Temat: SUNiarze na forum

Temat postu trochę dziwny, ale do rzeczy.

Pisząć SUNiarze miałem na myśli użytkowników sprzętu firmy SUN. Są takowi ?
Chyba nie będę jedynym użytkownikiem na tym forum ????

To na razie tyle resztę potem jak ktoś odpisze.

2

Odp: SUNiarze na forum

sun storedge d-1000 sie liczy? :)

3

Odp: SUNiarze na forum

Sun Fire V240 + Sun Enterprise 250

Ostatnio edytowany przez jury (2012-08-22 22:11:52)

4

Odp: SUNiarze na forum

SUNflowers of Van Gogh on the picture (reproduction)... może być ? ;)

5

Odp: SUNiarze na forum

SUNflowers of Van Gogh on the picture (reproduction)... może być ? ;)

SUNday driver ??

6

Odp: SUNiarze na forum

ale o so chozi?
jakis taki badziew w serwerowni chozi...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

7

Odp: SUNiarze na forum

Obecnie to nie, ale w poprzedniej robocie miałem nieszczęście posiadać na biurku SUNa Ultrę 5, którą mi potem zmienioną na jakiegoś blade. G*.*o to było niesamowite. Już mój Celeron333 był wygodniejszy w obsłudze. Możliwe, że w jakiś tam testach to było szybsze, ale jak chciałem sobie zawartość CD przegrać na twardziela i komp mi na 15 minut dosłownie zastygł (nic na ekranie się nie odświeżało, dopiero jak przeczytał całe CD, to ruszyło)... po prostu skutki wsadzenia czytnika bez obsługi DMA. Na dodatek karta graficzna obsługująca co najwyżej 1024x768x24. A do tego dostałem 19" monitor Sony Trinitron. ROTFL dosłownie. I to coś jest droższe 3-5 razy od zwykłego PC-ta??? Żarty sobie stroją.
Co ciekawe, kiedy opisałem swoje doświadczenia z tym badziewiem na liście pl.comp.os.advocacy, to większość ludzi się ze mną zgodziła. Za wyjątkiem totalnych oszołomów, których zawsze się znajdzie. Tyle, że jeden był szczególnie pyskaty (później został szefem dystrybucji PLD linuksa) i zrobiło się niemiło.
Ogólnie po moich doświadczeniach w robocie i dyskusji na tym forum na dźwięk słowa SUN dostaję drgawek. Na słońce nie wychodzę i nawet Javy nie lubię.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

8

Odp: SUNiarze na forum

...Na słońce nie wychodzę i nawet Javy nie lubię.

Dokładnie - zabójcze promieniowanie UV a poza tym czasem lepiej się nie budzić...

:lol:

I Ty zostaniesz big endianem...

9

Odp: SUNiarze na forum

popieram w pelnej rozciaglosci...

kontroler pamieci masowych opierajacy sie glownie o procesor
to poprostu masakra...
te kurewskie iowait-y moga dobic nawet najbardziej spokojne osoby

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

10

Odp: SUNiarze na forum

No to bardzo ciekawa opinia :). Ja tam do SUN'a nic nie mam. Mnie się ten sprzęt podoba :). Owszem Javy też za bardzo nie lubię ale za to StarOffice'a (OpenOffice'a) bardziej lubię używać niż MS Office :).
A jak ktos nie lubi SUN'a to jego problem. Ja nie lubię np. PC-tów,  Windows'a  i DiscoPolo. :D.
W sumie np. o Atari ST też możnaby napisać nieprzychylne opinie (ale raczej nie na tym forum :D ) a mimo to ma on swoich zwolenników.

11

Odp: SUNiarze na forum

Tyle, że jeden był szczególnie pyskaty (później został szefem dystrybucji PLD linuksa)

kloczek? juz nie jest szefem ;) tzn jest, ale nie tego PLD ktore rozwija reszta swiata :)

12

Odp: SUNiarze na forum

W kolejności:

Sun Blade 150
Sun Ultra 60
Sun Ultra 10
Sun Ultra 5
VME (przemysłowa) czy jakoś tak :-)

No i znalazł się jeszcze złomowaty Sun Ultra 1  8)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

13

Odp: SUNiarze na forum

SUNday driver ??

Akurat w niedzielę jeżdżę najmniej w stosunku do reszty tygodnia ;)

14

Odp: SUNiarze na forum

Mam Sun Ultra 5, 512 ram, USIIi 400Mhz

Jaskier: masz racje U5 muli jeśli się jej nie pomoże. Ja pomogłem kupijąc na allegro kontroler UW SCSI za 16 zł ... (no i 512 ramu też solkowi pomaga)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

15

Odp: SUNiarze na forum

Ja na U5 miałem 64MB :) A potem dostałem coś super nowoczesnego z 512MB ramu, które w ramach oszczędności zamiast dysków SCSI miało IDE. A że SUN IDE obsługiwać nie umie, to działały chyba bez DMA. Jak opisałem: tragedia. No ale to kompy służbowe to nawet nie mogłem nic zrobić. W ogóle zabawne, ale SUN robi też własne klawiatury, jak jedną przez przypadek zalałem herbatą, to musieli mi dać nową. PC-towa klawiatura zalewana była kilka razy i nic.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

16

Odp: SUNiarze na forum

Ja swego czasu (czyt. w poprzednich firmach) pracowalem na sprzecie SUN'a typu Sun Ultra 10, 250, 450, SparcStation 5 i 20 no i jeszcze takie cienkie (1 U) bez karty graficznej (uzywalismy ich jako maszyny logujace).
Ogolnie calkiem to przyzwoicie chodzilo po Solarisem, gorzej np. pod Linuxem (probowalem redhata 6.0 for sparc). Podobno pod innymi linuxami jakos lepiej chodzilo, ale jaks wolalem Solarisa.

17

Odp: SUNiarze na forum

to co prawda inna platforma, ale pomysl zacny!!
silicon graphics refrigerator

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

18

Odp: SUNiarze na forum

Sukkor: Skoro założyłeś wątek to powiedz, czego Ty używasz...

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

19

Odp: SUNiarze na forum

axe: stare jak c*** :>

20

Odp: SUNiarze na forum

Dopisze conieco. Nie czytałem pozostałych odpowiedzi (bo mi się nie chce).
Mam już tego SUNa, trochę skomplikowana procedura uruchamiania. Ale mnie się to nawet spodobało (szczególnie setup :) ). PC-towy setup to mało powiedziane że jest prymitywny. Także piszcie se co chcecie, mnie się ten sprzęt spodobał i jak dobrze pójdzie to hebel pójdzie do szafy (albo na Allegro ;) ).

21

Odp: SUNiarze na forum

Ja tak w sumie nie do końca wiem (działem) co to ten Sun, ale udało mi się wyguglać. Efekt poniżej, od razu mi się ten sprzęt spodobał! Idealny na party, acz dużawy (Pinokio by zabrał  :mrgreen: ).

(Sorry po migracji na nowe forum zjadło obrazek. Nie ma tu dodawania załączników? Jak nie to gdzieś wetkne ten obrazek i dołączę później)

Ostatnio edytowany przez Jurgi2 (2005-07-02 16:26:40)

22

Odp: SUNiarze na forum

Także piszcie se co chcecie, mnie się ten sprzęt spodobał i jak dobrze pójdzie to hebel pójdzie do szafy (albo na Allegro ;) ).

A jakiego SUN-a masz ?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.