101

Odp: Odbudowa Atari STE

dostałem od wykonawcy projekty naklejek, nie wiem czy moge tu wkleic ale wybralem Revive

Ostatnio edytowany przez dragon_x (2024-08-14 21:11:33)

Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

102

Odp: Odbudowa Atari STE

Jeżeli te projekty naklejek są od wykonawcy obudowy to może lepiej go zapytać.
Ładna naklejka może sporo poprawić efekt całego projektu.

Co do adaptera myszki to chyba lepiej użyć tego na PS/2 bo w sumie to nie wiem jak miałbyś nie podłączyć tego pinu 9 w TOM rev X.

Ostatnio edytowany przez Pawex (2024-08-14 21:58:06)

103

Odp: Odbudowa Atari STE

te naklejki sa od sprzedawcy z allegro, przeslal mi wizualizacje, moge Tobie na priv przeslac :)

@Pawex - poszło :)

Ostatnio edytowany przez dragon_x (2024-08-14 21:59:42)

Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

104

Odp: Odbudowa Atari STE

Ok, doszło ale może też zapytaj go czy nie ma nic przeciwko żeby na forum pokazać.

Ostatnio edytowany przez Pawex (2024-08-14 22:05:13)

105

Odp: Odbudowa Atari STE

Zastanawiam się czy na próbę by nie dołożyć naklejki "REVIVE" np. z żółtym lub czerwonym tłem?
Jeżeli to możliwe oczywiście.

edit:
w tym napisie "REVIVE" to nawet widzę ukryte logo Atari   /|\
:-)

Ostatnio edytowany przez Pawex (2024-08-14 22:33:58)

106

Odp: Odbudowa Atari STE

Zapytałem, jeśli się zgodzi pokaże na forum
Co do ukrytego logo atari w revive to jesteś genialny.
Wydaje mi się, że to jest idealne dla mojego komputera.

Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

107

Odp: Odbudowa Atari STE

dragon_x napisał/a:

gniazdo myszy całe się rusza

Miałem tak chyba ze dwa razy. Po poprawieniu lutów (tak jak na powyższym wideło), mysz i dżojstik zaczęły działać prawidłowo.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

108

Odp: Odbudowa Atari STE

Wszystkie luty są pozrywane na złączu myszy. Kilka ścieżek wygląda na pęknięte. Na początek wyszorowałem klawiaturę i przeczyściłem wszystkie pady. Zostały gumki. Potem mierzenie, poprawianie lutów i ew naprawianie ścieżek. Problemik, nie mam soldermaski i uv. Najwyzej użyję kaptonu tymczasowo.

Ostatnio edytowany przez dragon_x (2024-08-17 14:38:46)

Post's attachments

IMG_3090-525x700.JPEG 48.19 kb, liczba pobrań: 10 (od 2024-08-17) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

109

Odp: Odbudowa Atari STE

sukces!!!
klawiatura już działa :)
po dokładnym wyczyszczeniu, oczyszczeniu padów, gumek, przedzwoniłem miernikiem wszystkie przejscia. Na szczęście żadna ścieżka nie jest pęknięta, uszkodzona została jedynie warstwa ochronna laminatu. przelutowałem porty db9, od myszy jak pokazałem w poprzednim poście miał wyrwane wszystkie pady. nowa cyna i jest jak trzeba. przelutowałem też gniazdo klawiatury i kilka innych padów, które wylgądały podejrzanie.
po złożeniu okazało się, że klawiatura już działa w pełni :)
poniżej zdjęcia przed i po :)

Ostatnio edytowany przez dragon_x (2024-08-17 14:42:49)

Post's attachments

IMG_3037-933x700.JPG 62.79 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_3091-933x700.JPEG 91.01 kb, liczba pobrań: 13 (od 2024-08-17) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

110

Odp: Odbudowa Atari STE

Port myszy to typowa przypadłość - niestety użytkownicy Atari ST są zmuszeni przełączać się klawiatura/joystick, przez to te pady tak wyglądają. Są dostępne takie krótkie "przedłużacze", dzięki czemu oszczędzasz port i nie musisz podnosić całego kompa.

Ważne, że udało się odpalić - gratulacje!

111

Odp: Odbudowa Atari STE

dzięki, mam przedłużkę :) i jej będę używał. na razie nie mam niestety joysticka ani do atari ani amigi, więc będę musiał coś zorganizować:)

Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

112

Odp: Odbudowa Atari STE

Są też takie przełączniki, z epoki, z trzema portami, gdzie można podłączyć mysz i jeden lub dwa dżojstiki, gdzie przełącza się czy na port #1 w ST jest "zapodana" mysz czy dżoj.
W sumie chyba reprodukcja takiego przełącznika miałaby zbyt obecnie. Najlepiej maksymalnie zminiaturyzowana.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

113

Odp: Odbudowa Atari STE

Fajna sprawa może być :)

Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

114

Odp: Odbudowa Atari STE

Ja mam taki z epoki: https://bigbookofamigahardware.com/bboa … spx?id=710, ale były jeszcze inne, tylko cos na szybko nie znajduję.
A co do replik, to widzę na ebajach i innych amigowych-ssklepach że są. Funkcjonalnie równoważne, tylko czasem same płytki bez obudów.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

115

Odp: Odbudowa Atari STE

Kurczaki, fajne to :) w wersji mini mogło by faktycznie wzbudzić zainteresowanie. Ja bym się pisał :)myślę też jakiego kota szukać, najlepiej aby był kompatybilny z Atari i Amiga.

Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

116

Odp: Odbudowa Atari STE

mam pytanie zagadkę. mam przerobionego flopa, jakie więc tuleje i śruby będą odpowiednie:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=12231
podążając za powyższym wątkiem mamy do wyboru:
3szt. M3x25 (łeb 2mm*5mm) kod TME: M3X25/D7985
lub
3szt. M3x16 (łeb 2mm*5mm) kod TME: M3X16/D7985 (niskie tuleje, flop z szerokim przyciskiem)

Tuleje plastikowe:

wysokość: 10mm lub 16 mm lub 18mm
średnica: 9mm, średnica otworu 4mm     kod TME: DR388/4.2X20

jak traktować przerobionego flopa? będę prawdopodobnie drukował przycisk i starał się dopasować ale to za jakąś chwilę.
przepraszam za lakoniczne pytanie...

Ostatnio edytowany przez dragon_x (2024-08-18 21:32:25)

Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

117

Odp: Odbudowa Atari STE

Wydaje mi się, że jak flop przerobiony z pecetowego to długość tulejek i śrubek będziesz musiał sobie sam dobrać metodą prób i błędów bo pewnie wymiary (grubość/wysokość) takiego flopa może być inna od oryginalnego.
Gwint jest chyba ten sam czyli M3.

Ostatnio edytowany przez Pawex (2024-08-19 07:15:49)

118

Odp: Odbudowa Atari STE

tego się obawiałem właśnie :( spróbuję pomierzyć długość i zamówie najwyżej dwie długości

Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

119

Odp: Odbudowa Atari STE

Flopki mają standardowe wymiary i tulejki pasują do pecetowych. Natomiast mordki już niekoniecznie, trza piłować.

120

Odp: Odbudowa Atari STE

będę kombinował :)

ale radość jest bo myszka przyjechała i działa!
mogłem więc po raz pierwszy obcować z TOSem :)
odpalić co nie co i nacieszyć oczy i uszy :)
- Cannon Fodder - jedna z ulubionych gierek.
- Another World - choć nie mam joya i tylko intro moglem na razie obejrzeć
czas poszukać aplikacji, które będę chciał mieć na atari bo projekt zbliża się do końca :)

ma ktoś pomysł lub wiedzę jak odkleić naklejkę z danymu komputera ze spodu obudowy? chciałbym ją przykleic na spód tej drukowanej.

co zostało?
- walka z tymi brzydkimi lutami
- ogarnięcie mocowania fdd - tuleje, śuby - i przycisk aby działał - stacja przerabiana
- naklejka na obudowę
- przełożenie naklejki ze spodu obudowy - chcę ją uratować aby zachować w jakimś sensie oryginalność komputera - mentalnie :)
- wlutownie gniazd midi
- wymiana zlacza hdd, modemu oraz przycisku reset

Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

121

Odp: Odbudowa Atari STE

Naklejkę spróbuj podgrzewać suszarką do włosów i w trakcie podgrzewania podważ narożnik i powoli ściągaj. Powinno się udać. Może ktoś ma inny pomysł na to?

tOri

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

122

Odp: Odbudowa Atari STE

mam hotair ale suszarka będzie stanowczo bardziej bezpieczna dla naklejki. może ktoś będzie miał lepszą metodę bo bardzo chciałbym jej nie zniszczyć

Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

123

Odp: Odbudowa Atari STE

Suszarka. Tylko :) Badge z obudów ładnie się tak ściąga. Z etykietą nie probowalem

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

124

Odp: Odbudowa Atari STE

będę próbował :) dzięki :)

Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

125

Odp: Odbudowa Atari STE

Tak samo suszarką polecali kiedyś odklejać naklejki te holograficzne z szyb samochodowych, i faktycznie bardzo dobrze się ta metoda sprawdzała, przetestowane, więc z obudowy też na pewno ściągniesz.

Hotair też jest spoko, ustaw mu temperaturę na minimum i dmuchaj z pewnej odległości, to nic się nie stanie. Ja w moim mam minimum chyba 100 stopni z tego co pamiętam i z kilku cm można wtedy dmuchać na rękę, bo te 100 stopni to jest tylko przy samej dyszy bezpośrednio, a z każdym centymetrem temperatura drastycznie już spada, bo powietrze gorącve miesza się z normalnym pokojowym szybo.