26

Odp: Simcity - zxEmulator ;-)

Nosty na VBXE powstały już użytki autorstwa Draco i są jak najbardziej pożyteczne, w sumie jeśli poświęcisz tyle samo czasu na poznanie VBXE co na wypisywaniu tutaj swoich dyrdymał to pewnie powstanie coś ciekawszego

do konwersji różnie się podchodzi i podchodziło, jedne będą wtórne inni twórcze, wszystko zależy od środków jakie dostaje się do dyspozycji, czasu i motywacji, sposób XXL-a na konwersję jest na pewno szybki, nie musi angażować grafika (tylko do ekranu tytułowego), co najwyżej muzyka

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

27

Odp: Simcity - zxEmulator ;-)

To co ja rozumiem przez konwersję to konwersja , to o czym Ty mowisz to bardziej quasi-emulacja. Po co mi na atari odpalać grę ze Spectrum - mam i Spectrum na takie okazje - na pewno będzie chodzić lepiej :) Przełożenie kodu z C-64 już bardziej - Atari ma swoje specyficzne możliwości i styl, gra powinna to wykorzystywać.

Uwierz jak tylko dostanę to cudeńko w ręce na pewno poświęcę mu sporo mojego wolnego czasu :) A na dyrdymały na AtariArea jest czas służbowy ;)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2009-04-24 19:04:16)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

28

Odp: Simcity - zxEmulator ;-)

Doceńmy, że ktoś coś robi w tym kierunku, już wiele osób stwierdziło, że można dużo lepiej zrobić na ATARI ciekawych gier i na tym się skończyło.