak tylko będę miał wolne środki o statana to rozwiąże moje problemy .

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

21

Odp: Ghost Link

Ostatnio odpaliłem ghost linka na falconie i działał idealnie bez jednego zająknięcia. na pc używałem konwertera usb-com i win xp. wszystko chodzi ok, niestety niemiłosiernie wolno. dlatego kupiłem 50 czystych cd i tak przerzucam dane. tanio i szybko :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

22

Odp: Ghost Link

No na Falconie nie ma z tym problemu natomiast w STE blokują mnie przynajmniej 2 sprawy w przerzucaniu softu (mowa o archiwach większych niż 720kb) .
1.Brak kontrolera HDD
2.Druga chyba najważniejsza FDD720kb a nie 1.44
Kiedyś miałem mega STE i tam faktycznie nie było problemu z kopiowaniem softu bo była stacja 1.44 :).

Pozd.

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

23

Odp: Ghost Link

A w czym przeszkadza stacja 720K? Ja przeniosłem tony softu za pomocą zwykłych dyskietek z marketu i stacji za 5 zeta z allegro.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

24

Odp: Ghost Link

Problem w tym że jeśli sformatuje dyskietkę na więcej niż 720kb na Atari to PC tego nie czyta, a archiwum ktore ma 800kb nie wejdzie na dyskietkę 720.

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

25

Odp: Ghost Link

jesli chodzi o przenoszenie obrazow dyskow to kiedys napisalem do tego program ktory dziala szybciej i pewniej niz ogolniedostepne, niestety dzialal tylko pod w98

przechodze na tumiwisizm