1

Temat: Program do ogarniecia kolekcji?

Uzywacie jakis programow do spisu softu/hardware w swoich kolekcjach?
Googlalem troche, ale wiekszosc jest albo zbyt skomplikowanych i drogich albo ustawionych na inne rodzaje kolekcji.
Nie chce mi sie pisac wlasnej bazy od podstaw. Moze macie cos dobrego i najlepiej freeware?

Dotad uzywalem po prostu arkusza w Excelu, ale chcialbym teraz dodac zdjecia.
Dzieki.

Ostatnio edytowany przez nosty (2007-11-25 20:37:57)

2

Odp: Program do ogarniecia kolekcji?

TOtal Commander z wtyczka "DiskDir Extended" (format ten wspiera tez niezalezny programik "JBCat")
Kataloguje dokladnie, z godzina utworzenia, zawartoscia wewnatrz archiwow i pozniej mozna przeszukiwac wg slow kluczowych, itp.
(mozna to tez jakos potem wyeksportowac do EXCELA, z tego co pamietam). :)

Ostatnio edytowany przez Dracon (2007-11-25 23:36:11)

3

Odp: Program do ogarniecia kolekcji?

Dracon - dzieki, ale chyba mnie zle zrozumiales. Ja nie mam softu na dysku tylko na polkach :)

Potrzebna mi jakas prosta baza danych najlepiej zbudowana specjalnie dla kolekcjonerow gier video, z mozliwoscia dodania do kazdego rekordu zdjec.

4

Odp: Program do ogarniecia kolekcji?

Napisz.se.
Podobno jestes specjalista od baz danych

5

Odp: Program do ogarniecia kolekcji?

mikey - dzieki za wklad
Glosowales za powstaniem tego dzialu to se w koncu mozesz popisac, nie? ;)

Nawet myslalem zeby dopisac na koncu mojej prosby "tylko prosze nie pisac 'napisz se' ", ale wyszlo mi ze na tym forum to i tak nie podziala. :D

Przyjmijmy, ze opcje "napisz se" rozwazylem przed rozpoczeciem tego watku. Nie lubie wywazac otwartych drzwi - a jestem prawie pewien, ze jakis inny kolekcjoner gier wideo stanal juz przed takim problemem.

6

Odp: Program do ogarniecia kolekcji?

Wiem, ze istenieja specjalistyczne programy dla zbieraczy komiksow, np.
-Comic Collector Live
-Comic Collector Professional

Moze cos w ten desen... ?

7

Odp: Program do ogarniecia kolekcji?

Witam,

Sprawa programów do zarządzania kolekcją była poruszana w tym wątku http://www.atariarea.krap.pl/forum/view … hp?id=4929

Ostatnio edytowany przez danos (2007-11-26 16:22:24)

8

Odp: Program do ogarniecia kolekcji?

Nosty, plz. Nie napisalem tego zlosliwie. Wydaje mi sie ze opcja napisz.se jest jedyna sensowna bo pozwala taki program skroic sobie na miare wlasnych potrzeb. Sam napisales ze wiekszosc jakie udalo sie wygooglac ci nie odpowiadaja. Myslisz ze sa jakies schowane przed googlem?
A poniewaz gdzies padlo ze sam siedzisz w bazach danych, stad moja odpowiedz i prosze mi nie imputowac jakiejs nieodpartej checi napisania czegos w tym dziale ;P

Ostatnio edytowany przez mikey (2007-11-26 16:49:37)

9

Odp: Program do ogarniecia kolekcji?

Jakkolwiek złoścliwie może zabrzmieć "napisze se", to przy takim prostym zastosowaniu i wprawie w używaniu jakiegokolwiek narzędzia ( MS Access, Delphi, PHP+browser+serwer www+db) po 2-3 godzinach "programik" powinien być gotowy. Tylko, że sama znajomość "baz danych" (z resztą na poziomie minimum w takim zastosowaniu) nie wystarcza. Nie każdy spec od baz danych musi mieć w małym palcu robienie frotu aplikacji, nawet mikroskopinej.

10

Odp: Program do ogarniecia kolekcji?

mikey nieźle pojechałeś ...
nosty: ja szukam np. programu do porządkowania e-booków. jeśli nie znajdę to napisze.se.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2007-11-26 20:19:37)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

11

Odp: Program do ogarniecia kolekcji?

Grzeniu - Twoj komentarz do wypowiedzi mikeya swiadczy tylko o wysokim poziomie tego forum.
No naprawde "niezle pojechal"... :)
Nie chodz Grzeniu na inne fora bo mozesz doznac szoku kuturowego ;)

Mikey - dzieki za wyjasnienie. Faktycznie Twoja lapidarna wypowiedz przyjalem w pierwszej chwili jako uszcyzpliwa. Jest ok.

Niesamowite jest to, ze jak czlowiek NIE szuka, to wpada mu w oczy 1000 aplikacji do organizacji zbiorow kart, butelek albo mysich bobkow. A porzadnego freewarowego (albo taniego) softu dla kolekcjonerow gier naprawde chyba nie ma...
Umiem (umialem pare lat temu) robic aplikacje w Delphi i choc dobry program to raczej 2-3 tygodnie niz 2-3 godziny pracy, to faktycznie umialbym go napisac. Ale naprawde chcialem zaoszczedzic czas, ktorego mi wiecznie brakuje, no i nie mam juz Delphi, a nie chce uzywac lewych kopii, szczegolnie gdybym chcial sie podzielic tym softem z innymi.

Sprawdze jeszcze rozne uniwersalne bazki dla kolekcjonerow. W koncu opcje automatycznego sciagania info o grach z sieci albo skanowania kodow kreskowych z pudelek nie sa mi potrzebne ;)

Dzieki za pomoc. Jak cos znajde to sie podziele informacja.

Ostatnio edytowany przez nosty (2007-11-26 22:11:53)

12

Odp: Program do ogarniecia kolekcji?

nosty napisał/a:

no i nie mam juz Delphi, a nie chce uzywac lewych kopii, szczegolnie gdybym chcial sie podzielic tym softem z innymi.

Borland daje Turbo Delphi za opłatą $0.00.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

13

Odp: Program do ogarniecia kolekcji?

Borland zawsze (czy prawie zawsze) udostępniał darmowe wersje Personal (teraz chyba Explorer) swoich produktów. A tak uściślając, to z Borlanda wydzieliła się firma o nazwie CodeGear, która przejeła środowiska programistyczne .

grzybson/SSG^NG

14

Odp: Program do ogarniecia kolekcji?

ogólnie to polecam albo produkty firmy Collectorz.com ( Movie,Games,Book...Collector) lub ze stajni bolidesoft.com ( AllMyMovies itp. choć w tym przypadku słabo ze współpraca z Excelem) ewentulnie zainteresuj sie programem ze strony gerribert.com ( The.Collectors.Crown.SE.v5.2.34)...ma spore mozliwości:

wycinek mozliwości:

The Collector?s Crown contains the following Collector's Databases:

* The Antiques Collector
* The Art Collector
* The Book Collector
* The Stamp Collector
* The Coin Collector
* The Currency Collector
* The Photo Album
* The Video Collector
* The Map Collector
* The Ceramics Collector
* My Collector
* The Carnival Glass Collector

a na koniec polski projekt KOLEKCJONER:
http://www.ioh.pl/kolekcjoner/

Ostatnio edytowany przez gepard (2007-11-27 23:49:46)

gep/lamers^dial

15

Odp: Program do ogarniecia kolekcji?

nosty napisał/a:

Umiem (umialem pare lat temu) robic aplikacje w Delphi i choc dobry program to raczej 2-3 tygodnie niz 2-3 godziny pracy, to faktycznie umialbym go napisac.

Zależy co chesz mieć. Teoretycznie jedna tabelka z danymi. Jak się tak chwilę zastanowiłem nad samym schematem bazy danych, to wyszło mi, że autorów wypadałoby trzymać oddzielnie, typy gier oddzielnie...a zatem powstają dodatkowe formularze do dodawania tego wszystkiego. 3 godziny to za mało, ale 10-12 powinno być już ok pod warunkiem, że ma sie jako taką biegłość*.

Z cyklu "Walduś mam pomysła". Kolejne dziecko web2.0: Portal społecznościowy do opisywnaia kolekcji. Na 10 godzinach to sie juz na pewno nie skonczy ;).


EDIT: ale jelsi ma byc piknie, automatyczny backup itp...tak...3 tygodnie jak nic :D

Ostatnio edytowany przez gl.h (2007-11-28 00:05:04)

16

Odp: Program do ogarniecia kolekcji?

E no, ze nikt o Swapzilli nie wspomnial to ja sie dziwie. Ja osobiscie swoja kolekcje do Jaga tam trzymam. W sam raz dla kolekcjonera gier, a jeszcze moze sie cos uda wymienic.

17

Odp: Program do ogarniecia kolekcji?

Dzieki za pomoc.
Produkty z Collectorz.com sa w porzadku za wyjatkiem ceny (40Euro) :/ Inne to bida. No ale albo rybka albo akwarium... Rozgladam sie dalej, katalogujac w dalszym ciagu w excelu.

18

Odp: Program do ogarniecia kolekcji?

Witam,

Przez przypadek (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_GNOME_applications) natknąłem się na dwa projekty dla kolekcjonerów na licencji GPL:

1) GCStar - wieloplatformowy (Windows, Linux, Mac) : http://www.gcstar.org

GCstar 1.3.0 manages these collections:
    *  Movies
    * Video games
    * Books
    * Music
    * Numismatic
    * Wines
    * Board games
    * User defined collections


2) Tellico dla KDE: http://periapsis.org/tellico/
For books, bibliographies, videos, music, video games, coins, stamps, trading cards, comic books, and wines

Pozdrawiam

19

Odp: Program do ogarniecia kolekcji?

O! Ten GCstar wyglada na oko idelanie! Dzieki.
Zaczynam testy

20

Odp: Program do ogarniecia kolekcji?

nosty napisał/a:

O! Ten GCstar wyglada na oko idelanie! Dzieki.
Zaczynam testy

Witam,

Jak sprawuje się GCstar? Prawdę mówiąc nie miałem czasu na podobne testy, a zawsze ciekawiły mnie aplikacje GNOME ze względu na wieloplatformowość.

Pozdrawiam