1

Temat: mŁodziesz wEszpolska

Dość sensacyjna wiadomość: niejaki Jan Hoffman złożył wniosek o delegalizację młodzieży wszechpolskiej. Przeczytać można tu: http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,2539109.html. Tamoj ankieta, w której warto zagłosować... obiema rękami i wszystkimi posiadanymi przeglądarkami...

[ Dodano: Nie Lut 06, 2005 22:27  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen:

[ Dodano: Pon Lut 07, 2005 22:28 ]
Fuk, właśnie zauważyłem, że głosy w obronie MW oddawane są w tempie ok. 100 na minutę...

2

Odp: mŁodziesz wEszpolska

wszechpolacy wy********ć !!

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: mŁodziesz wEszpolska

Młodzież Wszechpolską zdelegalizować jako organizację faszystowską, a SLD jako organizację mafijno-szpiegowską.

4

Odp: mŁodziesz wEszpolska

Na syberie ich zeslac. MW to zakala naszej polskiej ziemi.

5

Odp: mŁodziesz wEszpolska

Chyba wszechbiałoruska... ciekawe co oni mają wspólnego z Poską tak btw...  :evil:

I Ty zostaniesz big endianem...

6

Odp: mŁodziesz wEszpolska

pod warunkiem że ześle sie też tam wszelkiej maści lewaków,tancerzy che-che gewarrrry i ogólnie komunistyczną zaraze...i spełni sie wizja Nostradamusa,że na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści...ale byłoby pięknie...

gep/lamers^dial

7

Odp: mŁodziesz wEszpolska

papka dzienikarska...  nic podniecającego .

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

8

Odp: mŁodziesz wEszpolska

Zawsze mnie dziwilo, dlaczego tolerancjonisci zieja taka nienawiscia i nie toleruja tych, ktorzy mysla inaczej...

http://www.5oft.pl/

9

Odp: mŁodziesz wEszpolska

dokladnie pirx

swoja droga mysle ze niejaki hoffman sie lansuje

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

10

Odp: mŁodziesz wEszpolska

dlaczego tolerancjonisci zieja taka nienawiscia i nie toleruja tych, ktorzy mysla inaczej...

Nie należy mylić tolerowania cudzych poglądów z tolerowaniem agresywnego ich wyrażania i wmuszania ich w innych przy pomocy siły.

Na szczęście nie czuję się tolerancjonistą (cokolwiek to ma znaczyć). Za to czuję się humanistą.

[ Dodano: Pon Lut 08, 2005 11:26  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen:

[ Dodano: Wto Lut 08, 2005 11:34 ]
Nomen omen, pisząc tego posta znalazłem ciekawy artykuł, który pasuje... Wojciech Jóźwiak pisze w ostatnim felietonie (fragment):

"Zwykle jest tak, że jeżeli komuś siada logika i włączają się emocje, jest to oznaką, że przez jednostkę przemawia archetyp, czyli, jak wiadomo od Junga, coś silniejszego od świadomości. Jaki archetyp może stać za podziałem (na przykład) na prawicę i lewicę, lub podobnymi, i za osobistym przywiązywaniem się do tego podziału? - Archetyp przynależności. Tak można nazwać ten archetyp, czyli wrodzony popęd plus formy w jakich się przejawia on w ludzkim zachowaniu i w życiu wewnętrznym, w emocjach itd., który każe grupę i przynależność do niej, i wartości służące interesom grupy, cenić wyżej niż własne zdanie, własny interes, a czasem i życie. Ten archetyp musi być potężny, jako że przez przynajmniej setki tysięcy lat, jeśli nie miliony naszej gatunkowej historii, grupy w których żył Homo żądały od swoich członków ofiar i poświęcenia, w tym także ofiar z życia i krwi. Tą ofiarą służyli przede wszystkim młodzi mężczyźni. Kobiety, dzieci i starcy raczej byli chronieni. Jest to ten sam archetyp, który stoi za popędową agresją młodych mężczyzn, o czym wspomniałem w "Sex & drugs & violence" (jest w Tarace). Archetyp ten widać dzisiaj choćby w obyczajach kibiców, którzy muszą mieć jakąś "Legię", żeby za nią ginąć, i jakiś "Widzew" aby go zabijać. Pięknie ten archetyp został zawłaszczony przez liczne wyznania, które przesycone są (1) poczuciem własnej wyjątkowości ("zbawienie tylko u nas"), (2) poczuciem niezmywalnej krzywdy wyrządzonej przez obcych (kult męczeństwa) (3) duchem zemsty ("w piekle będą się smażyć"). Został zawłaszczony przez nacjonalizm, w tym nazistowski, ale oczywiście nie tylko ten, przybierając rozmiary paranoi. Archetyp ten fatalnie działa na myślenie. Poczucie przynależności, akces do grupy, poczucie więzi z grupą - wszystko to musi być wcześniejsze, bardziej pierwotne niż wiedza, poglądy i argumenty logiczne. Dlatego dyskusja z kimś, kto zostaje zidentyfikowany jako przeciwnik grupy, a wiec wróg, musi z konieczności przybrać postać pójścia w zaparte. Bo to wtedy nie jest dialog zmierzający do znalezienia wspólnego ziarna prawdy, tylko wojna na słowa - jak w filmie "Braveheart" gdzie Szkoci Anglików zarówno obrażali słownie jak i w tej samej funkcji wypinali na nich gołe tyłki. (Dowiedziałem się patrząc na to do czego służyła szkocka spódniczka.) Logika i jakikolwiek wzgląd na prawdę staje się wtedy nieważny. Myślenie pod wpływem archetypu przynależności staje się biegunowe, czarno-białe. Na polu bitwy nie ma czasu na rozważanie subtelności. Wojownik, gdyby zaczął się zastanawiać nad ewentualnymi racjami przeciwnika, dałby głowę. Dlatego archetyp przynależności żąda, aby wróg Nie-Miał-Racji i był Wstrętny niezależnie od tego, jak postąpi, dobrze czy źle, lub nie postąpi. To się nazywa opętanie przez archetyp przynależności."

Oryginał jest tu: http://www.taraka.pl/index.php?id=tygo_02.htm.

11

Odp: mŁodziesz wEszpolska

rozumiem balagan balaganem ale czy naprawde nie macie lepszych tematow do dyskutowania? Ilosci zlodziei i mataczy w kregach wladzy to nie zmieni, nie zmieni tez tej  ilosci 'mlodziez' ktora jako sila polityczna imho nie urasta nawet do rangi pryszcza na 4literach. To co uprawia hoffman to typowa lanserka i chec wywolania szumu wokol wlasnej osoby i swoich przekonan ... szczegolnie ze jak wszyscy wiedza niedlugo zmienic sie musi uklad sil politycznych.

Notabene, nie bronie ani ni popieram nikogo ... polityka gardze ... ale jak czytam te rzeczy na FORUM O KOMPUTERACH I SCENIE to mi sie noz otwiera w kieszeni, a forum zaczyna przypominac forum onetu, mimo ze to balagan.

12

Odp: mŁodziesz wEszpolska

Nomen omen, pisząc tego posta znalazłem ciekawy artykuł, który pasuje... Wojciech Jóźwiak pisze w ostatnim felietonie (fragment):

"(...) Archetyp ten fatalnie działa na myślenie. (...)"

Racja. Tylko co z tego?

KMK
? HEX$(6670358)

13

Odp: mŁodziesz wEszpolska

Popieram wypowiedz Pirxa i Cypriana.
Powiem wiecej, w duzej mierze zgadzam sie z ocenami wysuwanymi przez MW.

14

Odp: mŁodziesz wEszpolska

Nomen omen, pisząc tego posta znalazłem ciekawy artykuł, który pasuje... Wojciech Jóźwiak pisze w ostatnim felietonie (fragment):

"(...) Archetyp ten fatalnie działa na myślenie. (...)"

Racja. Tylko co z tego?

Ano, ze juz wiemy skad wojenki Atari kontra Commodore. Glupie to bylo a teraz juz wiem, ze to wina archetypu :).

15

Odp: mŁodziesz wEszpolska

Tia, tyle że jeśli to jest wina archetypu, o którym sam autor pisze, że jest bardzo silny i utrwalony przez miliony lat, to znaczy, że wszelka walka z nim jest z góry skazana na przegraną. Innymi słowy, jeśli nie da się tego zwalczyć, to trzeba polubić ...

KMK
? HEX$(6670358)

16

Odp: mŁodziesz wEszpolska

Ja bym proponował im zmianę nazwy na Młodzież Wszechgłupia :D.
A tak w ogóle to też bym takich zdelegalizował - wystarczy już różńej maści szajbopopulistów, narodowooszołomskich oraz wszelkich innych lewo prawo komunizo faszyzujących.

17

Odp: mŁodziesz wEszpolska

Przychylam się do opinii mikey-a.

Rzeczywiście, dział Bałagan jak nazwa wskazuje służy do pisania o wszystkim: koncertach Ich troje, odcinkach Monty Pythona, jedzeniu ekstrementów itp... Ale może faktycznie zrezygnujmy z polityki - mało jej mamy w mediach ? ;)

18

Odp: mŁodziesz wEszpolska

Zgadzam się, umieszczenie tego wątku to nie był dobry pomysł. Nie tylko z tego względu.

[ Dodano: Pon Lut 08, 2005 17:53  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen:

19

Odp: mŁodziesz wEszpolska

No wiec moze najlepiej bedzie jak zamkne topic. Klik!