601

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

maw napisał/a:

mała "prywata": @electron: zerknij na wątek - może dał byś się namówić na parę płytek AKI z montażem ? jako oddech od VBXE :D

No, no, pan tu nie stał! Warp jest pierwszy w kolejce po VBXE :>

KMK
? HEX$(6670358)

602

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

eee tam, w czasach sio2sd ? a jeśli nawet, to takie maleństwo jak AKI jest w sam raz na nabranie oddechu ;-)

___
Press play on tape...

603

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

"warp w czasach sio2sd" - co ma piernik do wiatraka?

KMK
? HEX$(6670358)

604

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

ano ma to, ze maw znowu nie doczytal na co odpisuje (a przynajmniej bez zrozumienia)... ktory to dzisiaj raz? atari2arcade pierwszym byl?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

605

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Tak, nie śledzę tematu, a zwłaszcza o co biega z warpem (chodzi o zmodyfikowany system wspomagający obsługę SIOków ?), pierwsze z czym skojarzyłem to rozszerzenie stacji, ale nie pamiętam, żebym czegoś w wątku z atari2arcade nie doczytał :]

___
Press play on tape...

606

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

a wystarczylo niedaleko poszukac...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

607

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

EDIT: jellonek, byłeś szybszy :)

Ostatnio edytowany przez drac030 (2008-05-06 11:48:28)

KMK
? HEX$(6670358)

608

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Ba, żeby nie było, że nie szukałem - pierwsze miejsce ma warp do stacji, co mi też się jako pierwsze skojarzyło, drugi jest warp o który pytałem, a poza tym o warpie w tym wątku pojawiło się ostatnio na stronie 21wszej, jakby ktoś pytał.

Koniec offtopa: czy któryś z Panów "elektroników czynnych" byłby skłonny zająć się AKI ? Link (w temacie AKI) 6 postów wyżej.

Ostatnio edytowany przez maw (2008-05-06 11:59:58)

___
Press play on tape...

609

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

A na AtariAge znowu biją pianę o podwójnych, poczwórnych i poósemnych ANTICach i GTIA  .... Nie dość, że trzeba rozwalać Atarki, to jeszcze komodory aby dostać części :)

pomidor

610

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

ziew.

5 lat temu bylbym za takim rozwiazaniem ale dzis wydaje mi sie to krotkowzroczne.
jedyny projekt modyfikacji graficzne, ktory moglby powalczyc z vbxe to upgrade Psychola (moze i mniejsze mozliwosci ale bardzo interesujace).

---
poza tym cos mi tam smierdzi, nie wiem czy dobrze czytam: gosc mowi, ze to nie antic daje sygnal odswierzania?

Ostatnio edytowany przez xxl (2008-05-07 10:15:40)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

611

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Jak ruszą produkcje powiązane z vbxe to pewnie zmienią zdanie ;) To troszkę jak z samochodem: Przychodzi wreszcie czas ze trzeba mocno zmodernizować "silnik" i nie pomoże "dokładanie" nowych czy "rozwiercanie"  istniejących "cylindrów". Z czegoś takiego wychodzi co najwyżej "650E Standard" :D

ogólnie to k...a jesień idzie!

612

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

VBXE to po prostu zupelnie nowa "karta graficzna" do Atari z opcja emulacji tradycyjnych trybow, prawda?

upgrade Psychola (przynajmniej wg opisu ze strony Mad Teamu) wydaje mi sie bardziej naturalny i blizszy sercu tradycyjnego atarowca ;) Dodaje dokladnie to czego brakowalo w Atari - wiecej kolorow na raz, ale nie odbiega tak daleko od oryginalu. Szkoda tylko, ze nie powstal.

613

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

A tak na marginesie. Są już jacyś szczęśliwi posiadacze z działającym vbxe na pokładzie atarki?

ogólnie to k...a jesień idzie!

614

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Kaz ... ele nie ma go w domu. Inni nie przysłali komputerów.

pomidor

615

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

elc: o sobie zapomniales, no chyba ze nie jestes szczesliwy ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

616

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

No,No Kaz... !
Taki Skarb w chacie a Ty gdzieś po świecie latasz! ;)

Ostatnio edytowany przez szary331 (2008-05-07 12:06:15)

ogólnie to k...a jesień idzie!

617

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Bez softu, to nikt się długo nie nacieszy VBXE :-). Ja narazie mam w woreczku zapakowane razem z Antic'em. Przyjdzie czas by go podłączyć, bo płytę główną rozgrzebałem.
A Kaz pewnie narazie też nie rozpacza że VBXE ma w Polsce. Co się odwlecze to nie uciecze...

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

618

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

mylisz sie, nawet bez softu vbxe jest warte swojej ceny: mozesz podlaczyc maluszka do (wreszcie) normalnego monitora.

co do oprogramowania to z pewnoscia cos tam powstanie ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

619

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

No tak!
A ja zrobiłem błąd inwestując w kiepskiej jakości konwerter :(

Ale przyjdzie pora i na vbxe ;)

ogólnie to k...a jesień idzie!

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Juz niedlugo, 25 maja, maszynka wpadnie w moje rece. Do tego czasu moge jakiemus programiscie z Wroclawia lub okolic udostepnic sprzet, po co ma sie marnowac w pudelku. Zaproponowalem to xxl-owi i laoo.

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

621

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

xxl: do normalnego monitora ? Do monitora RGB 15kHz, np. 1084S, 8833-II, etc... I do telewizora przez SCART RGB ... Monitory PC "not supported" - trzeba by robić bufor ramki, nową synchronizację etc. tym samym - chociaż to teoretycznie możliwe - zasoby czasowe i sprzętowe VBXE poszłyby głównie na to .... Przede wszystkim taka opcja zjadłaby czas dostępu do RAM - zapomnij wtedy o blitterze ....

pomidor

622

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

kupilem sobie tv/monitor lcd ze zlaczem rgb tylko poto zeby podlaczyc atari :-) to juz jest dla mnie normalny monitor.

blitter jest bardzo, bardzo wazny.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

623

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

a za co będzie odpowiedzialny ten blitter, za wypełnianie polygonów :)?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

624

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

wystarczy ze bedzie mogl kopiowac pamieci. a bedzie to robil minimum 8x szybciej niz procesor :-) delikatnie liczac

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

625

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

To jak sprzęt już jest stabilny to może jednak pojawi się jakaś aktualna dokumentacja jak się to programuje i co to właściwie potrafi, bo możliwe, że w lipcu znalazłbym na to czas i jakieś stabilne jądro możnaby spróbować wrzucić do atari++.