2,151

Odp: Ciekawostki na aukcjach

No ale jak widac cena na razie to raczej $125 a nie 25, a gdybys chcial z tego zrobic netbooka to musisz dolozyc wyswietlacz, klawiature, obudowe itp. i taniej wyjdzie Ci gotowy netbook...

To juz bardziej wyglada mi propozycje dla elektronikow z pomyslami - taki bardzo dopalony odpowiednik Arduino.

2,152

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Swego czasu czytałem o R-pi opinię na Wykopie http://www.wykop.pl/ramka/862605/nie-na … -za-80-zl/ - z tego wynika, że chyba też dołożenie peryferiów nie będzie takie proste.

___
Press play on tape...

2,153

Odp: Ciekawostki na aukcjach

http://allegro.pl/atari-falcon-14mb-mno … 07955.html
Dawno nie było...
pozdr
Bachoo

2,154

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Cóś mniej niż luźno związane z atarynkami, ale wiem że co poniektórzy takie ustrojstwa stosują do przeróbek obudów, wiercenia płytek etc.

Za 25 zeta w ramach "tymczasówki" kupiłem w miejsce ubitego* Dremela 395(typ 5), miniwiertarkę/szlifierkę Ferm DCT-160 (zdaje się że to z grubsza to samo co stary FCT-160, tyle że w gumowanej ergonomicznej - niestety... - obudowie i regulowanymi w nieco szerszym** zakresie obrotami).
Jutro wczesnym wieczorem idę odebrać.

Możliwe że człowiek ma jeszcze parę sztuk na zbyciu(było łącznie pięć), więc mógłbym wziąść dla ew. chętnych z forum, o ile do jutra do jakiejś 16:00 - góra 16:30 by się zadeklarowali.
Grawerki w razie czego nadałbym jako polecony za 8zł60gr(bo chyba nie ma najmniejszego sensu pchać za 15-20 zeta paczką?).
Rozliczylibyśmy się jak już by doszły.

Cena jest stosunkowo niska ze względu na to że to zwroty z uwaloną regulacją obrotów (od razu wchodzi na najwyższe - czyli można sobie w laminacie cieniutkim wiertłem podziubać ew. jakąś blaszkie poszlifować), ale można sobie prosto z tym poradzić (tyle że nie tak prosto jak próbuje wmówić sprzedawca w opisie aukcji - konia z rzędem temu kto skleci najprostszy regulator tak żeby wirnik nie "skakał/rwał" na niskich obrotach).

W zestawie jest min. wałek giętki(nic nie wart i szybko się zużywający) ze stosownym "wieszakiem", przystawka do cięcia wiertłami "frezującymi" (np.w gipskartonie - to o ile chcemy szybciutko zalepić wnętrze maszynki ;)), mniej lub bardziej(stawiam na to drugie) kompletny zestaw koncówek etc.




*Spaliłem wirnik, a cena("sugerowana"...) nowego to 80 zyli, czyli raptem cztery dychy mniej niż za nowiutkiego dremela 200 (dokładnie ten sam stojan i wirnik) ew. dwie dychy więcej niż dałem za używkę tego 395, czyli nie za bardzo jest sens kupować.
Przewijać mi się nie chce (nie dosyć że uzwojenie jest częściowo zalane jakąś żywicą, to na dodatek co do zasady nie zabieram się za wirniki które trzeba wyważać...).
**ale w starszym jak i nowszym modelu zakres ten (od dołu) jest absurdalny, bo czy 10k czy 15k to i tak zdecydowanie za dużo do wielu operacji.

wszystkie trzy strony świata

2,155

Odp: Ciekawostki na aukcjach

nosty: robienie z tego netbóka jest bezsensowne. nettop ma maly sens - w sumie tylko dla hobbystow.
to mozna traktowac jako prototyp do wlasnych projektow - cholernie tani na start prototyp, w zasiegu przecietnego studenta, a nawet ucznia technikum.

arduino w tym przypadku to smiech na sali, jesli chodzi o mozliwosci. niby tez dla poczatkujacych elektronikow ale zdecydowanie inny target.
porownaj (choc ciezko to zrobic ;) ) zastosowane proce (bitowosc, czestotliwosc), ilosc ramu, mozliwosc podpinania nosnikow danych (sd, usb na starcie), mozliwosc prezentowania outputu userowi (led vs rca video/hdmi)

co do obecnych cen z serwisow aukcyjnych - tak wystrzelily w gore z 2 powodow - bardzo wolno to produkuja, a chetnych jest b. duzo, oraz to, ze za nowosc ludzie zawsze sa w stanie zaplacic znacznie wiecej niz jest ona warta faktycznie...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

2,156

Odp: Ciekawostki na aukcjach

http://allegro.pl/automat-arcade-320-gi … 88890.html
Ciekawe co siedzi w środku?
pozdr
Bachoo

2,157

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Cały ten R-pi jest jednak ciekawy - to co piszą na wykopie to przecież oczywiste, chyba nikt nie myślał inaczej?
Procesor był znany, ilość pamięci i złącza też, więc robienie nagle szumu, że do niczego się nie nadaje jest błędem.

Gdyby właśnie nie ten problem z ilością chętnych i ceną to sam bym za te 25$ kupił - jest małe, idealnie nadaje się do zdalnej lokalizacji gdzie spokojnie mógłbym sterować oświetleniem, temperaturą i takimi tam. Zwykły PC zajmuje zdecydowanie więcej miejsca i więcej prądu pobiera. Akurat teraz poluje na jakiś terminal z RS232/LPT/USB do takich celów (jest tego sporo).

Taki R-pi też nadaje się jako Media Center - muzykę odtworzy, filmy pewnie też (tak wiem, karte dźwiękową trzeba by dorzucić). Zastosowań jest sporo, każdy hobbysta znajdzie dla siebie inne - za 25$ mając gotowy sprzęt na którym postawi się Linuxa (na wykopie ktoś napisał że o system ciężko, Debiana nie zna?) to później z górki - po co wyważać otwarte drzwi i budować np na Atmedze jakieś sterowanie, do tego pisać obłsługe kart SD i dopinać LAN, który też trzeba oprogramować - nie dość, że czasu dużo to wymaga to finansowo wyjdzie pewnie drożej niż te 25$ gdzie można spokojnie przelotke USB >RS232 stosować.

To są sprzęty do zupełnie innych zastosowań - taki R-pi może być nawet idealne jako zdalny terminal w jakiejś firmie zamiast dużego PCta to można obok routera w jakiejś szafie schować to coś i w razie czego mieć zdalnie aplikacje potrzebne do wykonania pewnych czynności itp (w moim przypadku głównie terminalowe aplikacje jednak na zewnątrz nie wypuszczane są porty, trzeba najpierw przejść VPN a później do odpowiedniej maszyny (którą ktoś może wyłączyć) aby móc pracować dalej - każdy stosuje inne zabezpieczenia.

2,158

Odp: Ciekawostki na aukcjach

pawel napisał/a:

w moim przypadku głównie terminalowe aplikacje jednak na zewnątrz nie wypuszczane są porty, trzeba najpierw przejść VPN a później do odpowiedniej maszyny (którą ktoś może wyłączyć) aby móc pracować dalej - każdy stosuje inne zabezpieczenia.

Tym bardziej że:
http://niebezpiecznik.pl/post/rdp-exploit-na-windows/
pozdr
Bachoo

2,159

Odp: Ciekawostki na aukcjach

ustawiłem sie w kolejce po "Pi" a jak trafi pod strzechę to postawie na tym  AROS Broadway X i będę się zabawiał w udawanie amigi tym malym pudełeczkiem :)

gep/lamers^dial

2,160

Odp: Ciekawostki na aukcjach

bachoo napisał/a:

http://allegro.pl/automat-arcade-320-gi … 88890.html
Ciekawe co siedzi w środku?

Pecet, xbox albo dedykowana płytka (taki gotowiec).

2,161

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Wydaje mi sie ze ten czlowiek sprzedawal wczesniej tanio zrobione przez siebie automaty typu multi-game (z PC w srodku). Byly zgrabne, ladnie wykonane - bradzo fajne. Sam nawet wrzucalem linki na forum.
Ale slabo mu szly chyba.

Ten ma w srodku PC (skoro pisze ze mozna zainstalowac emulatory) i tez jest ciekawą konstrukcją, ale z tego co widze to przerobka oryginalnego automatu z salonu typu noname (czy tam Nova), ktory juz jest mniej ładny. Ja mam bardzo podobny z wygladu model Nova wlasnie, tylko z monitorem 28''. Swoją droga uwazam ze monitor mam za duzy, ciezko sie gra patrzac w 28'' z bliska, 19'' powinno byc duzo wygodniejsze, a i automat mniejszy.

2,162

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Jakim artyzmem wykazał się ten człowiek wystawiający na sprzedaż Amstrada :
http://img04.allegroimg.pl/photos/orygi … 80275173_2
pozdr
Bachoo

2,163

Odp: Ciekawostki na aukcjach

od razu artyzm...to Tagetes erecta zwany także "aksamitką" lub pospolicie "turkiem" ze względu na swój specyficzny zapach. To bardzo popularna u nas roślina ogrodowa i ozdobna, wytrzymała i nie wymagająca jakiejś specjalnej pielęgnacji, zdjęcie albo przypadkowe albo zamierzone :) "gdzyż lecz aż gdy aczkolwiek" kwiatek i amstradzik pasują do siebie idealnie...otóż Amstrad jak wiadomo umarł a roślinka ze zdjęcia jest jednym z najcześciej kupowanych w Polsce kwiatów którymi obsadza się groby :) cóż za przemyślane zdjęcie :)

gep/lamers^dial

2,164

Odp: Ciekawostki na aukcjach

zdjęcie nie przemyślalane bo nie wiadomo na co patrzeć, na kwiaty czy na kompa..
pozatym bokeh w tym zdjęciu jest słaby :P


Jak Gepard napisał o kwiatkach to ja o bokehu :)
kto napisze coś więcej?

2,165

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Myslałem że Alan Sugar założyciel firmy zmarł ,ale on żyje więc dla kogo są te kwiaty?

Bucik Na Trola

2,166

Odp: Ciekawostki na aukcjach

http://allegro.pl/show_item.php?item=2406729998 - ktoś ma reszte? ;)

2,167

Odp: Ciekawostki na aukcjach

absolutny unikat:

http://allegro.pl/apple-pippin-komplet- … 37512.html

gep/lamers^dial

2,168

Odp: Ciekawostki na aukcjach

łakomy kąsek! bierzesz?
pozdr
Bachoo

2,169

Odp: Ciekawostki na aukcjach

niestety chwilowo przekroczyłem budżet :) a sprzęcik bardzo rzadki

edit. o właśnie ktoś zakupił :)

Ostatnio edytowany przez gepard (2012-06-08 20:08:07)

gep/lamers^dial

2,170

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Paweł co prawda nie od odry ale mam ori ori procesor od Mazovii 1016 produkcji ZSRR

i co z tego że magnetofon to przeżytek dla wielu  z Was-Nas  ,podobno konie to też przeżytki a ludzie się nimi zachwycają."koń więcej kosztuje niż waży" a magnetofon ?......ma większą duszę niż SD....

2,171

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Jejku, ten APPLE PIPPIN na ebayu tez jakies kosmiczne ceny osiaga... A w zyciu o niej nie slyszalem.

2,172

Odp: Ciekawostki na aukcjach

nosty napisał/a:

Jejku, ten APPLE PIPPIN na ebayu tez jakies kosmiczne ceny osiaga... A w zyciu o niej nie slyszalem.




dlatego jest taki drogi

Bucik Na Trola

2,173

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Ależ to cholerstwo jest brzydkie http://www.ebay.de/itm/Atari-1040-ST-10 … 1c28054c62 ;)

2,174

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Oj tam brzydki, trudny do kupienia :P
Sqware keys był wątek o tym na forum, na nawet z dwa ....
I ta klawiatura jest bardzo przyjemna przy pisaniu !!!!

2,175

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Wiem, że był, kojarzę co to za wynalazek ;) Ale teraz mi się przypomniało jak bardzo jest brzydki :P
Teraz to może i rarytas, ale w tamtych czasach pewnie można by się zapłakać gdyby po oszczędzaniu na 16-bit, zamiast pięknego ST z pudła wyskoczyło TO :O

Ostatnio edytowany przez Jacques (2012-06-14 09:35:31)