1

Temat: Synteza FM - wykład na PJWSTK

Jutro (środa) na warszawskiej uczelni PJWSTK będzie wykład (seminarium) prof. Joseph Timoney z National University of Ireland, Maynooth, o godzinie 17:00 chyba w sali 130 (dziś był wykład w sali 130).
Tematem będzie "Approaches to FM synthesis for sound creation'"

Od mego ucznia dostałem takie info:
"The talk will examine the technique of FM synthesis for the generation of sound in synthesizers. It was a very popular method in the 1980s, dominating the whole market place. It has lost some favour of late in relation to other methods but many aspects have been overlooked and, if fully explored, could lead to some exciting new implementations in synthesizers of the future."

Zapraszam:)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

2

Odp: Synteza FM - wykład na PJWSTK

Witaj!

wstęp wolny? Można wejść tak z ulicy?

pozdrawiam
Seban

3

Odp: Synteza FM - wykład na PJWSTK

Oczywiście - zapraszam!:)
Wpadnij pod salę 130 bo ja tam będę, jak ew. zmienią salę to będzie jakieś info.

Jeśli masz/wiesz coś o Softsynth to przynieś bo zainteresowałem gościa tematem Atari :)

Ten prof. ma przygotowane ponad 400 slajdów + dodatkowe materiały, więc zapowiada się parę godzin NUDZENIA ;)

Ostatnio edytowany przez Tdc (2008-06-10 19:38:32)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

4

Odp: Synteza FM - wykład na PJWSTK

Kiedyś bawiłem się w syntezę FM. Napisałem sobie (tyle że pod Windowsy) syntezatorek FM. Można było grać na klawiaturze kompa. Zrobiłem nawet programik do ładowania patchy z Yamahy DX7. Tyle że mój syntezatorek miał dużo większe możliwości niż DX7. Jakby ktoś miał ochotę się pobawić to mogę rzucić linka do programu. Chociaż ostatnia wersja nie jest w 100% skończona.

Teraz mam w planie przerzucić go na sprzęt (elektronikę) i porobić sobie kilkanaście takich syntezatorków wysokiej klasy (na prockach ARM).

Pozdrawiam,
  SM

5

Odp: Synteza FM - wykład na PJWSTK

W sobote bylem tam (pjwstk) na seminarium dotyczacym interfejsow uzytkownika. Zaluje, ze poszedlem. Nic nowego sie nie dowiedzialem. Same informacje dla poczatkujacych. Dzisiejszy temat wydaje sie byc ciekawy jednak po sobotnich doswiadczeniach nie wiem czy to nie strata czasu.

6

Odp: Synteza FM - wykład na PJWSTK

Mam nadzię że się nikt nie zgubił, bo ja dotarłem o 17:15 wykład był o 17:30 a sala była inna o 17:30 wywiesiłem na sali 130 kartkę z info.

Mazi: możesz poszukać sobie informacji o tym prof.
(Inna sprawa że Ty chyba mówisz o PJWSTK na Śląsku)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

7

Odp: Synteza FM - wykład na PJWSTK

Trochę to śmieszne: jak coś kiepskiego, to to ci drudzy. ;)

8

Odp: Synteza FM - wykład na PJWSTK

He, przeciez wiem gdzie bylem, miasta sa troche oddalone wiec trudno sie pomylic. Wanna proof? Bitte!  ;)

9

Odp: Synteza FM - wykład na PJWSTK

laoo/ng: wiesz ani ja ani mój wujek nie zakładaliśmy PJWSTK więc nie mam czego bronić ;) Chciałem usystematyzować rozmowę bo tak mi się zdawało że mazi jest z tamtych rejonów ? może coś mi się pomyliło...

mazi: ok, ok wierzę ;)

Jak ja kiedyś studiowałem to też na mojej uczelni mieliśmy jeden przedmiot zupełnie do luftu (logistyka) tak to już (wszędzie) bywa...
Poza tym często jest tak że jak coś jest dla wszystkich to zniża się poziom aby ludziska cokolwiek z tego zrozumieli, tu o tym FM, też ponoć dochodziły podobne sugestie że poziom dla słuchaczy był zbyt trudny... a inna sprawa, że gdy ten Joseph Timoney zaczął gadać o wzorkach, szeregach itp. to okazało się że obecni studenci wydawali się jakoś dziwnie rozglądać po ścianach...

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

10

Odp: Synteza FM - wykład na PJWSTK

To studenci PJWSTK nie posiadają biegłości z matematyki, czy może są tak biegli, że ich to nudziło?

11

Odp: Synteza FM - wykład na PJWSTK

Mi się zdaje że wiem jak jest:) ale... niech się oni sami wypowiadają o swoim stanie biegłości...

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P