3,751

Odp: Ciekawostki na aukcjach

laborant napisał/a:

jest to raczej próba komercjalizacji rynku, a nie popularyzacji 8 bitów.

Pewnie, niedługo MM i S oraz dystrybucja IT wprowadzi do oferty ponownie. Trzeba się spieszyć bo jak ''zieloni'' podadzą taki komunikat to zaraz giełda ruszy i znów akcje zdrożeją.

laborant napisał/a:

Jeden. Oceniam ludzi po zasobności mojego portfela? Jak to rozumieć? Rozwiń proszę myśl.
Dwa. Czemu uważasz, że cena płyty nieatrakcyjna, skoro są klienci? Ile tych płyt po 200-300zł zeszło? Daj linki.
Trzy. Jak wystawię płyty po 600zł np. z ultimate, to kupisz, lub polecisz koledze?

1. Widocznie dla Ciebie jest za drogo to nie znaczy że również dla innych. O tym akurat decyduje popyt.
2. Czytaj ze zrozumieniem. Już napisałem wyżej że dla mnie jest nieatrakcyjna bo: mam już działającą w domu, nie potrzebny mi S-video mod, nie używam XL.
3. Możesz wystawiać i za milion, uwierz mi że moi koledzy też nie przeznaczą takich kwot, co nie znaczy że nie znajdzie się chętny.

Zrozum jedno zamiast robić burze w szklance wody: Pan F kupił sobie płyty (komputery), włożył w nie jakąś prace, wycenił tą pracę na kwotę X a teraz sprzedaje. I może tak samo wystawić za 100, 1000 albo milion złotych. Jak będzie miał klientów to życzę mu wszelkiej pomyślności. A może też zrobić z nimi co tylko mu się podoba. Powiesić na ścianie, połamać, zanieść do punktu recyklingu itp., itp..

Tak samo SIC- ukradł je Strykerowi? Pewnie uczciwie kupił a teraz sprzedaje. I ma do tego prawo.
A że cena się komuś nie podoba - trudno - nie kupuje.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

3,752

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Na literkę J?

3,753

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Tak

3,754

Odp: Ciekawostki na aukcjach

bartek030 napisał/a:

Jeden. Oceniam ludzi po zasobności mojego portfela? Jak to rozumieć? Rozwiń proszę myśl.
Dwa. Czemu uważasz, że cena płyty nieatrakcyjna, skoro są klienci? Ile tych płyt po 200-300zł zeszło? Daj linki.
Trzy. Jak wystawię płyty po 600zł np. z ultimate, to kupisz, lub polecisz koledze?

1. Widocznie dla Ciebie jest za drogo to nie znaczy że również dla innych. O tym akurat decyduje popyt.
2. Czytaj ze zrozumieniem. Już napisałem wyżej że dla mnie jest nieatrakcyjna bo: mam już działającą w domu, nie potrzebny mi S-video mod, nie używam XL.
3. Możesz wystawiać i za milion, uwierz mi że moi koledzy też nie przeznaczą takich kwot, co nie znaczy że nie znajdzie się chętny.

Zrozum jedno zamiast robić burze w szklance wody: Pan F kupił sobie płyty (komputery), włożył w nie jakąś prace, wycenił tą pracę na kwotę X a teraz sprzedaje. I może tak samo wystawić za 100, 1000 albo milion złotych. Jak będzie miał klientów to życzę mu wszelkiej pomyślności. A może też zrobić z nimi co tylko mu się podoba. Powiesić na ścianie, połamać, zanieść do punktu recyklingu itp., itp..

ad.1 Za dużo. Zdecydowanie. Cena towaru nie odzwierciedla jego wartości. Popyt. Proszę Cię ponownie byś pokazał mi linki do zakończonych aukcji płyt z modami. Będziemy mogli merytorycznie ocenić popyt i adekwatność ceny.

ad.2 Mylisz się całkowicie. Napisałeś, że CENA jest dla Ciebie nieatrakcyjna.

ad.3 Nie piszę o milionie. Mam na myśli płytę wartą ok 50-80zł z ultimate wartym 100-150zł, wystawioną za 600. Powiedzmy do tego moja praca - wyceńmy na 100. To tylko przykład, by ukazać proporcje.

Nie robię burzy. Ty się zdenerwowałeś, gdy w żartach napisałem, byście kupili te płyty, skoro to dobra oferta... ale sam piszesz, że CENOWO nie za bardzo :)

Ponownie podkreślam, że nie twierdzę że nie może wystawiać za 1000 czy 10000. Jak najbardziej może. A po co? Odpowiedzcie sobie na to pytanie, jaki to ma sens i w jakim celu.

Ostatnio edytowany przez laborant (2014-09-25 16:00:36)

3,755

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Chociaz patrzac na lokalizacje mozna sobie pewnie wydedukowac ;)

Edit: tudziez inne dane kontaktowe - i juz wiem na 100% :) PS: tak z ciekawosci sprawdzałem, nic do Furukawy nie mam, biznes to biznes, jesli jakosc oferowanego towaru jest ok, to nie ma co sie czepiac :)

@laborant: nie wiem jak ty, ale ja dzien swojej pracy wyceniam na kilka razy wiecej niz 100PLN :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2014-09-25 16:12:52)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

3,756

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Bez jaj, montaż ultimate to około godziny roboty. 100zł/h to mało? No chyba, że potrzebujesz 8 godzin na montaż - no to sorry.... :)

3,757

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Prace trzeba szanowac, nie nalezy sie spieszyc. Dolicz przerwy na kawe, fajke, facebooka czy forum i spoko dzien wyjdzie :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

3,758

Odp: Ciekawostki na aukcjach

wieczor napisał/a:

Prace trzeba szanowac, nie nalezy sie spieszyc. Dolicz przerwy na kawe, fajke, facebooka czy forum i spoko dzien wyjdzie :D

A, no jak tak, to ja całą dobę pracuję :)

Ostatnio edytowany przez laborant (2014-09-25 16:21:58)

3,759

Odp: Ciekawostki na aukcjach

o kur... przecież wszystko to opiera się na kradzieży... co za idiotyczne filozofie, że niby ktoś ma jakieś skrupuły...

3,760

Odp: Ciekawostki na aukcjach

wieczor napisał/a:

PS: tak z ciekawosci sprawdzałem,
nic do Furukawy nie mam, biznes to biznes, jesli jakosc oferowanego towaru jest ok, to nie ma co sie czepiac :)

Popatrzyłem na pierwszy post Furukawy na tym forum, i 6 lat temu bardzo prosil  o pomoc w naprawie jego atari 800,
bo mu padła pamięć.
Minęło 6 lat i jest już mistrzem świata w modyfikacji i naprawie 8-bitowych atari. Domniemywam, że ktoś innny mu to robi. Pójdę dalej, i parafrazując wypowiedziane kiedyś słowa  Kuby Wojewódzkiego,
śmiem twierdzić ze Furukawa to jest taki nasz 11111olo na forum atari.area  :)

3,761

Odp: Ciekawostki na aukcjach

@JLS: Nie jest, juz pare osob dawno sprawdziło kto to jest (sugestie w watku) i konto ma od lat 5-u :) Po pierwsze jest z Puław, a po drugie numer telefonu i GG uzył raz w watku na forum :) A 6 lat to i tak sporo czasu, mozna sie wiele nauczyc ;)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2014-09-25 16:53:21)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

3,762

Odp: Ciekawostki na aukcjach

=wieczor Po pierwsze jest z Puław, a po drugie numer telefonu i GG uzył raz w watku na forum :) A 6 lat to i tak sporo czasu, mozna sie wiele nauczyc ;)

Wieczorku, wiem że zbliża się właśnie Wieczór :)
Pewny jesteś że on mieszka w Puławach :P
Z tego co mi wiadomo to jestem z nim "sąsiadem" :)

3,763

Odp: Ciekawostki na aukcjach

wieczor napisał/a:

@JLS: Nie jest, juz pare osob dawno sprawdziło kto to jest

Nie twierdze ze furukawa to ten sam czlowiek co 11111olo.
To sa na 100% inne osoby. Sledzilem dokonania ola i pięc jedynek  na forum www.elektroda.pl i takie wlasnie wrazenie odnosze.  Pytania zadawane na elektrodzie

(poziom piaskownicy)

mają się nijak do tego jego sprzedawanego sprzętu na allegro ( tym przypadku do commodore 8 bitowego).
A fakt, przez 6 lat można sie nauczyć....

3,764

Odp: Ciekawostki na aukcjach

AS... napisał/a:

Pewny jesteś że on mieszka w Puławach

Na Allegro i na forum ma ustawione, ze jest z Puław :) A ze mieszka obecnie w Warszawie tez wspomniał :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

3,765

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Pytanie nie brzmi kto to jest, tylko kogo to obchodzi?

3,766

Odp: Ciekawostki na aukcjach

mgr_inz_rafal napisał/a:

Pytanie nie brzmi kto to jest, tylko ...............

Jeśli już było/były pytania,  były to więc pytania retoryczne.

3,767

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Się zastanawiacie a wystarczy google czyli Jaro124

3,768

Odp: Ciekawostki na aukcjach

ojojoj, co to się porobiło :)
na forum nie można mieć 2 kont... a jak wiecie moje jest od 5 czy 6 lat... a ta 800XL pamięci już ma zrobione :) nowe
Pozdro dla Bartka, Sikora, Stryjka i ASa :)

3,769

Odp: Ciekawostki na aukcjach

CSI Atari...
pozdr
Bachoo

3,770

Odp: Ciekawostki na aukcjach

JLS napisał/a:
wieczor napisał/a:

PS: tak z ciekawosci sprawdzałem,
nic do Furukawy nie mam, biznes to biznes, jesli jakosc oferowanego towaru jest ok, to nie ma co sie czepiac :)

Popatrzyłem na pierwszy post Furukawy na tym forum, i 6 lat temu bardzo prosil  o pomoc w naprawie jego atari 800,
bo mu padła pamięć.
Minęło 6 lat i jest już mistrzem świata w modyfikacji i naprawie 8-bitowych atari. Domniemywam, że ktoś innny mu to robi. Pójdę dalej, i parafrazując wypowiedziane kiedyś słowa  Kuby Wojewódzkiego,
śmiem twierdzić ze Furukawa to jest taki nasz 11111olo na forum atari.area  :)


olo forum atakuje, żadnej litości nie czuje :D

gep/lamers^dial

3,771

Odp: Ciekawostki na aukcjach

mocne :) tyle, że ja nie OLO :)

3,772

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Widzisz, mają za złe, że robisz biznes, a powinieneś rozdać sprzęt ubogim z forum :D Listę ubogich powinien ustalić Dely na podstawie logów:

1. Jak często logujesz się na forum - jak rzadko tzn masz pewnie kijowy net z limitem transferu - więc potencjalnie jesteś ubogi
2. Czy w dziale kupię/sprzedam kupujesz czy sprzedajesz? Ubodzy sprzedają, zamożni kupują

Dodatkowe kryterium na podstawie aktywności ze zlotów:

1. Czy na zlotach palisz własne fajki czy wyłudzasz od innych? ....

... itd. :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

3,773

Odp: Ciekawostki na aukcjach

wieczor: mocne :)
kupiłem ostatnio 600XL i ktoś pisze, że kupuje na tym forum i sprzedaje na Allegro :) tyle, że będę je miał w grudniu, a kupiłem do kolekcji... ale oczywiście jak będę miał 2 to drugie sprzedam, albo np po co mi 3 x 1050, 9 x 800XL i 4 x XF551 ale może faktycznie powinienem zacząć rozdawać... :)

3,774

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Nie ktos tylko ja.

I podtrzymuje swoje zdanie. Na 4 zalozone przez Ciebie tematy 3 dotycza kupna, a zaden sprzedazy - mimo ze masz halde sprzetu.

NA twoja niekorzysc swiadczy tez fakt ze mimo aktywnosci na forum, i kilkukrotnych pytan nie "przyznales sie" ze Ty i kurowasa z A. to jedna i ta sma osoba, A wrecz uprawiales KRYPTOREKLAME.

Sorry - alergie mam.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

3,775

Odp: Ciekawostki na aukcjach

owszem założyłem temat, że kupię ale jakoś nikt nie ma płyt do 800XL...
na forum sprzętu raczej nie sprzedaje...

temat zobaczyłem gdy był już mocno rozwinięty, i nie mam się do czego przyznawać, nie przesiaduje na forum non stop...  polecam alergologa ale może dla ciebie byłby lepszy proktolog... i chyba nie twoja sprawa ile sprzętu mam tak mi się wydaje :)