1

Temat: [S] FujiNet

Mam na sprzedaż FujiNet w wersji wyprodukowanej przez Lotharka, nazwany przez niego FujiNet Prof 1.7.

Ta wersja jest bardzo solidnie wykonana, bardzo ładnie i precyzyjnie. Działa elegancko, stabilnie, w pełni polecam.
Metalowa obudowa malowana proszkowo, zewnętrzna antena WiFi dająca dobry zasięg sieci, ładnie podświetlane logo Atari.
Urządzenie posiada z tyłu dwa gniazda SIO - jest przelotowe, można podłączyć kolejne urządzenia.
Aktualizacja firmware jest możliwa przez kabelek USB-C. Urządzenie nie wymaga zasilania, zasilane jest bezpośrednio z gniazda SIO z Atari.
Z tyłu jest jeszcze mały włącznik/wyłącznik. Z przodu wejście na kartę SD w standardowym rozmiarze. Trzy nieopisane przyciski, to standardowo w FujiNet przyciski oznaczone A, B i reset. Trzy diody LED sygnalizują stan pracy urządzenia, połączenia z WiFi itp.

Zaktualizowałem firmware do najnowszej wersji 1.4 z sierpnia tego roku.
W zasadzie wersja 1.4 nic istotnego nie wnosi, ale od wersji 1.3 FujiNet potrafi komunikować się z serwerami TNFS za pośrednictwem protokołu TCP, co przekłada się na bardzo stabilną pracę z dowolnym dostępem do internetu. W szczególności dotyczy to wreszcie stabilnych połączeń poprzez sieci komórkowe, z czym wcześniej były problemy (wcześniej urządzenie działało z użyciem protokołu UDP, który w sieciach komórkowych działał bardzo słabo).

Oferowany przeze mnie egzemplarz jest praktycznie nowy, użyłem go dosłownie może z 5 razy, bo mam dwa FujiNety - tego wygrałem w konkursie, więc z racji nadmiaru sprzedaję jedną sztukę.

Cena jaka mnie interesuje jest chyba zarazem dobra dla ewentualnego nabywcy:-)
Proponuję 240PLN +przesyłka paczkomatem 17PLN.

Sprzedaję samo urządzenie. Do zabawy potrzeba jeszcze zorganizować sobie we własnym zakresie kabel SIO<->SIO i kartę pamięci SD (dowolnej wielkości, może być nawet bardzo mała, jeśli nie będziemy tam trzymać jakichś własnych plików, to urządzenie zapisuje tam sobie tylko pliki konfiguracyjne, które niewiele zajmują). Bez karty SD FujiNet nie będzie działał.

http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&amp;item=12137

http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&amp;item=12138

Post's attachments

IMG_20240917_172154_461.jpg 129.63 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_20240917_172519_388.jpg 72.6 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.